Sparren met topbestuurders Workshops Trainingen Linked@ de Ondernemer Voor ondernemend werkend Zeeland Ubent manager, u geeft leiding aan een be drijf, aan een team van medewerkers. Maar misschien wilt u ook wel eens sparren met bestuurders van andere bedrijven en instel lingen. Uw beleid en manier van leidingge ven spiegelen aan dat van gearriveerde bewindvoerders. Luisteren naar ervaringen van collega's. Uit haar langjarige carrière en praktijkervaring als ondernemer en zakenvrouw weet Scarlett Kwekke- boom hoe belangrijk klankborden voor leidinggeven den is. Met haar Goese advies- en organisatiebureau Janse&Janse biedt ze sinds de zomer van 2014 zoge noemde inspiratiesessies: een ontmoeting in klein gezelschap (maximum vijftien personen) van managers en leidinggevenden met een topbestuurder als inleider en sparringpartner. Inmiddels zijn twee sessies gehouden, met directeur Anneke Heijning-van den Breemer van Douane Regio Roosendaal en ambtelijk directeur Ab Smit van de pro vincie Zeeland als partner. De komende maanden staan nog twee bijeenkomsten op het programma. Op 4 maart is dat Dow-topman en BZW-voorzitter Arnd Thomas, op 21 mei directeur Coby Traas van Zorggroep Ter Weel. Na de zomer volgt een nieuwe cyclus inspiratiesessies. "Voor leidinggevenden is het prettig en stimulerend om te kunnen sparren en netwerken met directeuren die hun sporen inmiddels ruimschoots hebben verdiend", zegt Scarlett Kwekkeboom. "Hoe gaan zij om met leiderschap, hoe laten zij hun organisatie en hun medewerkers groei en? Hoe gaan ze om met problemen en vraagstukken? Hoe komen ze tot beleidsbeslissingen? Voor managers en leidinggevenden is een ontmoeting met topbestuurders vooral een bron van inspiratie, ook om het eigen functio neren te toetsen en zo nodig aan te passen." Inspiratiesessie Ook in Linked? Mail naar deondernemer@pzc.nl Webinar Eigen bedrijf starten vanuit de WW De Kamer van Koophandel geeft een webinar over hoe je vanuit een WW- uitkering een eigen bedrijf kunt starten. Kamer van Koophandel 27 januari, 10.30-11.30 uur online gratis aanmelden via www.kvk.nl Biobased Economy Introduction Deze Engelstalige online cursus van Centre of Expertise Biobased Economy- duurt acht weken en is Nederlands ondertiteld. De cursus is gratis be schikbaar voor studenten, docenten en professionals. Spreken in het openbaar Website bouwen met Joomla! Leer werken met deze op PHP en MySQL gebaseerde software en maak zonder al te veel kennis van webtechnie ken een database gestuurde website. Zeeuwse Volksuniversiteit aanvang 26 februari (5 lessen van 2,5 uur) SMZ-IT, Stationsstraat 15, Middelburg 210 euro www.volksuniversiteitzeeland.nl Online sales: Hoe en wat werkt dit? Zakelijk Engels Ook jouw workshop hier? Mail naar deondernemer@pzc.nl vVanaf 1 januari is Willem Sederel, directeur Biobased Delta, de nieuwe voorzitter van het Biorenewables Business Platform (BBP). Hij volgt Ton Runneboom op. Willem Sederel heeft een achtergrond in de chemie (Shell, GE, SABIC) en is als di recteur Biobased Delta al enige tijd actief in de biobased economy. Vooralsnog zal hij zijn werkzaamheden voor het BBP combineren met die voor de Biobased Delta. Siewert Gorter, directeur en eigenaar van Caravanlife Gorter uit Heinkenszand, is de nieuwe voorzitter van de BOVAG branchegroep Camper Caravan. Gorter startte zijn carrière in de autobranche maar stapte in 1992, na een overname, in de caravanbusiness. In Heinkenszand kwam niet lang