Shorttrackers liggen op schema bij EK De Boer gek gebeld door Feyenoord-fans 46 SPORT AJAX-FEYENOORD In Amsterdam zijn alle ogen morgen opnieuw gericht op Feyenoord-doelman Vermeer: 'Ik hoef niks te bewijzen.' „Dit is een enorme dreun voor de supporters en onze club", reageer de directeur Jeroen Slop van Ajax. „Het supportershome is voor ve len van grote waarde en werd op speeldagen goed bezocht. De ma teriële schade is aanzienlijk, er stonden heel veel attributen die van emotionele waarde zijn voor onze supporters. Die zijn verloren gegaan en onvervangbaar." Zo hingen er onder meer origine le wedstrijdshirts van enkele co ryfeeën in het supportershome. Klaas-Jan Huntelaar kwam met het voorstel om oude wedstrijd shirts te schenken en deed op Twitter een oproep aan Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart en Zlatan Ibrahimovic om hetzelfde te doen. John Heitinga liet weten morgen al enkele shirts mee te ne men naar de Arena. Frank de Boer wil ook graag één of meerdere van zijn shirts schen ken. „Rivaliteit en grappen zijn leuk, dat hoort erbij", zei de trai ner van Ajax. „Maar als er sprake is van brandstichting dan zou dat heel triest zijn. Van andermans spullen moet je afblijven." De Boer benadrukte ook meteen dat er geen negatieve reacties van Ajax-fans richting Feyenoord moe ten komen, omdat er nog niets is bewezen. „Als blijkt dat dit een be wuste actie is geweest, dan moet iedereen zijn verstand erbij hou den. Dit bewijst wel dat het een goede keuze is om geen uitsuppor- ters toe te laten bij de klassieker." De trainer van Ajax werd de afge lopen dagen telefonisch lastigge vallen door aanhangers van Feye noord. Zijn mobiele nummer was bij fans van de Rotterdamse club terecht gekomen en werd ook op sociale media geplaatst, waarna De Boer donderdag zo'n twaalf honderd keer werd gebeld. „Het begon 's ochtends vroeg en duur de tot 's avonds acht uur. Ik heb mijn telefoon twee keer opgeno men en kreeg dan verwensingen naar mijn hoofd. Ze belden ook om drie uur 's nachts maar mijn telefoon staat dan altijd op stil. Op een gegeven moment werd het wel een beetje irritant", reageerde De Boer. De trainer liet echter ook zien over een flinke dosis humor te be schikken. Nadat hij ook via Whatsapp een reeks vervelende berichten had ontvangen, paste hij zijn profielfoto aan. De Boer plaatste een foto waarop hij po seert met de vier kampioensscha len die hij de afgelopen vier jaar met Ajax veroverde. De bood schap was duidelijk: zo konden ze in Rotterdam ook eens van wat prijzen genieten. De klassieker tussen Ajax en Feye noord begint morgen om 12.30 uur. ROTTERDAM - De tweet zag het le venslicht bij de Europese uitwed strijd van Feyenoord tegen HNK Rijeka in Kroatië. 'Het blijft een raar gezicht, Kenneth Vermeer in ons doel', klonk het vanuit de aan hang van de Rotterdamse club. Dat was een kleine twee maanden na de geruchtmakende overgang van Vermeer van Ajax naar aartsri vaal Feyenoord. Inmiddels is er nauwelijks nog ie mand te vinden in Rotterdam en omstreken die het vreemd vindt om de geboren Amsterdammer in de Feyenoord-goal te zien staan. Met zijn optredens heeft Vermeer zich opgeworpen tot steunpilaar van de Stadionclub. De fanatieke Feyenoord-aanhang is het er goed deels over eens dat de 'beste keeper van Nederland' is binnen gehaald en dat Vermeer al heel wat punten heeft gepakt voor zijn huidige werkgever. Slippertjes, zoals vorige week te gen FC Twente en die hem bij Ajax uiteindelijk zijn basisplaats kostten, blijven tot dusver groten deels achterwege en leverden Feye noord nog geen schade en dus ook geen kritiek van de aanhang op. Hoe anders staat Vermeer er in middels op bij de aanhang van Ajax, de club waar de inmiddels 29-jarige doelman tussen 2005 en afgelopen zomer 103 wedstrijden keepte. Voor de Amsterdamse aan hang is hij de man die morgen mét zijn nieuwe lief voor het eerst terugkeert in het huis van zijn ex. Een huis dat volzit met haar fami lieleden, die hem niet meer zo mo gen. Althans, die maar weinig be grip hebben voor het feit dat hij met haar brak en voor die ander koos. Het zijn de ingrediënten voor een prachtige smartlap én voor aflevering 183 van dé Neder landse voetbalklassieker. Op twitter en andere social media werd Vermeer de afgelopen dagen alvast een 'warm welkom' in het vooruitzicht gesteld bij zijn terug keer in de Amsterdam Arena. En dat zijn dan nog de netste bewoor dingen over wat hem te wachten staat. Vermeer zelf haalde daar gisteren