Druk dagje voor drie Roy Mulder kampt met zaalvoetbalinternationals een nieuwe blessure SPORT 49 20 Winnares biedt excuses aan voor ellebogenwerk en gemopper Paap maakt blessurelijst Goes nog langer GOES - Na de finish van de Ladies- trail begon Laurey van den Berge maar meteen met het maken van excuses. „Het spijt me als ik af en toe een elleboogje heb uitgedeeld aan loopsters die ik moest inha len" zei de 25-jarige winnares uit Sommelsdijk. „En ik heb ook be hoorlijk wat gemopperd op achter liggers. Sorry daarvoor. Maar ja, ik was ook bang dat ik opgehouden werd en nog ingelopen zou wor den." Die vrees was onterecht. De jon ge Zuid-Hollandse had in de eer ste van de zes rondes van 700 meter nog wel tegenstand van Esther Vermue, maar daarna niet meer. Elk rondje vergrootte ze haar voorsprong. Uiteindelijk fi nishte ze in 18.20 minuten. „Het eerste rondje was om het parkoers op tempo af te tasten", vertelde Van den Berge. „Vooral bij de waterbak was ik heel voor zichtig, omdat ik dacht dat die veel dieper was. Op dat moment stoof Esther me voorbij. Maar in de rondjes erna was ik wat zeker der op alle hindernissen." In een ronde kwamen de vooral in het roze gestoken vrouwen on der meer bruggen, boomstronken en hooibalen tegen. Fraai was ook de passage van de oplegger, die net buiten de Noordzeehal was ge parkeerd. Aan de ene kant liepen de vrouwen de vrachtwagen in, om er vijftien meter verder weer uit te komen. Goes Powerrrr te sterk voor Blues De derby tussen de Road- house Blues en koploper Goes Powerrrr werd met 2-4 gewonnen door de be zoekers. Martien Neumann en Joris Lodder wonnen een partij voor de thuisploeg. Voor de bezoekers scoorden Ronny Broeken twee keer (maakte een 4-0 achter stand goed), Gino en Tim de Ruijter. Laatstgenoemde maakte in het straightpool tegen Chris van Renswoude een break van 82. Allaart verlengt bij Stormvogels Trainer Wim Allaart heeft zijn contract bij korfbalvere niging Stormvogels uit West- kapelle met een jaar ver lengd. Het komend seizoen wordt het derde jaar voor de Middelburger bij de tweede klasser op het veld. Tijdens de huidige zaalcompetitie staat Stormvogels bovenaan in de derde klasse en heeft alles in eigen hand om kam pioen te worden en te pro moveren. Geen verrassingen in beker ZieZaVo In de eerste bekerronde zaal voetbal ZieZaVo werd het duel tussen Motorenboys en Via Adviseurs via strafschop pen beslist. Via Adviseurs nam die beter. De Strand- loper/Ginsterveld 2 won in de slotfase van Fiets Outlet Zeeland: 3-2. IJtama was met 4-6 te sterk voor Vivars.nl en Van Oeveren/WIK had met 9-3 geen moeite met ASZ. FC Kerkwerve/Oliegeultje won met 4-2 van Airpack, terwijl Stella Boys/'t Cen trum met liefst 20-4 won van De Vlinder. Het tweede van Stella Boys speelde FC Hanse Staalbouw met 13-1 naar huis en Deco Home Zie- rikzee verloor met 6-3 van Strandloper/Ginsterveld 1. „Bij Magreb'90 zit Zakaria Amra- ni in hetzelfde schuitje", zegt Vlis- singen-trainer Ruud Pennings. „Hij moet ook eerst met de zaal voetbalploeg aan de slag, voordat hij naar Vlissingen komt. Het gaat om een tactische training in Zeist, dus het valt te combine ren." Vlissingen-Magreb'90 is het duel tussen de nummer één en num mer vier van de hoofdklasse A. „We moeten meteen na de win terstop vol aan de bak", stelt Pe- nings, „maar dat is wel prettig. Ie dereen staat dan meteen op scherp en weet wat er wordt ge