16 Aftelrijmpje Informatie botsing Damen aast op order Klap na klap voor tankers onduidelijk voor duikboten Zeeuwse autodealers De een is rijk, De ander arm. De een bevriest, De ander zit warm. De een staat recht, De ander kruipt. De een komt boven, Een ander verzuipt. De een die springt, De ander hinkt, Heeft maar één been Of heeft er geen een. De een die stinkt, De ander heeft brood En die leeft door, De eerste gaat dood. De een heeft het breed, De ander heeft problemen. De een heeft alles, De ander moet lenen. Jij betaalt de een, De ander betaalt mij weer. Ik heb het leuk en prettig, Dus kijk ik op je neer. Ik heb een lekker leven En ik ben rijk, jij niet En al sterf jij hier ter plekke: Het doet me niets, geen biet. VIDEO VAN DE WEEK De berichten van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) over de aanvaring tus sen twee tankers op de Westerschelde bij Bath vorig weekend waren niet een duidig. Ze veroorzaakten onrust en dat had niet mogen gebeuren, vindt voor zitter Jan Lonink van de VRZ. Bij het ongeval kwam styreen in het water. De VRZ meldde 's nachts dat geen gevaar lijke stoffen waren aangetroffen. Wel was sprake van stank. Bewoners werd geadviseerd ramen en deuren dicht te houden. Verwarring ontstond toen de VRZ zaterdag mensen ontraadde om langs de Westerschelde te wandelen. Miljoenen manuren en honderden ba nen liggen in het verschiet in Vlissin- gen als Defensie de nieuwe onderzeebo ten laat bouwen door Damen Shi pyards in Vlissingen. Om die order binnen te slepen, heeft het bedrijf een belangrijke stap gezet. De Damen Shipyards Group gaat sa menwerken met het Zweedse Saab. De Staat wil de vier huidige onder zeeërs in de Walrusklasse vervangen. Het kabinet neemt daarover naar ver wachting deze zomer een besluit. De Kamer bepaalt uiteindelijk of Defensie de vier onderzeeërs mag bestellen. GOES - In de Zeeuwse autobranche val len de laatste tijd harde klappen. Na Honda Goes in oktober vorig jaar en Renault- en Dacia-delaer Auto Cen trum Groep Goes/Vlissingen in decem ber, heeft deze week Ford-dealer Auto Adria met vestigingen in Goes en Zie- rikzee faillissement aangevraagd. Het lijkt er op dat met name autobedrij ven met een dealerschap het moeilijk hebben. Dat bevestigt Rob Strating, voorzitter van de merkendealers Mid den-Zeeland: „In de omliggende lan den zijn het afgelopen jaar meer auto's verkocht, in Nederland juist minder." Leger waakt over Antwerpen Nederlander geëxecuteerd In Antwerpen is het leger massaal ingezet om de stad te bewaken. Na de aanslagen in Parijs en het oprollen van een terroristische cel in België, verkeert het land in opperste staat van paraatheid. Geruststellende gedach te is misschien dat het na een dergelijke aan slag altijd weer een tijd 'rustig' is. In Indonesië is een Nederlander geëxecu teerd. Hij kreeg in 2003 de doodstraf, omdat hij de koning van de xtc-productie zou zijn. Zijn executie is in de loop der tijd twee keer uitgesteld na diplomatieke druk. Dit keer hielp zelfs een telefoontje van koning Wil lem-Alexander Ang Kiem Soei niet meer. Nieuw leenstelsel studenten Het nieuwe leenstelsel voor studenten in het hoger onderwijs gaat door. Belangrijkste maatregel is de nieuwe manier van studiefi nanciering. De basisbeurs, nu een gift, wordt vanaf september een lening. De besparing wordt teruggepompt in het onderwijs, om de kwaliteit daarvan te verbeteren. 7FZC Blue monday: een stralende dag www.pzc.nl/video (vrij naar Christine Nöstlinger) UW MENING 436 reacties Schietende agent vervolgen is verkeerd signaal EENS ONEENS IN BINNEN- EN BUITENLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72