Risicomanagement: grip krijgen op bedrijfsrisico's Rabobank 'Ik hou van rust in de organisatie' Het team Verzekeren Bedrijven van Rabobank Zeeuws-VIaanderen. HULST - Rabobank Zeeuws-VIaanderen ondersteunt particulieren en ondernemers met financiële middelen en kennis. Ze draagt zodoende bij aan het stimuleren van het economisch klimaat in de regio. "Als financiële marktleider in Zeeuws- VIaanderen zijn we graag een volwaardige partner in business voor de lange termijn. Daar hoort ook een passend verzekeringspakket bij voor bedrijven en ondernemers", aldus Marjan Dewitte, Manager Verzekeren Bedrijven van Rabobank Zeeuws- VIaanderen. Dc zakelijke bankzaken worden behartigd door nieuwe teams met eigen specialismen: Bedrijvendesk, MKB, Grootzakelijk én Verzekeren Bedrijven. Voor ondernemers is het van wezenlijk belang om zich op de juiste wijze te verzekeren tegen de risico's die met ondernemen gepaard gaan. Voor advisering op maat kunnen ze bij het team Verzekeren Bedrijven van Rabobank Zeeuws- VIaanderen terecht. Service, kwaliteit en lokale betrokkenheid zijn de sleutelwoorden voor de risicospecialisten Eelco Goedegebure, Adrie van Putte, Adri de Ree en Lex Sliphorst. Maatwerk Welke gevaarlijke stoffen liggen in ons pand? Hoe wapenen we ons tegen cybercrime? Gaat deze debiteur ooit de rekening betalen? Ondernemen brengt risico's met zich mee. Toch zijn ondernemers zich er vaak niet van bewust welke risico's dat zijn. Met Rabo RisiGo geven de risicospecialisten van Rabobank Zeeuws-VIaanderen inzicht in de bedreigingen voor de bedrijfscontinuïteit en het welzijn van de werknemers. "Dc basis van een goede verzekeringsportefeuille is het toepassen van risicomanagement. Belangrijk daarbij is het maken van een risico inventarisatie én risicoanalyse. Hierbij brengen wij de beïnvloedbare en niet beïnvloedbare risico's in het bedrijf in beeld. Op basis van de uitkomst geven wij advies. De ondernemer maakt daarna een keuze wat wel en niet verzekerd moet worden. Een wezenlijk onderdeel van risicomanagement is het verkleinen van de kans op brand, inbraak of aansprakelijkheid via preventieve maatregelen. Puur maatwerk dus", benadrukt Marjan Dewitte. Doelstellingen Dc risicospecialisten van de Rabobank zijn een belangrijke gesprekspartner voor de ondernemer bij het in kaart brengen van de risico's. "Wat zijn de doelstellingen van de ondernemer, waar wil deze naartoe? Wat zijn de risico's om dromen te verwezenlijken? Wat kan de ondernemer doen om risico's te beperken of te vermijden? Via preventieve maatregelen kun je een bedrijfspand zo veilig mogelijk maken, maar calamiteiten honderd procent uitsluiten is onmogelijk. Aansprakelijkheidsrisico's bijvoorbeeld kun je wel beperken via algemene voorwaarden, die juridisch goed zijn dichtgetimmerd", aldus Adrie van Putte, risicospecialist Verzekeren. Welk financieel risico is de ondernemer bereid te nemen? Wat kan hij financieel zelf dragen? Het risico dat de ondernemer niet kan of wil lopen, moet verzekerd worden. Marjan vult aan: "De kracht van de Rabobank zit ook in ons financieel inzicht van de onderneming, dat we als bankier hebben. Dit wegen we mee. Afhankelijk van alle risico's en de impact wordt naar het financiële plaatje gekeken. De ene ondernemer kan een financieel risico makkelijker hebben dan de andere. Voor de ene ondernemer kan 10.000 euro veel geld zijn, voor de andere niet. Voor risico's die over blijven vinden we een passende oplossing. Door risicomanagement, op basis van klankborden met de ondernemer, kom je tot een hele andere propositie dan het 