alvast zijn schouders over op. „Ik laat het gewoon op me afkomen. Ze kunnen fluiten of ze kunnen dat niet doen. Ik zie het wel", zei hij stoer. De selectie van Ajax heeft hem zijn overstap inmiddels vergeven. Trainer Frank de Boer kondigde al aan Vermeer met een 'warme handdruk' te ontvangen. Een klei ne vijf maanden geleden betitelde diezelfde De Boer het vertrek van Vermeer nog als 'een grote schok'. Gisteren liet De Boer zich ontval len te hopen op een goede reactie van het Amsterdamse thuispu bliek. „Maar dat zal wel lastig wor- Ze kunnen fluiten of ze kunnen dat niet doen. Ik zie het wel. den." Alle ogen zijn morgen hoe dan ook opnieuw gericht op Ken neth Vermeer. Net als op 21 sep tember in Rotterdam toen Feye noord Ajax van de mat speelde maar wel met 0-1 verloor. Voorafgaand aan de uitwedstrijd met Ajax werd Feyenoord deze week alvast overladen met verzoe ken om aanvragen voor inter views met de doelman. De Rotter damse club besloot er geen enkele te honoreren en zette Vermeer in plaats daarvan samen met trainer Fred Rutten en aanvoerder Jordy Clasie gisteren 'achter de tafel' bij de wekelijkse persconferentie. Daar liet de doelman, net als Cla sie, zijn stoïcijnse houding geen moment varen. 'Nee, ik voel geen extra spanning', 'ik zie Ajax-Feye- noord puur als een wedstrijd zoals ik die elke week één speel' en 'ik voel me inmiddels een echte Feye- noorder' waren zijn voorspelbare uitspraken. Alleen op de vraag of hij de drang heeft om zichzelf te morgen te be wijzen reageerde Vermeer wat fel ler. „Voor wie moet ik me bewij zen? Ik heb niks te bewijzen. Al leen aan mijn ploeggenoten, dat ik er voor hen sta." Vanbinnen moet het bij Vermeer echter wel dege lijk borrelen. Juist Frank de Boer was de trainer die hem in septem ber 2013 degradeerde tot tweede keus achter Jasper Cillessen. Nu kan hij in Amsterdam het ongelijk van zijn oude coach aantonen en laten zien waarom hij in Rotter dam, waar hij inmiddels een ap partement in het centrum be woont, in nog geen halfjaar tijd is uitgegroeid tot een publiekslieve ling. Vermeer haalde er gisteren zijn schouders nog maar eens over op. „Ik laat hier zien wat ik in het verleden ook vaak heb laten zien. We zijn met Feyenoord op de goe de weg." Sjinkie Knegt, Freek van der Wart en Daan Breeuwsma plaatsten zich op alle afstanden voor de vol gende ronde. Bij de vrouwen de den Lara van Ruijven, Yara van Kerkhof en Suzanne Schulting dat op de 500 en 1000 meter. De laatste twee redden het niet op de 1500 meter. Van Kerkhof voelde in de slotron- de van haar 1500 meter nog de na weeën van een ernstige rugblessu re, die haar maanden aan de kant had gehouden. Ze ging onderuit. „Ik had de kracht niet om te blij ven staan, normaal blijf ik in zo'n situatie wel in balans", keek Van Kerkhof terug. De pas zeventienjarige Schulting kreeg een penalty achter haar naam wegens het veroorzaken van een valpartij. Op de 500 me ter had ze het geluk dat de Fran chise Veronique Pierron werd be straft, waardoor ze als tweede naar de kwartfinales ging. Op de 500 en 1500 meter gaat het toer nooi zaterdag verder, de 1000 me ter wordt zondag vervolgd. De mannen deden wat van hen verwacht werd en zijn op elke af stand nog actief. Sjinkie Knegt, naast de Koreaanse Rus Viktor An favoriet voor de titel in Dor drecht, kwam geen moment in de problemen. Met Van der Wart, Breeuwsma en Adwin Snellink werd ook op de aflossing de halve finales bereikt. Dat wekte geen verwondering, want drie van de vier Nederlanders veroverden vo rig jaar met de inmiddels gestopte Niels Kerstholt de wereldtitel. NIJMEGEN - Door de brand die het supportershome van Ajax heeft ver woest, staan de verhoudingen voor afgaand aan de klassieker weer op scherp. In het Amsterdamse kamp zijn ze ervan overtuigd dat fans van Feyenoord verantwoordelijk zijn voor de brand, maar bij de Rotter damse club nemen ze vooralsnog geen extra veiligheidsmaatregelen vanwege een mogelijke wraakactie. Frank de Boer bevestigde gisteren dat hij een nieuw mobiel nummer heeft, nadat hij dagenlang was las tiggevallen door aanhangers van Feyenoord. Frank de Boer door Jan Martens Kenneth Vermeer DORDRECHT - De Nederlandse shorttrackers zijn de Europese kam pioenschappen in eigen land vrij wel naar wens begonnen. Ireen Wüst plaatste zich zoals verwacht voor het WK afstanden op de 1500 meter, foto Soenar Chamid/VI Images door Barry van der Hooft Alle ogen gericht op Vermeer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46