Pi/£ P. VAN EIJZEREN B.V. O De Ondernemer Zeeland Virtueel netwerk voor de 30's Tijdens de Technische Vakbeurs, begin februari in de Zeelandhallen in Goes, komen bedrijven uit de technieksector hun innovaties presenteren en netwerken. Ook voor mensen die een carrière in de techniek ambiëren is deze beurs interessant. 20 21 De Technische Vakbeurs is het preci- sieplatform voor profes sionals in de techniek, in dustrieel on derhoud, metaalbewerking, have ninrichting, installatie- en elek trotechniek en bouwnijverheid en wordt gehouden van 10 tot en met 12 februari. De 132 deelnemende bedrijven zijn actief in sectoren als de chemische en petrochemi sche industrie, de voedingsmid delen- en procesindustrie, grond-, weg- en waterbouw, scheepsbouw en -reparatie, technische instal latiebedrijven, garage- en onder houdsbedrijven transport- en overslagbedrijven, landbouw en visserij en onderhoud van infra structuur. Directeur Rein van Vliet van ESC Goesbv is de verantwoordelijke man. Hij is tevens grondlegger van de jaarlijkse bedrijvenbeurs Contacta in de Zeelandhallen, die hij in 1986 voor de eerste keer organiseerde in de oude fruitvei ling in Goes. "De Technische Vak beurs komt voort uit de Contacta. De laatste jaren kwam het accent daar meer te liggen op dienstver lenende bedrijven, zoals banken en reclamebureaus. Traditioneel aanwezige technische bedrijven als Van der Pijl Techniek en Ko- VLISSINGEN Per 1 januari is Het Mobiliteitscentrum (MC) Zuid West Nederland online gegaan. Dit is virtueel netwerk platform van en voor onder nemers, overheidsdiensten en onderwijsinstellingen. Het MC Zuid West Nederland is een ninklijke Hollestelle Groep voel den zich daarnaast niet meer zo thuis", zegt Van Vliet. "Zeeland kent tal van prachtige bedrijven die dankzij hun innovaties we reldwijd actief zijn, bijvoorbeeld Installatie Techniek Niewenhuijse (ITN) uit Nieuwdorp, ASK Romein in Vlissingen-Oost en Murre Tech niek uit Krabbendijke." Met meer dan 7000 bezoekers tijdens de editie van vorig jaar is de behoefte aan een gespeciali seerde technische vakbeurs voor Zuid-West Nederland duidelijk, zegt Van Vliet. Ook voor jongeren die de techniek in willen is de beurs interessant. "In het gebied van globaal Gent tot Vlissingen zijn er zo'n 2200 va catures. Dat er wel degelijk werk is, zie je aan de vele Portugezen, Spanjaarden en Italianen die in de Zeeuwse havens en industrie werkzaam zijn." Van Vliet constateert dat ook be drijven van buiten Zeeland zijn vakbeurs weten te vinden. "Be drijven zoeken nieuwe afzetgebie den. Onder de deelnemers zijn nu ook bedrijven uit Oost-Nederland. Maar onder de deelnemers zijn er dit jaar ook bedrijven die er in het begin al bij waren. Dat is voor mij een teken dat het goed zit." Blij is Van Vliet vooral ook met de onderdeel van www.vacature- bank-zuidwestnederland.nl en alleen toegankelijk voor de 30's die elkaar in het ondernemen kunnen stimuleren, ondersteu nen en versterken. Op dit plat form kunnen ze elkaar snel en effectief benaderen om zaken presentatie van het Maintenance Value Park op het terrein van Dow Chemical in Terneuzen op de tweede dag van de beurs. Bij het Maintenance Value Park ligt de nadruk op renovatie en innovatie van onderhoudsprocessen in de procesindustrie. Via het Main tenance Value Park worden on- derhoudsmensen uitgeleend aan bedrijven in de Kanaalzone. Als Yara dan monteurs of lassers no dig heeft bij een onderhoudsstop kan het Maintenance Value Park die leveren. Door de samenwerking en syner gie die daaruit voort komt, wor den nieuwe kennis en innovaties op gebied van onderhoud en re novatie ontwikkeld, wat weer ten goede komt aan het regionale be drijfsleven. "Veel bedrijven in de Kanaalzone breiden uit en er is een nieuw be drijf bij gekomen, het chemiebe drijf Maschem. Op een terrein bij Dow Chemical wordt straks ook met de bouw van de nieuwe zee sluis van Terneuzen begonnen. Dat zal weer allemaal extra werk gelegenheid opleveren", zegt Van Vliet. Naast de presentatie door het Maintenance Value Park zijn er ook presentaties door bedrij ven die innovatief bezig zijn in de food-sector. te doen, services aan te vragen of een collectief te vormen om grote projecten te kunnen aan nemen. hydrauliekcilinders hydrauliekslangen Tekst Peter Urbanus Foto Dennis Rijsbergen Technische Vakbeurs steeds populairder Er is een grote vraag naar technisch personeel voor bijvoorbeeld de scheepsbouw en -reparatie. 2200 vacatures Maintenance Value Park Uitbreiding -> www.vacaturebank- zuidwestnederland.nl/ mobiliteitscentrum QirétBnburg 21 4454 PZ ëotsuIc Tel.; fl)1.13)352040 Fa*; *0113] 352259 Email; inkj4fvan0'iz!0r«n.nl ttfEGHANiSATlË- ÖONSTRUG TtE-EN (NS iWL LAT(£&ËDft!Jf I nt en el; ncijZGRjn ril nieuw op maat, klaar terwijl u wacht!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 109