'ophalen van de polismapjes' van weleer." RisiGo Tijdens een bezoek aan het bedrijf van de ondernemer maken de specialisten van de Rabobank de risico's zichtbaar met een speciaal ontwikkeld programma. Samen met de ondernemer worden vervolgens de uitkomsten verwoord in een RisiGo Adviesrapport. De Rabobank rapporteert de geïnventariseerde risico's en maatregelen aan de ondernemer. In dit adviesrapport vindt men de volgende zaken terug: - Inventarisatie van de relevante en verzekerde operationele risico's - Genomen en/of geadviseerde preventiemaatregelen - Geadviseerde verzekeringen - De keuze van de ondernemer ten opzichte van het advies van de Rabobank Resultaat "Met Rabo RisiGo krijgt een ondernemer niet alleen inzicht in de belangrijkste risico's als gevolg van de bedrijfsvoering, maar ook advies op maat over beheersmaatregelen. Wij denken graag met de ondernemer mee over een gezonde toekomst van de onderneming!", aldus Marjan Dewitte. Marjan Dewitte, Manager Verzekeren Bedrijven. Rabobank Zeeuws-VIaanderen Contactgegevens Verzekeren Bedrijven: Tel: 0115-678400 bedrijven@zvl.rabobank.nl www.rabobank.nl/zvl www.twitter.com/rabozvl CLINGE - "Hoe ga je de toekomst in zonder zorgen? Ondernemen is eigenlijk risicomanagement. Het is een kwestie van afwegingen maken. Welke risico's kan ik nemen en ben ik daartoe bereid? Ik hou van rust in de organisatie en probeer een stabiele factor te zijn. De continuïteit van de onderneming staat namelijk voorop. Dat zorgt voor rust bij de medewerkers en rust in hun thuissituatie. Daardoor komen onze mensen niet gestrest op het werk, waardoor de cirkel rond is. Ik hecht dan ook veel waarde aan een goede balans tussen werk en privé", aldus drs. ing. Joris Bracke, directeur-eigenaar van de EB Groep. Er werken bij het concern, dat in 2017 een halve eeuw bestaat, ondertussen 42 mensen. Naast Elektromotoren Bracke BV in bakermat Clinge, wordt de EB Groep gevormd door de Belgische vestiging Bracke Elektro NV in St. Gilles Waes en Boer Bakker BV te Waddinxveen. Rabobank Zeeuws- VIaanderen is voor Joris een zakenpartner voor de lange termijn. "Er is een klik met de Rabobank. De lokale manier, de betrokkenheid van deze bank, spreken mij aan. De adviseurs van de Rabobank weten wat er speelt bij de bedrijven. Zo helpen deze professionals via de dienstverlening Rabo RisiGo bij het inzichtelijk maken van de bedrijfsrisico's en geven ze advies over de maatregelen die ik kan treffen. Wij zijn van oudsher sterk in het repareren en reviseren van elektromotoren. Na verloop van tijd zijn we ons ook gaan toeleggen op de reparatie van aanverwante artikelen en de verkoop en reparatie van (elektrisch) handgereedschap. De adviseurs van de Rabobank stellen gerichte vragen zoals: 'waar zitten je risico's en wat doe je om ze te beheersen'? In plaats van het puur verkopen van verzekeringen, ligt de nadruk op de risico's. Mijn primaire focus is de continuïteit van de organisatie, maar wat is wijsheid? Welk deel kan ik zelf bedrijfseconomisch dragen? Ben ik niet te zwaar verzekerd? De Rabobank denkt door middel van Rabo RisiGo mee, zonder meteen te vragen om een handtekening onder een polis", verklaart Joris Bracke (42). De Clingenaar is ook penningmeester in het algemeen bestuur van Uneto-VNI. Bij deze ondernemersorganisatie voor de installatiebranche en de elektrotechnische detailhandel zijn 4.500 bedrijven aangesloten, 90 procent van installerend Nederland. www.eb-groep.nl Joris Bracke van de EB Groep: "Er is een klik met de Rabobank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 92