Na 32 jaar sluit Verzamelwinkel de deuren SALE Watersnoodmuseum werkt samen met Inspiratiecentrum Grevelingen 66 Die zegels hadden een bungalow van een half miljoen waard geweest kunnen zijn SCHOUWEN-DUIVELAND 33 op de gehele wintercollectie De winkel puilt nog altijd uit met heel veel moois. Postzegels en munten, maar ook sleutelhangers, oude boeken, sieraden en soldaat jes. Ooit begonnen met hun eigen verzamelingen, breidde het aan bod van de Verzamelwinkel van lieverlee uit. „Het is gewoon zo ge groeid. Je krijgt dingen aangebo den en je weet een beetje wat er gespaard wordt", licht Hans het brede aanbod van de Verzamel winkel toe. Beiden zijn verzamel gek sinds hun prille jeugd. „Als kind ging ik altijd al musea in. Oude spullen hebben me altijd ge trokken", zegt Trudy. Zij verzamelt postzegels die op de één of andere manier te maken hebben met haar grote hobby handwerken: van schapen tot spinnenwiel; de minuscule prent jes leggen een verrassend veelzij dige wereld bloot. Hans heeft zich met zijn persoonlijke verza meling onder meer toegelegd op postzegels met firmaperforaties: zegels waarin bedrijfsinitialen zijn geperforeerd. „Om diefstal door mensen die op de postka mer werkten te voorkomen." Voor het geld hebben de Boins het nooit gedaan. Hans verdiende als boekhouder de centen. „We hebben nooit echt van de winkel hoeven leven, maar we hoefden er ook niet op toe te leggen", zegt Trudy. Hans: „Onze verzamelin gen gaan niet om waarde in geld, die is te verwaarlozen. Maar dat geldt niet voor de waarde die de ze zegels hebben voor ons." Ze zagen heel wat vaste klanten, ook toeristen, door de jaren heen voorbijtrekken. „Zij zagen ons ouder worden, maar wij hen ook." Memorabel was die man die met een keurig album met meng- frankeringen binnenstapte. „Ik heb ze alvast voor je van de enve loppen afgeweekt", meldde hij trots. „Had hij dat niet gedaan dan waren die zegels een bunga low van een half miljoen waard geweest. Ik dorst dat niet tegen hem te zeggen", blikt Hans nog al tijd met enige schroom terug. Hun eigen verzamelpassie was 32 jaar lang de drive om de Verzamel winkel te draaien. Ook al wordt er tegenwoordig lang niet meer zo driftig verzameld als in de be gintijd. „Maar het blijft altijd span nend", zegt Trudy: „Het kan een dag duren voor er iemand binnen komt. Maar als die dan enthou siast is over iets wat je hier hebt... dat maakt alles goed." Het pand is verkocht en dat bete kent het einde van de winkel. Met hun liefde voor verzamelen ver wachten de Boins niet zich ook maar een seconde te vervelen. „We kunnen nu hobby's oppak ken waar het lang niet van is geko men, zoals onze treintjes. Maar de aanspraak zullen we wel gaan mis sen. Het contact met de mensen was altijd heel leuk." ÜÜlZC Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Na opening van het Inspiratiecen trum in april gaat het Waters noodmuseum in de 'Waterzaal' van het infocentrum het verhaal van 2953 vertellen. Dat gebeurt aan de hand van beelden en van artikelen die met de Ramp te ma ken hebben. In de Panoramashow, de hoofdat tractie van het centrum, is straks een fotofilm te zien over het Wa tersnoodmuseum. In het voor- en naseizoen werken infocentrum en museum samen in een poging zoveel mogelijk groepen naar Schouwen-Duiveland te lokken. Verdere samenwerking zoals het gezamenlijk inzetten van eikaars vrijwilligers is volgens directeur Siemco Louwerse van het Waters noodmuseum niet aan de orde. „Het Inspiratiecentrum is een uit hangbord voor het Watersnood museum en de regio. Toeristen moeten er ideeën kunnen opdoen voor een informatief of gewoon weg gezellig uitstapje op Schou wen-Duiveland. Daarvoor leveren wij de materialen." Samenwerking ligt volgens Lou werse voor de hand, omdat de aan leg van het Grevelingenmeer (the ma van het Inspiratiecentrum) een direct gevolg is van de waters nood van 1 februari 1953 (thema van het Watersnoodmuseum). Het Inspiratiecentrum laat de be zoeker op interactieve wijze ken nismaken met de omgeving. De toegang is gratis, met uitzonde ring van de uitkijktoren. Daar krijgt de bezoeker uitzicht over de Grevelingen, Brouwersdam en de Voordelta. De panoramashow laat filmfrag menten en andere beelden van de omgeving zien. ZATERDAG 24 JANUARI 2015 Hans en Trudy Boin waren zelf altijd al verzamelgek en brachten dat in Zierikzee 32 jaar lang tot uiting in de Verzamelwinkel: „We hebben er nooit echt van kunnen leven, maar hoefden er ook niet op toe te leggen." foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ZIERIKZEE - In de 32 jaar dat de Ver zamelwinkel aan de Sint Domus- straat in Zierikzee was gevestigd, zagen eigenaren Hans (71) en Tru dy (74) Boin tientallen winkels in hun straat komen en gaan. Zater dag 14 februari trekt het echtpaar aan het einde van de dag zelfde deur voor de laatste keer dicht. „We zullen niet in een gat vallen, maar het contact met de klanten zullen we wel missen." Hans Boin De Verzamelwinkel houdt opheffings uitverkoop tot en met zaterdag 14 fe bruari. De winkel is tot die tijd geo pend van woensdag tot en met zater dag. Meer informatie via 0111-413118. 4orina zo 25 jan koopzondag in vlissingen en terneuzen door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - Het Watersnood- museum in Ouwerkerk en het Inspi ratiecentrum Grevelingen op de Brouwersdam gaan samenwerken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 118