Jubilerend Vlissingen zoekt duizenden euro's Eis: achttien maanden cel voor bedreiging en brand Wellicht deel Singel opgeofferd voor parkeerplaatsen Petruskerk WALCHEREN 35 Wijkraad wil buurtteam voor Paauwenburg Uurwerk Sint Jacobstoren stilgevallen Enkele voorbeelden: Film by the Sea zoekt 50.000 euro voor een bijzondere compositie van film muziek in een uitvoering van het Zeeuws Orkest bij een filmcompi- latie. Colours by the Sea, de Vlis- singse Color Run, wil het par cours van het hardloopspektakel op 13 juni ter ere van Vlissingen 700 van vijf naar zeven kilometer uitbreiden en niet vijf, maar de ze ven kleuren van de Vlissingse ju- belfles rondstrooien. De extra kilo meters betekenen meer geld voor wegafzettingen en verkeersbege- leiders, maar de kleuren zijn het duurst, meldt de organisatie: 15.000 euro per kleur. BuroBK van Leon Riekwell speurt naar 8000 euro voor Stefan Theelens verbeelding van de ge schiedenis van de stad op een ach tergevel van de Naereboutflat aan de Gasthuisstraat; voor 100 euro per vierkante meter van de schil dering van acht bij tien meter worden de patronaten vermeld op een muurplaquette. De Vlissingse documentairema kers Theo Rietveld en Marjan van den Bos hopen 25.000 euro te vin den voor hun productie over het Nollegat via het VSB-fonds, maar dan is de documentaire over de strandbaai dit jaar niet klaar: de aanvraag hoort vier maanden voor de start van de productie te zijn gedaan en dan is Film by the Sea in september voor de premiè re niet haalbaar. Een voorproef kan wel, zegt Rietveld. „Maar als iemand het geld heeft, beginnen we vandaag." Het Scheldemond College zoekt 8000 euro om het theaterstuk De Schat van Michiel de Ruyter in de Machinefabriek op 15, 16 en 17 april te kunnen opvoeren - en dat is één van de vier activiteiten. Stichting Samenwerking Am- bon-Vlissingen is bescheiden: 1000 euro voor een cultureel ont haal op het Stadhuis, zegt Bob La- tuheru. „Om te laten zien dat de Ambonezen en Vlissingen bij el kaar horen. Alles daarboven gaat naar onze goede doelen." Bij een Witte Voetjesactie vond de politie recent in twee uur tijd zestien inbraakgevoelige situaties bij woningen. De mensen op die adressen zijn gewaarschuwd en kregen suggesties voor oplossin gen. Meer van die oplossingen bieden diverse bedrijven aan, met infor matie van gemeente en politie tij dens een informatieavond over woninginbraken die de Wijkraad Paauwenburg met opbouwwer kers van ROAT belegt, woensdag 28 januari in het wijkcentrum Ma joraat aan de Van Hogendorpweg. Daar wordt ook gesproken over de mogelijke vorming van een Buurt Preventieteam, een groep vrijwilligers die een oogje in het zeil houdt. VLISSINGEN - Even snel zien hoe laat het is op het uurwerk van de Sint Jacobstoren is er op dit mo ment niet bij. Sinds woensdag staan de wijzers stil. De wijzerplaten op de toren van de Sint Jacobskerk geven nu ver schillende tijdstippen aan: de juis te zit daar echter niet bij. Afgelo pen week is led-verlichting aange bracht en daarvoor moest het uur werk worden stilgelegd. Nadat de verlichting eenmaal was geïnstalleerd, bleek het uurwerk niet meer op gang te krijgen. Het is nog niet duidelijk wat daar de oorzaak van is. Maandag wordt verder bekeken hoe het uurwerk weer aan het lo pen te krijgen is. Volgens een woorvoerster van de gemeente Vlissingen is de ver wachting dat het geen langdurige kwestie zal zijn voordat Vlissin gen weer de juiste tijd kan zien. Met de nieuwe ledverlichting. A. woonde in een Vlissings pand op kamers en werd verzocht die kamer te verlaten. De reden, hij zou