Ondernemer JÊ Trots en goede dosis adrenaline ■C~ O De Ondernemer Zeeland Zeeuws werk in cijfers Markten fluctueren sneller, de vraag naar maatwerk groeit en de technologie ontwikkelt zich in een ongelooflijk tempo. De moderne ondernemer houdt zijn positie in de schomme lende en onvoorspelbare markt steeds nauwlettender in het oog en speelt er slagvaardig op in. Flexibiliteit is daarbij al snel een doorslaggevende factor. de Ondernemer Voor ondernemend werkend Zeeland Ivo van der Velde Commercieel directeur PZC de I Ieü T 088-013 99 95 De Ondernemer heeft een bereik van 156.300 lezers. In 2014 is voor het derde achtereenvolgende jaar de werkgelegenheid in Zeeland afgenomen. Bo vendien treedt er een ver schuiving op naar zowel kleinere banen (minder dan 15 uur per week), als naar flexibel werk, zoals deeltijd-, uitzendwerk en zelfstandigen zonder personeel (zzp). Dit blijkt uit een onderzoek van Ribiz (Re gionale Informatiebank Bedrij ven en Instellingen Zeeland) en de Kamer van Koophandel onder 22.000 bedrijven. De economi sche crisis heeft een onmisken bare invloed op deze ontwikke lingen gehad. Van 2008 tot 2011 stabiliseerde de werkgelegen heid zich nog, maar omdat de de marktomstandigheden moeilijk bleven waren veel bedrijven uit eindelijk genoodzaakt om erva ren personeel te laten gaan en het op te vangen met meer flexwerk en samenwerking met zzp'ers. Het is een onvermijdelijk trend. Met een kleinere kern aan vaste werknemers en daaromheen een schil van flexibele arbeidskrach ten is het eenvoudigweg gemak kelijker meebewegen op een hec tische markt. Tegelijkertijd geeft het meer grip op de arbeidskos ten. Voor de werkgever kun je dat als een positieve ontwikkeling zien, maar ook steeds meer werkne mers zijn blij met deze trend. De populariteit van het flexibel wer ken neemt toe. Het geeft meer vrijheid in werk en werktijden en er kan gevarieerd worden in werkzaamheden en werkgevers. Het wordt ook steeds gebruikelij ker om naast de reguliere werk zaamheden een andere activiteit als zzp'er uit te voeren. Aanbod en vraag in flexibel werk lijkt zich op een natuurlijke manier te ont wikkelen. De arbeidsmarkt in Zeeland lijkt de komende jaren verder af te vlakken. De groei zal hem vooral zitten in de schil van flexibele arbeidskrachten en een toenemend aantal zzp'ers. Detacherings- en uitzendbureaus hebben daar zowel voor de werk gever, als voor de werknemer een positieve invloed op. "Werkgevers schakelen ons steeds vaker in. De wetgeving voor tijdelijke con tracten wordt alsmaar complexer en neemt steeds meer adminis tratieve verplichtingen met zich mee. We nemen veel rompslomp uit handen, van werving tot het bijhouden van de verplichtingen rondom de contracten", vertelt Remco den Ouden van Hospita lity Support, een all-in dienstver lener voor personele ondersteu ning binnen recreatie en horeca en onderdeel van Support Service w kent het wel, het eerste gevoel bij het ophalen van een nieuwe auto... Gepaste trots en een goede dosis adrenaline, maar stiekem in het achterhoofd de vraag: wat zal mijn omgeving er van vinden? Tekst John de Kok Foto Lex de Meester Dat gevoel heb ik ook bij het lanceren van deze nieuwe Onderne mer. Het zal u niet ontgaan zijn, de Ondernemer ziet er anders uit. De uitstraling in elk geval, maar het is veel meer dan een nieuwe jas. Voor u ligt een servicegerichte zakelijke krant met veel nieuws; wat dat betekent, dat mag u zelf ervaren. Dit is dan ook gelijk mijn eerste column en als vaste lezer zal het u zijn opgevallen dat niet Ron Gregoor de pagina 2 siert. Met veel respect hebben we Ron namelijk toegestaan met pensioen te gaan, gewoon omdat hij dat verdiend heeft. Ron is meer dan 16 jaar redactioneel verantwoordelijk geweest voor de Ondernemer en is de grootste reden waarom deze regionale zakelijke uitgave überhaupt bestaat. Nu, laten we vooruit kijken en u verrassen met nieuwe onderwer pen zoals Linked, Monica Lous als partycrasher, een uitgebreide ondernemerskalender, een overzicht van interessante work shops en veel tips. Dennis Rijsbergen zal als nieuwe redactio neel verantwoordelijke uw interesse blijven voeden. Flexwerken is helemaal flex Deze eerste column was een makkie, het gaat over het product waar ik zo enthousiast over ben. Aan trots en adrenaline geen gebrek. Wij wensen u veel leesplezier in deze vernieuwde Ondernemer. Ik zal de sociale media volgen om te horen wat u er van vindt. Voor ondernemend werkend Zeeland Redactie Dennis 1 Rijsbergen T 088-013 09 22 E deondernemer@pzc.nl Advertenties Marcel Schreur Erik Niwele Kees J van Zalinge Bezoekadres Edisonweg 37E 4382 NV Vlissingen Commercieel directeur Ivo van der Velde Uitgever Erik van Gruijthuijsen Algemene voorwaarden en overige informatie www.wegenermedia.nl De Ondernemer is een uitgave van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV Ook werknemers zijn blij met deze trend 1 Het aantal banen in Zeeland is van 177.000 in 2011 teruggelopen naar 171.000 in 2014. Het werkloosheidspercentage is in Zeeland L 4,7 procent tegenover 6,7 procent landelijk. Alleen in de horeca steeg de werkgelegenheid. Het aantal banen van meer dan 15 uur per week daalde met 1,6 procent, banen van min der dan 15 uur steeg met 0,2 procent. Flexwerk nam toe met 2,0 procent. Per saldo is het aantal bedrijven in Zeeland vorig jaar ge groeid met 0,9 procent. Er waren 3000 startende bedrijven, waarvan zo'n 85 procent als zzp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 90