NUWEG 42 MENINGEN HicHiel oe RLiyTCP IS cok 7o 6ESL&/& brieven Cor de Jonge Charlie Hebdo (8) Naar het ziekenhuis Stadspark Keukentafel (3) Tunnel niet verkopen Cultuurlandschap Weg schouwburg 3 DAGEN INCLUSIEF 2 X ONTBIJT EN 1 X3-GANGENDINER! In de krant van zaterdag 17 janua ri stonden ingezonden brieven die de ernst van de aanslag op Charlie Hebdo trachten te bagatel liseren. Een van de schrijvers maakte een vergelijking met Is raël, waar de redactie van het het blad Haaretz met de dood is be dreigd omdat het blad een pro-Pa lestijns artikel had geplaatst. Fan tastisch dat het daar mogelijk is te gen de staat Israël te publiceren. Tijdens de oorlog met Gaza wa ren er zelfs demonstraties tegen Israël zonder dat er iemand gear resteerd, aangevallen of gedood werd. In welk Islamitisch of Ara bisch land is dat mogelijk? Een andere briefschrijver vindt publicaties van Charlie Hebdo niet fatsoenlijk en schrijft 'Je ne suis pas Charlie'. Mijn vraag is, moet je met terreur reageren op een onfatsoenlijk stuk? Moslimter roristen zijn over de hele wereld met geweld bezig. Zijn er in al die landen spotprenten gepubliceerd? Om misverstanden te voorko men, ik ben een Nederlandse al lochtoon en geboren moslim. Met ingang van 1 maart komt er al leen nog op spitstijden een bus bij de ziekenhuizen in Goes. Mis schien kun je nog mee met de buurtbus. Deze versobering is het gevolg van het provinciaal beleid. De provincie heeft ondanks dat het autogebruik al jaren niet groeit, wel geld voor nieuwe auto voorzieningen maar niet voor het busvervoer. Men belijdt met de mond dat mensen het openbaar vervoer moeten gebruiken. Maar in werkelijkheid verslech tert het busvervoer al jaren. Zo wordt de reiziger afhankelijk van de auto. De Vereniging Stadspark Molen water wil alle burgers van Middel burg bij de indeling betrekken (zie de krant van 15 januari). Dat wordt moeilijk, want de meeste Middelburgers hebben niets met het Molenwater. Zelfs bij de om wonenden is weinig interesse voor het park. Zij laten zich bijna nooit horen of zien op de wijkta- fel. Dus de mensen die nu het voortouw nemen bij de indeling, zullen ook de meeste inbreng heb ben. Het is toch ongelooflijk dat in deze tijden een miljoen euro voor het park wordt uitgetrokken. Misschien kan er iets gebouwd worden dat de gemeente geld op brengt in plaats dat het zoveel kost. In de krant van 19 januari legt wijkverpleegkundige Margot Wilderom uit welke veranderin gen zij verwacht. Zij moet met een nieuw computersysteem alle handelingen zeer nauwkeurig vastleggen voor de verzekeraar. Werd ons niet voorgehouden dat de wijkverpleegkundige terug moest in de wijk en dat ze haar tijd niet moest besteden aan het registreren van alle handelingen? Ze legt ook nog uit dat dat moet voor de verzekeraar. Let op: kort geleden vertelde een directeur van een verzorgingshuis dat hij de verzekeraar gebeld had met de vraag wat ze met al die registra ties doen. Niets, was het ant woord. Hij liet er daarom onmid dellijk mee stoppen. Hopelijk ge beurt dit ook bij Buurtzorg Zierik- zee. Ondanks alle aankondigin gen dat er, nu de zorg bij de ge meente komt, maatwerk zal wor den geleverd, blijkt nu al dat er in de praktijk niets verandert. Gedeputeerde Staten van Zeeland denken dat pensioenfondsen wil len investeren in de Westerschel- detunnel (zie de krant van 12 ja nuari). Foute boel: pensioenfond sen zijn er niet om provincies te verlossen van toekomstige hoge onderhoudskosten. Zij behoren hun leden zekerheid te geven over hun oude dag. In plaats van het geld van hun le den in tunnels te steken, zouden de fondsen hun leden degelijke hypotheken kunnen verstrekken. Zo helpen de fondsen