overlast veroorzaken, klopte volgens hem niet. Hij vertrok met twee zware tassen tierend en scheldend naar de uitgang van het pand. „Ik maak jullie allemaal af, ik steek de boel in de fik", zou hij daarbij hebben geroepen. Kort nadat hij was vertrokken, brak er brand uit, in de buurt van zijn voormalige kamer. Het bleef bij een brandende prop papier en be woners konden deze snel blussen. Kort daarna werd A. aangehou den. Dat hij had lopen schelden en tieren, erkende hij gisteren tij dens de behandeling van zijn zaak, maar van de brand wist hij niets. „Bovendien", zo betoogde zijn advocaat, „kón hij het ook niet hebben gedaan, gezien het tijdsverloop tussen A.'s vertrek en de brand." De diefstal van een fiets, een week eerder, ontkende hij ook. Zijn makker zou de fiets hebben gestolen: hij had slechts gekeken of de kust vrij was. Uitspraak op 6 februari. De gemeente Vlissingen wil zich er zelf niet over uitlaten, maar pro jectontwikkelaar Bram Maljaars, die de Petruskerk verbouwt, be vestigt dat de gemeente deze op lossing voor het parkeerprobleem in overweging neemt. „Als je in de omgeving van de Pet ruskerk kijkt, zie je dat op de Sin gel nog veel ruimte is", zegt Mal jaars. „Het is er redelijk riant met veel groen. Je zou daar zogenaam de groene parkeerplaatsen kun nen creëren, tussen het groen, zonder daar bomen voor te hoe ven weghalen." Een andere oplossing weet Mal jaars niet. „We kunnen tien of elf parkeerplaatsen kwijt op ons ei gen terrein bij de Petruskerk, de rest zal toch in de omgeving moe ten parkeren. Zo ging dat vroeger vast ook, toen de kerk met zeven tot negenhonderd plaatsen én een dienstencentrum nog open was. Door alle kantoren, waaronder het stadhuis, is de druk op gratis parkeerplaatsen gegroeid." Maljaars maakt elf studio's in het oude zalencentrum, appartemen ten in de oude pastorie en in de kerk zelf 21 appartementen. De eerste twee zijn in een paar maan den klaar, met de kerk wordt be gonnen in april. „Vanaf het begin van het plan heb ben we met de gemeente over par keren gepraat", aldus Maljaars. „Er was een tijd dat auto's werden ge weerd en parkeerplaatsen te mak kelijk werden geschrapt, maar van daag de dag moeten overheden blij zijn met elke investeerder. Je ziet overal parkeerplaatsen terug komen. Met wat creativiteit lukt dat hier ook." ZATERDAG 24 JANUARI 2015 door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Vlissingen zoekt meer dan eens zoveel geld voor de fees telijkheden in het jubeljaar 'Vlissin gen 700' dan de ton die gemeente beschikbaar had. Dat is duidelijk na de sponsormarkt afgelopen week. De stadsrechten kostten Willem van Oranje in 1581 70.200 'pon den Vlaams'; de viering kost vele grijpstuivers meer. Kunstenaar Stefan Theelen uit Goes zal een week goed weer nodig hebben om de schildering met verwijzingen naar iconen uit de Vlissingse geschiedenis op de muur te krijgen, denkt Leon Riekwell. foto Underdog Buro BK VLISSINGEN - De wijkraad Paauwen burg peilt de interesse voor de op richting van een Buurt Preventie Team in de Vlissingse wijk. Deze maand alleen waren er al vijf inbra ken in de wijk. door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Tegen de 28-jarige Jamie A. uit Vlissingen is gisteren in Middelburg achttien maanden cel geëist voor bedreiging, brand stichting en diefstal van een fiets. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De gasten van het 'longstayhotel' dat in de Vlissingse Petruskerk komt, parkeren hun au to's straks wellicht in de groene long van de Singel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35