O De Ondernemer Zeeland 26 27 Nadat ze in de laatste drie maanden van 2014 al warmliep, is het per 1 januari 2015 officieel een feit: facqueline d'Hooghe runt voortaan Kayser Lingerie aan het Cornelis de Vosplein in Hulst. Daarmee is de zaak in het karakteristieke pand behouden gebleven voor de Reynaert- stad. Geen vanzelfsprekendheid in een tijd waarin leegstand aan de orde van de dag is, door uittredende ondernemers die kampen met opvolgingsproblemen. Alle waardering dat je het in de huidige tijd aandurft om een zaak te beginnen. Jacqueline d'Hooghe is jarenlang in de logistiek werkzaam geweest, maar in haar hart wilde ze altijd al een ei gen bedrijf hebben. "Toen deze mooie lingeriezaak op mijn pad kwam, heb ik niet lang geaarzeld. Ik ben van huis uit handig met naald en draad en het bijhouden van de voorraden en nieuwe collecties heeft ook raakvlakken met de lo gistieke baan die ik had. Het pand tegenover de Basiliek kent een rijke historie. Willy Kay ser (73), middenstander en oud wethouder, kan er gepassioneerd over vertellen. "Mijn grootvader Peter Maas begon in de jaren dertig in de Noordstraat van Ter- neuzen een kruidenierswinkel met grossierderij. Daarbij lag het accent vooral op kaas. De kreet 'Kaas van Maas' was een begrip. Bij een bezoek aan Amsterdam werd mijn grootvader geconfron teerd met een aansprekend be drijf aldaar: HEMA. Zo kwam hij op het idee, om zijn zaak de naam PEMA te geven. Naar de voorlet ters in PEter MAas. Het bleek een aansprekende naam." Amsterdamse School Peter Maas zocht uitbreiding van zijn bedrijf met een filiaal van een kruidenierswinkel in Hulst. De grondlegger kocht het pand Markt 88, nu Cornelis de Vosplein 4, in 1938. Architect de Bruijne uit Terneuzen ontwierp een modern gebouw in de stijl van de Amster damse School. Het oude pand werd grotendeels gesloopt en in 1938 en 1939 vond de bouw van de kruidenierszaak in Hulst plaats. Zijn dochter, Athi had inmiddels kennis met een medewerker in de grossierderij in Terneuzen: Daan Kaiyser. In 1940 opende het filiaal in Hulst. Daan en Athi trouwden in 1940 in Hulst en gingen PEMA in Hulst leiden. "In 1965 kwam ik in het bedrijf. Net als mijn va der en grootvader ging ik in Hulst door het leven als PEMA. Zelfs op de rapporten van de Broeders- school (de lagere school) stond op de voorzijde met een kroontjes pen geschreven: W. Pema. Rond 1960 opende mijn vader ook een PEMA filiaal in Sluis aan de Oude Kerkstraat." Nadat Daan Kayser in 1970 met een ernstige ziekte werd gecon fronteerd, trokken de ouders zich terug en nam zoon Willy de zaken over. Daan bleek over een sterk gestel te beschikken want hij hield nog bijna 45 jaar het leven en stierf uiteindelijk op 17 mei 2014 op 97-jarige leeftijd. Naald en draad In 1984 zagen Willy Kayser en zijn vrouw Corry weinig toekomst meer in een supermarkt in de bin nenstad van Hulst. Uitbreiden was nauwelijks mogelijk en sowieso te duur. Vanuit hun ingebakken na tuur wilden Willy en Corry in de detailhandel actief blijven. Ze ori ënteerden zich op een speciaal zaak met kwalitatief hoogwaardig aanbod, waarbij geen personeel nodig was. Dat werd naar keuze van Corry, die erg goed was met naald en draad, een zaak in linge rie. Ze bezochten internationale beurzen en legden relaties met fabrikanten en importeurs. Op 25 oktober 1985 zag Kayser Lingerie Foundations het levenslicht. De klantenkring reikte tot ver over de grens. "In oktober 2013 werd mijn vrouw Corry getroffen door een ziekte en moesten we afscheid ne men van onze zaak. Maar geluk kig hebben we met Jacqueline een waardige opvolger. Alle waarde ring voor deze jonge onderneem ster, die het in de huidige tijd aan durft om een zaak te beginnen. Ze heeft de spirit en de capaciteit om de klanten met nieuwe energie te dienen. Met een fysieke lingerie winkel durft ze ook in te gaan te gen de trend van de webshops." Parel "Ik ben blij dat Corry en Willy me zo goed hebben ingewerkt", knikt Jacqueline d'Hooghe. "De spe ciaalzaak is een parel voor van Hulst. Ik zie er wel brood in en heb alle vertrouwen in de toekomst. Het feit dat de zaak vanaf 1 januari alle dagen open is, zie ik als extra service naar de klanten." Tekst Henk van de Voorde Foto Mark Neelemans Winkel in PEMA-pand blijft behouden Jacqueline d'Hooghe zet de lingeriezaak van Willy en Corry Kayser voort. In 1940 opende PEMA Hulst het pand in de bouwstijl 'Amsterdamse School'. En zo ligt het gebouw aan het Cornelis de Vosplein er anno 2015 bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 115