daarna het nieuwe bedrijventerrein Noordzak beschikbaar. Gorter was hier een van de eerste ondernemers. Bij de BOVAG branchegroep Camper Caravan zijn ruim 300 on dernemers uit de caravan- en camperbranche aangesloten. Rinus van Riel heeft afscheid genomen van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ). Van Riel is ruim een jaar interim bestuurder geweest bij het ADRZ. Hij was eerder al interim-lid van de Raad van Bestuur van het Amphia Ziekenhuis in Breda, van het Zaans Medisch Centrum in Zaandam en het Catharinaziekenhuis in Eindhoven. De raad van toezicht van het ADRZ heeft Claudia Brandenburg vorige maand benoemd als lid van de Raad van Bestuur. Ze volgt daarmee Rinus van Riel op. Brandenburg studeerde sociale wetenschappen en bedrijfskunde en is gepromoveerd in de economie. Zij werkte ruim 15 jaar als manager en adviseur bij onder meer Arthur Andersen en Deloitte Consulting. Ook had ze managementfuncties bij de Nederlandse Federatie van Universitair Medische Centra (NFU) en bij het Amphia Ziekenhuis in Breda. Sinds begin december is Jean-Paul Leen- knegt directeur van de Techniek Koepel Zeeland. Dat is de paraplu van Bio Base Europe Training Center, Bio Base Europe Coöperatie en Huis van de Techniek. De Koepel heeft als primair doel de keuze voor technische beroepen te stimuleren, via onder meer opleiding en promotie. Leenknegt is geboren en getogen in Hulst en studeerde sociale en economische geschiedenis in Utrecht. Hij maakte carrière bij onder meer Koninklijke Scheldegroep en uitzendorganisaties Tence en Assist. Jan van de Voorde uit Middelburg neemt afscheid van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed. Hij gaat met vervoegd pensioen. Van de Voorde heeft ruim 17 jaar bij de Rijksdienst gewerkt in verschillende functies, van hoofd regio Zuid tot plaatsvervangend directeur. Tijdens de fusie met de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek en later met het Instituut Collectie Nederland, heeft hij op de achtergrond een belangrijke rol gespeeld in de tot standkoming van de huidige Rijkdienst voor het Cultureel Erfgoed. 4 maart en 21 mei Zusterstraat 9 in Goes Informatie en aanmelden: www.janse-janse.nl Centre of Expertise Biobased Economy, vanaf 2 februari online gratis, aan melden: via agenda op www.coebbe.nl Of je nu bestuurslid, ondernemer, manager of politicus bent overwin in 8 bijeenkomsten je schroom om voor een groep te spreken. Zeeuwse Volksuniversiteit aanvang 26 februari (8 lessen van 2 uur), Zeeuwse Bilbiotheek Kousteensedijk 7, Middelburg 170 euro, aanmelden: www.volksuniversiteitzeeland.nl Trainingen over online sales voor MKB ondernemers en marketing- en communicatie-adviseurs. Shinemark 26 februari Dok41, Edisonweg 41B, Vlissingen 50 euro, aanmelden: 06-46 327 47 Deze cursus is voor mensen die in hun werk moeten communiceren in het Engels. Zeeuwse Volksuniversiteit, aanvang 4 februari (14 lessen van ruim 1 uur), Scalda, Podium 15 (ZEP), Middelburg, 170 euro, aanmelden: www.volksuniver- siteitzeeland.nl De laatste inspiratiesessie was 3 december met Ab Smit, algemeen directeur en provinciesecretaris van de Provincie Zeeland. Remy Bun heeft in december als direc teur afscheid genomen van Bio Base in Temeuzen. Bio Base profileert zich als een open trainingscentrum voor bedrijven en instellingen in de zuidwestelijke Delta. Bun is als projectmanager teruggekeerd naar zijn werkgever Yara.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 112