44 De Kenniswerf is een krachtbron en kan een economische motor zijn, maar die motor moet nog op toeren komen ZEELAND 39 hier gebeurt. Ik heb de minor Ondernemer schap gedaan en weet daardoor dat studenten hier op de Kenniswerf bij Dok4t kunnen aan kloppen voor ondersteuning en een plek om te werken. Maar veel van mijn klasgenoten we ten dat niet. De Kenniswerf is een krachtbron en kan een economische motor zijn, maar die motor moet nog op toeren komen." „Er is nu een proces van clustering gaande. Be drijven komen naar de Kenniswerf toe. Als dat proces eenmaal flink op gang komt, wordt dit een place to be in Zeeland. Daarna zullen er steeds meer bedrijven komen." Ligt Zeeland niet te veel in de periferie? „Ik woon in Yerseke. Binnen veertig minuten ben ik in Antwerpen. Binnen een uur in Rot terdam. En binnen twee minuten sta ik op het strand. Met de ligging van Zeeland is niets mis. Die is geweldig." „Ik was in Overijssel, bij een technisch produ cent; die deed er een half uur over om op de hoofdweg te komen. En dan was er nog niets! Wij zitten tussen Rotterdam en Antwerpen ingeklemd. Dat maakt het voor technici heel interessant. De nabijheid van de havens, de in dustrie." Platteland of stad, wat kies je? „Ik heb in Eindhoven gewoond. Daardoor weet ik: ik ben totaal geen stadsmens. Ik houd van de de openheid van Zeeland, de rust als je 's nachts gaat slapen. In de stad is alleen maar drukte en vieze lucht. Wat ik hoop, is dat ik kan blijven wonen in Zeeland, en werken in een gebied waar producten ontwikkeld wor den. Tuurlijk, iedereen wil om de hoek wer ken. Vijf minuten fietsen en je bent op je werk. Maar je moet realistisch zijn. Past het werk dat je dan hebt, ook bij je eigen eisen en verwachtingen?" ZATERDAG 24 JANUARI 2015 „Als ik al mijn 3D-paeremessen en alle vijftig handgemaakte oester messen de deur uit heb gedaan, zoek ik met mijn bedrijf een nieu we uitdaging. Meubelmaken zou een volgende stap kunnen zijn. Ik denk aan een heel mooie, houten tafel. Maar dan wel bijzonder, inno vatief. Een echte Bol-tafel." foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39