Raiola overweegt Blatter uit te dagen 50 SPORT CATAMARANZEILEN Marco Minnaard in Beachrace Twee Zeeuwse wedstrijdzeilers krijgen een hightech-catamaran in de schoot geworpen. Ze willen daarmee internationaal scoren. RENESSE - Apetrots zijn de twee mannen op hun nieuwe boot. Met een dikke glimlach op hun gezicht en vol enthousiasme vertellen Er- win Kerstens uit Renesse en Mid delburger Jaap Straakenbroek over hun laatste aanwinst: een kanarie gele catamaran! Die blijdschap is goed te begrij pen, want het is een bijzondere 'cat', volgens de mannen. Vanaf een bepaalde snelheid komen de twee rompen omhoog en maakt de boot nog slechts contact met het water via een dun zwaard en twee roeren, het zogenoemde foi- len. „En dan gaat ie echt hard", vertelt Kerstens. „Snelheden van rond de dertig knopen haal je er zo mee. Dat is tegen de zestig kilo meter per uur." Wat verder bijdraagt aan het vro lijke gezicht van de Zeeuwse wed strijdzeilers is de manier waarop ze aan de boot gekomen zijn. „Die heeft Pim Berger voor ons ge kocht, zodat wij er op kunnen zei len", zegt Straakenbroek. „Je hebt het toch over een boot van rond de 40.000 euro. Dat kunnen wij zelf nooit ophoesten. Pim is mijn zwager en die zag hoe enthou siast wij waren over de Flying Phantom. Wij hebben hem wel eens geholpen met het een en an der, en nou doet hij iets heel moois voor ons." Straakenbroek (52) zag in 2013 op de Parijse bootshow een nieuw model van de firma Phantom. De cat was voorzien van twee gebo gen zwaarden, aan elke romp één. Een noviteit die volgens de twee mannen een grote verandering brengt in het catamaranzeilen. Het was liefde op het eerste ge zicht. Met Kerstens vormt Straaken broek al een jaar of zes een succes vol duo in de 'gewone' catamaran klasse. In 2012 behaalde het stel bijvoorbeeld het Nederlands kam pioenschap in de Fi6-klasse. „Die reguliere catamarans zijn van po lyester, deze cat is van carbon. Het voordeel daarvan is dat het licht, sterk en stijf is." „Het is zo'n beetje een Formule r-wagen voor op het water", valt Kerstens bij. De 43-jarige onderne mer glimt van oor tot oor als hij vertelt over de aanwinst. „Het is STICHTING HIGHTECH CATAMARAN SAILING De aanmeldingstermijn voor de verkiezingen voor het leiderschap van de wereldvoetbalbond sluit op 29 januari. Haast is dus gebo den, maar Raiola kan zich alleen kandidaat stellen als hij de steun heeft van minimaal vijf nationale bonden. De als kind vanuit Italië naar Haarlem verhuisde zaakwaar nemer heeft naar eigen zeggen al met twintig Europese bonden over zijn plannen gesproken. Raiola beseft dat hij de verkiezin gen niet zal winnen, al koestert hij een diep verlangen Blatter te vloeren. „Zelfs mijn zoon van twaalf weet dat het enige leuke aan de Fifa het spel is op zijn com puter: Fifa 15", zegt hij. „De Fifa is zijn doelstelling kwijt geraakt", vervolgt Raiola. „De fo cus ligt op macht en het grote geld, maar de Fifa wordt geleid door amateurs die aan één man verantwoording schuldig zijn: Blatter. En die man hoeft aan nie mand verantwoording af te leg gen. Dat kan nergens ter wereld. Ja, in Noord-Korea. De Fifa is een soort sekte met een eigen leger, met al die mensen in Fifa-uni- form. En die durven hun mening niet te geven, want dan worden ze ontslagen." De 78-jarige Blatter wil graag een vijfde termijn aan zijn regeerpe riode toevoegen. Hij wordt uitge daagd door de Fransman Jéröme Champagne, Ali bin Al-Hussein uit Jordanië en David Ginola, voormalig topspeler uit Frankrijk. SCHARENDIJKE - Marco Minnaard start morgen in de Koga moun tainbike beachrace bij Scharendij- ke. Het evenement maakt deel uit van de KNWU Lotto strandrace- competitie, een prestigieuze serie strandraces die voor een klasse ment tellen. Als gastrenner zal Marco Min naard, die voor de ploeg van Wan- ty-Groupe Gobert rijdt, de strijd aanbinden met onder anderen de leider in het klassement, journa list/wielrenner Thijs Zonneveld en nationaal kampioen mountain bike marathon Bram Rood. De start is om 9.30 uur aan de zuid zijde van de Brouwersdam. De af stand is 42 kilometer en de eersten zullen voor ir.00 uur finishen. Jaap Straakenbroek (links) en Erwin Kerstens tijdens hun eerste vaart met de Flying Phantom op de Nederlandse wateren, foto Menno Vercouteren Vliegen met door Willem Adriaansens Om de internationale wedstrijden te kunnen bekostigen heeft Team Zeeland een stichting opgericht. Onder de naam Stichting Hightech Catamaran Sailing bracht het zeil team een brochure uit. Doel is om sponsorgeld te werven voor bijvoorbeeld transport, ver blijf, liggelden en verzekering. In de brochure staan alle mogelij ke sponsorpaketten vermeld. Het team streeft naar internationa le topvijfklasseringen. Voor brochure, bel: 06-22414413 of 06-53628013, of mail: hightechcatsail@zeelandnet.nl Voor video, kijk: https://www.youtu- be.com/watch?v=YklW4S9Wr08 HAARLEM - Zaakwaarnemer Mino Raiola overweegt zich kandidaat te stellen voor het voorzitterschap van de Fifa. Dat zei hij gisteren in een interview met de Volkskrant. „Ik word kotsmisselijk als ik eraan denk dat Blatter wordt gekozen", zegt de Nederlandse belangenbe hartiger van sterren als Zlatan Ibra- himovic, Mario Balotelli en Paul Pogba. Mino Raiola overweegt om zich kandidaat te stellen voor het voor zitterschap van de Fifa. Hij wil voorkomen dat Sepp Blatter (78) nog een vijfde termijn krijgt. Stichting Hightech Ca&tnaran

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50