vraagd. Iedereen zal zijn taak goed moeten uitvoeren en we zul len keihard moeten werken." Magreb'90 wordt door Pennings gezien als één van de beste ploe gen in de hoofdklasse A. In de eer ste wedstrijd werd het 1-1. „Ma greb'90 heeft een moeilijke start gehad, maar is na de trainerswis sel aan een opmars begonnen. De ploeg staat op kop in de tweede periode en dat zegt genoeg. In de ze klasse zijn er zes kanshebbers voor de titel. De weg is in elk ge val nog heel lang." Ferry Alfons is morgen niet inzet baar. Hij tobt met een achil lespeesblessure. „Het is heel triest voor Roy", zegt trainer Diederik Hiensch, „maar misschien valt het uiteindelijk toch nog mee en kan hij binnen één of twee weken weer spelen." Roy Mulder maakte net voor de winterstop na een afwezigheid van veertien maanden - hij had een gescheurde kruisband - zijn rentree bij Kloetinge. De midden velder nam tegen Noordwijk (3-1-overwinning) de 1-0 voor zijn rekening en had later ook nog een belangrijke assist. Zonder Mulder reist Kloetinge vandaag af naar Vlaardingen, waar Zwalu wen de tegenstander is. De Zuid-Hollandse formatie is de nummer twee van de ranglijst. „Volgens mij hebben we daar nog niet al te vaak gewonnen", meent Hiensch. „Zwaluwen is een goed voetballende ploeg." Kloetinge werkte de afgelopen we ken twee oefenwedstrijden af, te gen Bruse Boys (0-0) en Goes (2-2). „Het was nuttig dat we die wedstrijden gespeeld hebben, maar ik was niet tevreden over het spel. In beide wedstrijden ga ven we te veel kansen weg. We hadden te veel mensen voor de bal en dat mag tegen Zwaluwen zeker niet gebeuren. Dat is dode lijk. Die ploeg is heel sterk in het veroveren van de bal en de om schakeling." GOES - Frits Paap komt dit seizoen niet meer in actie voor zondag-eer steklasser Goes. De oudprofvoet baller van RBC Roosendaal heeft een spierscheuring opgelopen. Paap kreeg eind vorig jaar twee keer een knietje op zijn boven been. Op de eerste training van 2015 was het opnieuw raak. „Na de training liep heel mijn been vol tijdens de nieuwjaarsreceptie. Mijn ene bovenbeen was opeens twee keer zo groot als het ande re." Onderzoek wees een scheur van tien centimeter in zijn boven been uit. Momenteel heerst er een ware blessuregolf bij Goes. Voor Bart Deprez is het onzeker of hij zon dag aantreedt in de uitwedstrijd tegen Xerxes DZB. Sofyan Azzaga- ri, Maarten van Rosevelt en Jel- mer van der Baan zitten langdu rig in de lappenmand. ZATERDAG 24 JANUARI 2015 k, Laurey van den Berge uit Sommelsdijk passeert de waterbak op het moment dat ze Esther Vermue al heeft afgeschud. Links kiest een gedubbelde loopster ervoor de droge sluiproute langs de hindernis te nemen, foto Johan van der Heijden MIDDELBURG WESTKAPELLE ZIERIKZEE door Jan Dagevos VLISSINGEN - Khalid El Hattach, Hoessein en Saïd Bouzambou staat zondag een druk dagje te wachten. De drie zaalvoetbalinternationals worden 's morgens in Zeist ver wacht voor een tactische training met Oranje en 's middags staat bij VC Vlissingen de belangrijke com petitiewedstrijd tegen Magreb'90 op het programma. door Jan Dagevos KLOETINGE - Kloetinge kan bij de hervatting van de voetbalcompeti tie geen beroep doen op Roy Mul der. De middenvelder van de Beve- landse hoofdklasser liep vorige week in de oefenwedstrijd tegen Goes een enkelblessure op en is en kele weken niet inzetbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 124