hun leden en zo wordt de woningmarkt vlot- getrokken. De recreatieondernemers, verza meld in de Recron, willen niet dat de gemeente Sluis de moge lijkheden voor recreatie in het bui tengebied verruimt. De Recron is tegen appartementen en trekkers hutten op mini-campings. In we zen gaan de grote recreatieonder nemers bepalen hoe het Nationa le Landschap, waartoe West Zeeuws-Vlaanderen ook behoort, eruit zal zien. Dit landschap is his torisch gegroeid uit kleine pol ders, littekens van dijkdoorbra ken, overstromingen, fortificaties en inundaties. Maar in dit door ondernemers veranderde erfgoed voelen de inwoners van West Zeeuws-Vlaanderen zich niet meer thuis. Dat blijkt uit de bevol- kingskrimp. Middelburg heeft besloten geen nieuwe schouwburg aan het Mo lenwater te bouwen (zie de krant van 15 en 16 januari), maar het zo veelste onderzoek in te stellen. Dit keer naar de mogelijkheden van het Zep-terrein. Dit is hét mo ment om ervoor te kiezen géén schouwburg meer te bouwen, maar de middelen beschikbaar te stellen voor de programmering in de bestaande Zeeuwse schouw burgen. Het grote Scheldetheater in Terneuzen, het middelgrote De Mythe in Goes en het knusse Ar senaal in Vlissingen zijn prachti ge podia die meer dan voldoende zijn voor de schaal van Zeeland. Durf het Middelburgs cultuur- geld toe te voegen aan een nog bredere programmering daar, met kortingsarrangementen voor de Middelburgers. Niemand zal Middelburg er dan op aankijken dat ze geen theater heeft. En het is het geschikte mo ment om Miniatuur Walcheren te rug te brengen naar het Molenwa ter. Maar dat is een ander ver haal... Per boeking een sieraad van EXOAL cadeau QjmMuotel<SU?Bovii£H, Dwingeloo Drenthe Gevestigd in een karakteristieke Drentse boerderij, aan de rand van het schitterende natuurgebied Nationaal Park Dwingelderveld. Het hotel beschikt over een sfeervol restaurant, comfortabele hotelkamers en een verwarmd binnenzwembad. Geniet van de heerlijke Drentse natuur of maak leuke uitstapjes naar Assen, Emmen of Giethoorn. MEER INFORMATIE BOEKEN exc&uieft... Hotel- (ReA&mmyct Oisterwijk Noord-Brabant Hotel Jda, VMeföbwehe. Thorn Limburg Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl D. Madjlessi Mazzinilaan 91, Middelburg Riet Beukert A. van Driellaan 77, Middelburg A.B. Brouwer Klein Vlaanderen 39, Middelburg J. Dubbeldam Rozenlaan 9, Hoek Bas Verhagen Julianastraat b12, Burgh-Haamstede L.J. Bensink Cerritsenstraat 20, Breskens Ad Lijmbach Roompotstraat 26, Lewedorp Arrangement2 overnachtingen inclusief ontbijtbuffet, 1 x 3-gangendiner en per boeking ontvangt u een sieraad (ketting, armband of oorbellen) van EXOAL cadeau! Prijs €69 per persoon in een 2-persoonskamer. Geldig t/m eind april 2015 o.b.v. beschikbaarheid. Exclusief boekingskosten 15 per boeking en tax. Kijk op www.nuwegexdusief.nl Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info(a)nuwegexclusief.nl Zoover 8,1 Verscholen tussen uitgestrekte bossen en grenzend aan een uniek heide- en vennengebied. Hier vindt u nog de typisch Brabantse gezelligheid. In sfeervolle ambiance genieten van heerlijke gerechten in het restaurant, een drankje nuttigen in de lounge of ontspannen in de sauna. De gezellige steden Den Bosch en Eindhoven liggen vlakbij. Zoover 7,1 Dit karakteristieke hotel is gelegen in het centrum van Thorn, ook wel 'het witte stadje' genoemd, vanwege de vele witgepleisterde gebouwen. Het stadje herbergt een schat aan cultuurhistorie. Hier waant u zich in de Middeleeuwen! Het hotel beschikt over een uitstekend restaurant en een gezellige brasserie. Op 20 min. rijden van Designer Outlet Roermond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42