Gezond Olympische gedachte Kamerdebat over Hedwigepolder almanak Mes van Bol is het i exclusiefste Onderzeeërs in Flushing 36 en 37 Vermue tweede in Ladiestrail 48 en 49 ZEEUWS-VLAANDEREN ZATERDAG 24 januari 2015 29 Provincie hoeft rampenpotje niet aan te spreken. Gedeeltelijke verkoop van aandelen Westerscheldetunnel 'reëel'. MIDDELBURG - De provincie rekent op een meevaller van 10 tot 12 mil joen euro bij de aanleg van de Sluiskiltunnel. Voor het project was standaard re kening gehouden met mogelijke problemen, die de kosten (ruim 316 miljoen euro) zouden kunnen opdrijven. Met het oog daarop was 25 miljoen euro apart gezet in de begroting. Dat geld lijkt niet meer nodig te zijn. Volgens plan ning wordt de tunnel op 23 mei in gebruik genomen en blijft het project verschoond van grote te genvallers. Omdat het Rijk de helft betaalt van de aanleg, moe ten ook meevallers worden ge deeld. Vanwege indexering van de investering blijft er voor beide partijen 10 tot 12 miljoen over, al dus gedeputeerde Kees van Beve- ren. Hij wil dat geld gebruiken om tegenvallers bij de verbreding van de Sloeweg en Tractaatweg op te vangen, zei hij gisteren in de Statencommissie Bestuur. De provincie gaat er vanuit dat de Sluiskiltunnel in 2025 is terugver diend. Voor de Westerscheldetun nel is dat in 2033. De commissie besprak de aandeelhoudersstrate gie voor de Westerscheldetunnel. Daarbij draait het in hoofdzaak om drie richtingen: zo laag moge lijke tarieven, danwel de tunnel zo snel mogelijk tolvrij maken óf (gedeeltelijke) verkoop van de aan delen. De provincie is sinds 1 juli 2009 voor de volle honderd pro cent eigenaar van de tunnel. Het 'vermarkten' van 10 tot 25 procent van de aandelen, is volgens Van Beveren een reële optie. De rente is gunstig. „Pensioenfondsen en verzekeraars kunnen hun geld mo menteel niet kwijt. Ze zoeken naar zekere beleggingen. En dat is de Westerscheldetunnel wel." Ge deputeerde Staten zouden die op brengst dan willen gebruiken voor andere infrastucturele projec ten. Overigens haastte Van Beve ren zich te zeggen dat het college nog geen standpunt heeft ingeno men over het toekomstig beleid voor de Westerscheldetunnel. De meeste Statenfracties lijken er allerminst voor te porren om (een deel van) de aandelen van de hand te doen. Daarmee zou de provincie de regie over tariefstij gingen en tolvrij maken kwijtra ken. Alleen de PvZ toonde zich in de commissie enthousiast over die optie. De tunnel vormt nu 'dood kapitaal', aldus Ruud Muste van die partij. Hij rekenende voor dat je met een opbrengst van 700 tot 800 miljoen euro Zeeland eco nomisch een enorme oppepper zou kunnen geven. DEN HAAG - De Tweede Kamer de batteert woensdag opnieuw over het onder water zetten van de Hertogin Hedwigepolder. De PW vroeg het debat al in oktober 2013 aan en kreeg steun van CDA en SP. Het dertigleden-debat is meerma len uitgesteld, omdat de Raad van State nog uitspraak moest doen over de bezwaren tegen ontpolde- ring. Nu die zijn afgewezen, wil de PVV erover praten met staatsse cretaris Sharon Dijksma (Econo mische Zaken). Het debat is ge pland om 11.30 uur. Op het notariskantoor in Zeeuws- Vlaanderen zijn ze het jaar gezond gestart. Vorige week stond de appel centraal en beten de secretaresses, de klerken en kandidaat-notarissen zich dagelijks tijdens de lunch een weg naar het klokhuis. Deze week was 'de week van de ba naan'. Het kantoor heeft wel iets weg van een apenrots, met al die ba naan-etende medewerkers. Ook de notaris wilde zich van z'n beste zij de laten zien. Vorige week liep hij pontificaal met een blozende appel rond, maar nu viel hij helemaal uit de toon. Hij toonde zijn secretaresse een donkerbruine banaan. „Vond ik nog in de onderste la. Nog van vo rig jaar." 'Pelgrim' Esther Vermue is weer terug na een blessure, maar moet in de Ladiestrail in Goes Laurey van den Berge voor laten gaan. bouw S uiski tunne Meevaller door Marcel Modde HULST - Het idee werd door Tonny Verwer opgedaan tij dens de Kustmarathon. Het leek hem gaaf ook in Hulst een soort 'lichtjeshardloopwedstrijd' te organiseren. Dus sloeg hij met Ingrid IJsebaert de handen ineen en zie daar: gisteravond werd de eerste Hulst by Lightrun gelopen. Uniek in Zeeuws-Vlaanderen, aldus IJsebaert. De deelne mers kregen bij inschrijving een hoofdlampje, alvorens de 5,5 of 9 kilometer door de binnenstad te lopen. De hard loopwedstrijd volgde de Olympische gedachte. IJsebaert: „Het gaat niet om de overwinning, maar om de beleving." En die beleving was, met pakweg, 300 deelnemers, prach tig- foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29