Makkelijke zege Sjarapova Wouter Wippert sprint naar de derde plaats in Tour Down Under 66 Alles liep niet zoals ik wilde. Ik was niet in staat mijn beste tennis te spelen 52 SPORT Tenniswereld is min of meer in shock na onverwachte uitschakeling Roger Federer. Slippertje of het einde van een tijdperk? MELBOURNE - Als er in Melbourne voor de vier beste tennissers van dit moment een vip-tafel zou zijn geregeld, dan hoeven daar nu nog maar drie stoelen aan te staan. Ter wijl Novak Djokovic, Rafael Na- dael en titelverdediger Stanislas Wawrinka nog in het toernooi zit ten, overleefde Roger Federer voor het eerst sinds veertien jaar de derde ronde van de Australian Open niet. Andreas Seppi had vier sets nodig (6-4, 7-6, 4-6 en 7-6) om Federer richting de ach terdeur te begeleiden. Voor de dertigjarige Italiaan was het een mijlpaal in zijn carrière. Met zijn prestatie zorgde hij er ook voor dat tennisfans over de hele wereld min of meer in shock waren. Roger Federer die de kwartfinale van een grand slam niet haalt; dat gebeurde in de laat ste 44 grand slamtoernooien die de Zwitser speelde slechts vier keer. Is de aftakeling definitief in gezet? Of was hier sprake van een incident? Federer hield het zelf op het laatste, op een off-day. „Alles liep niet zoals ik wilde", legde hij uit. „Ik was niet in staat mijn bes te tennis te spelen." Maar het kan toch bijna niet an ders of ook voor Federer begin nen de jaren echt te tellen. 'King Roger' viert in augustus zijn 34ste verjaardag. Dan moet toch ook zijn lichaam een beetje tegensput teren? Een jaar geleden haalde Fe derer in Melbourne nog de halve finale, maar was zijn voorberei ding anders. Waar hij destijds twee maanden voor de Australian Open in Dubai trainde, koos hij eind 2014 voor een andere aan- loop. Federer won in de derde week van november met Zwitser land de Davis Cup en speelde daarna nog demonstratietoer- nooien. Eén van die toernooien was de lu cratieve International Premier Tennis League, een door Azië rei zend tenniscircus. Federer maakte in het verleden vaak duidelijk voorstander te zijn van een korter seizoen en meer rustmomenten maar harkte hier nog wel even een paar miljoen binnen. In zijn eerste wedstrijd van 2015 ontsnap te hij in Brisbane aan een neder laag, om vervolgens wel het toer nooi te winnen. De nederlaag in Melbourne had volgens Federer dan ook niets met zijn voorberei ding te maken. „Ik bleef goed in mijn ritme en op de trainingen voelde alles goed. Ik heb ook niet te vroeg gepiekt." De reacties onder tennisfans maakten duidelijk dat vrijwel nie mand uitkijkt naar het einde van Federers carrière. Het applaus dat van de tribunes in de Rod Laver Arena kletterde kwam Seppi toe, maar was misschien nog wel meer bedoeld voor de verliezer. Als de sympathieke Federer vroeg tijdig sneuvelt, in welk toernooi dan ook, zijn veel liefhebbers in mineur. Want Federer is niet zo maar een tennisser. Het is de man die tijdens een partij nog nooit ge blesseerd of ziek opgaf en tussen 2004 en 2008 een record neerzet te door 237 weken op rij de we reldranglijst aan te voeren. De Zwitser is een voorbeeld voor ve len, heeft zeventien grand slams achter zijn naam staan en behoort tot het trio tennissers dat meer dan duizend overwinningen boek te op de ATP-tour. Het is alleen de vraag of er nog een achttiende grand slam bij komt. Voormalig topper Mats Wil- ander zei gisteren dat Federer in zijn ogen tegenwoordig als een liefhebber tennist en niet meer als iemand die grand slams wil winnen. Toch lijkt het voorbarig om Federer na de onverwachte misstap tegen Seppi meteen af te schrijven. In het verleden heeft hij vaker laten zien over vechtlust en veerkracht te beschikken. De Zwitser is een levende legende, die zelf zijn afscheid zal willen re gisseren. De kans is daarom groot dat Federer de komende tijd nog een keer alles uit de kast haalt. En dat is eigenlijk waar iedere tennis- liefhebber op hoopt. Dan kan die ene stoel ook weer bij de vip-tafel worden teruggezet. De Australiër Rohan Dennis blijft het klassement aanvoeren. Tom Dumoulin staat derde, op een ach terstand van negen seconden. Marcel Kittel kon zich niet met de sprint bemoeien. De Duitse top- sprinter van Team Giant-Alpecin werd gelost uit het peloton. Wippert wist zich tijdens een paar beklimmingen wel te hand haven in het peloton. „Mijn ploeg genoten hebben me zeer goed be schermd", zei de renner die zon dag ook al als derde eindigde in de People's Choice Classic in Ade laide. „Tijdens de finale zag je dat veel renners naar mij keken. Met de wind in de rug kon ik veel snel heid maken. Ik ben tevreden met mijn derde plaats." Maarten Tjallingii weet nog niet of hij vandaag van start gaat voor de vijfde etappe van de Tour Down Under. De Nederlander liep gisteren een kuitblessure op tijdens een valpartij, vlak voor de finish van de vierde etappe. „De valpartij zag er spectaculair uit", twitterde de coureur van Team LottoNL-Jumbo. „Ik mis een beet je huid en heb last van een kuit. Ik hoop dat ik zaterdag kan star ten." In de strijd om een plaats in de kwartfinales neemt Sjarapova het op tegen de Chinese Peng Shuai, de nummer 21 van de plaatsings lijst. Sjarapova herstelde zich gis teren van haar matige optreden twee dagen eerder tegen landge note Alexandra Panova waarbij ze zelfs twee wedstrijdpunten tegen moest wegwerken. „Ik denk dat ik me goed hersteld heb", meende de vijfvoudig grandslamkampioe- ne. Michaëlla Krajicek en haar Tsjechi sche partner Barbora Zahlavova Strycova bereikten de derde ron de van het dubbeltoernooi. Het als dertiende gerangschikte kop pel rekende in twee sets af met de Australische Jarmila Gajdosova en Ajla Tomljanovic uit Kroatië (7-5 6-3). In het mannendubbelspel reikte Jean-Julien Rojer tot de der de ronde. Hij won met de Roe meen Horia Tecau van de Austra liërs Lleyton Hewitt en Chris Guc- cione: 6-4 6-2. Seppi benut off-day Federer door Barry van der Hooft Roger Federer 237 Roger Federer is de recordhouder wat betreft nummer één posities op de wereldranglijst. De Zwitserse tennis ser stond tussen 2004 en 2008 237 weken op rij aan kop van die lijst. Roger Federer tijdens zijn partij op de vijfde dag van de Australian Open. foto VI Images MOUNT BARKER - Wouter Wippert is gisteren als derde geëindigd in de vierde etappe van de Tour Down Under. De Nederlander, uit komend voor Drapac, moest in de massasprint van de rit over 144 ki lometer van Glenelg naar Mount Barker alleen de Australische win naar Steel Von Hoff en de Zuid-Afri kaan Daryl Impey voor laten gaan. MELBOURNE - Maria Sjarapova is gis teren zonder al te veel problemen doorgedrongen tot de laatste zes tien bij de Australian Open. De Rus sische tennisster, als tweede ge plaatst in Melbourne, won van de jonge Kazachse Zarina Diyas in twee sets: 6-1 6-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52