W v 1 Meest gezocht: werk in de zorg kUVlOM 20 WERKEN MIJN BEDRIJF Werkzoekenden hebben vorig jaar het meest ge zocht naar een baan in de zorg- en welzijnssec tor. De meest populaire vacature daarentegen was administratief medewerker, op de voet ge volgd door een baan als commercieel medewer ker binnendienst. Dat blijkt uit een analyse van De NationaleVacaturebank.nl. De technische sector had het afgelopen jaar het grootste banenaanbod in ons land. Ook in de za kelijke dienstverlening en in de bouw bestaat blijkbaar een grote vraag naar personeel. Werk zoekenden kijken vooral naar werk in de zorg en welzijnssector, gevolgd door banen bij de overheid, de non-profit sector en de detailhan del. Dat zoveel mensen naar werk zoeken in de zorg- en welzijnssector is volgens De Nationale- Vacaturebank niet zo verwonderlijk, gelet op de vele reorganisaties in die sector. De vacature bank constateert ook een nieuwe trend. Men sol liciteert ook daadwerkelijk in plaats van alleen te kijken. Hoogopgeleide Nederlanders zochten het afgelo pen jaar het meest naar banen als directeur, con troller en projectmanager. De snelst stijgende va cature van het afgelopen jaar is logistiek mede werker. De volledige top to met de meest populaire vaca tures in 2014 ziet er als volgt uit: 1. Administratief medewerker 2. Financieel, administratief medewerker 3. Commercieel medewerker binnendienst 4. Productiemedewerker 5. Accountmanager 6. Gastouder 7. Magazijnmedewerker 8. Logistiek medewerker 9. Secretaresse 10. Commercieel medewerker In een schone en opgeruimde omge ving is het fijner en efficiënter wer ken. Een schoonmaakbedrijf neemt de planning en uitvoering van het schoonmaakonderhoud volledig uit handen en ontzorgt hiermee de klant. De kennis en ervaring van zo'n profes sional garandeert bovendien dat de juiste middelen en methoden worden ingezet en dat het eigen bedrijfspro ces zo ongestoord mogelijk verder kan lopen. Schoonmaakbedrijf Jansma Dik BV uit Vlissingen is al sinds 1983 ac tief in Zeeland. Een ervaren profes sional dus. Het bedrijf beschikt over het OSB-keurmerk (Ondernemersorga nisatie Schoonmaak- en Bedrijfs- diensten) waarvan de NEN 4400-1 norm ook een onderdeel is. Dit garandeert de kwaliteit van geleverde diensten en het bewijst de finan ciële en fiscale betrouwbaarheid. Voor de op drachtgever is dit belangrijk om aansprakelijk stelling voor het niet afdragen van belastingen, sociale premies en dergelijke zo goed als moge lijk uit te sluiten. „Eigenlijk heb ik al die jaren weinig tot niets aan reclame en acquisitie gedaan. Destijds ben ik samen met mijn moeder begonnen. De in steek was hobby, maar het werd snel professio neel. Nu werken we met zo'n 80 tot 90 men sen", vertelt eigenaresse Emke Jansma-Dik (57) uit Vlissingen. Naast schoonmaak-onderhoud van woon- en werkomgevingen kun je bij Jansma Dik ook terecht voor specialistisch vloeronderhoud en glasbewassing. Betrokkenheid met opdrachtge vers en medewerkers ziet Emke als de basis van Jansma Dik. „Al onze klanten ken ik, de offertebezoeken doe ik altijd zelf. Tijdens zo'n bezoek begin ik ook al een beeld te vormen wie van onze medewerkers goed bij deze opdracht gever zou passen, want je personeel is een erg belangrijke factor. Onze medewerkers ken ik ook allemaal, het is belangrijk dat je ze waar deert en vertrouwen geeft." Jansma 8c Dik werkt met een vaste kern men sen, die hun eigen stek hebben. „Voor de klant is een vertrouwd gezicht belangrijk." Daar om heen heeft het bedrijf een schil van flexibele medewerkers waardoor er snel geschakeld kan worden. „Als het nodig is, kunnen we nog de zelfde dag, of de volgende dag een ploeg op de been brengen." De details in een afspraak met een opdrachtge- archieffoto Dirk-Jan Gjeltema Wentley Anastcia (27) Vlissingen Interieurverzorger Ik werk voornamelijk op een schrob-zuigmachine, dat is een erg zware machine die je goed onder controle moet kunnen houden. Dat is een kwestie van kracht, maar ook van gevoel. Bij het bijvullen van het schoonmaakmiddel moetje goed kijken op welke vloer je aan de slag gaat. Het is mooi als je op een gro te vloer werkt en ziet hoe het stuk dat je al gehad hebt, is opgeknapt. De machine zelf moet ik ook onderhouden en schoonhouden. Bianca Carlier (44) Vlissingen Interieurverzorger De ene dag maak je een kan toorgebouw schoon, de vol gende dag zit je in een vakan tiepark of op een boot. Wij hebben best afwisselend werk. Ik heb ook mijn vaste project. Bij die klant staat er veel kostbare apparatuur. Dat is wat intensiever werk omdat je continue bewust moet blij ven voorzichtig te werken. Schoonmaakwerk moet je ook kunnen. Je komt op plaat sen waar je meer dan nor maal rekening moet houden met je omgeving of met de klant zelf. Wilma Pronk (55) Vlissingen Objectleidster Als je schoonmaakt zoals thuis, dan red je het niet. Er moet in een stevig tempo doorgewerkt worden, waarbij de kwaliteit hoog moet blij ven. Als objectleidster stuur ik mensen aan, voorzie ik ze van schoonmaakmiddelen en -materialen en ik controleer de kwaliteit. Eventuele proble men los ik op. Het zit vaak in de kleine dingetjes, daarom werken we precies, efficiënt en per definitie netjes. Als je de klus niet binnen de gezet te tijd klaart, ga je door en haal je het in. Schoonmaken door John de Kok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20