s ïriienbe^> schipper tev b f \fmm te zien wegv Starter LANDELIJKE EXPERTISE LOKALE PROFESSIONALS wolter dros tbi de Ondernemer Voor ondernemend werkend Zeeland Website Begonnen medio 2011 Meevaller bestaand netwerk Tegenvaller de procedure om je Plek aan de kant krijgen www.shipfit.nl Dirk Waaijenberg verruilde rond de millenniumwisseling Apeldoorn voor Terneuzen om aan de slag te gaan bij scheepswerf De Schroef. Dat hield hij drie jaar vol. Na enkele andere banen belandde hij toch weer in de scheepsreparatie, maar nu als zelfstandig ondernemer. Thuis in uw regio. Wolter Dros ontwerpt, installeert, onderhoudt en beheert klimaatinstallaties en elektrotech nische installaties voor de zakelijke en particuliere markt. Wolter Dros regio Zuidwest is een goede buur, die over de efficiency, expertise en zekerheid van een landelijke speler beschikt en snel, slagvaardig en flexibel optreedt. Uw partner om de hoek! www.wolterendros.nl/zuidwest Dirk Waaijenberg was ooit operator bij Dow, "maar als daar alles goed loopt, heb je maar weinig te doen." Hij besloot om weer te gaan varen en werd machinist bij Versloot Zandzuig en Transportbedrijf uit Sas van Gent. Anno 2015 'vaart' Waaijenberg onder de vlag van zijn eigen bedrijf Shipfit. Core- business is het verrichten van mechanische en constructieve werkzaamheden in verband met reparatie en onderhoud aan schepen. "Je moet voor reparatiewerkzaamheden beschikken over handigheid, creativiteit en ruimtelijk inzicht. Voor werk zaamheden aan schepen hoefje niet superintelligent te zijn, maar wel handig. Je bent zowel ijzerwerker als monteur die ook een motor moet kunnen repareren of inbouwen. Ik vind het mooi om een schipper te helpen en hem tevreden te zien wegvaren." Tekst Henk van de Voorde Foto Mark Neelemans Waaijenberg werkt nu nog provisorisch vanuit een bouwkeet en een container aan de Beneluxweg in Terneuzen. Deze maand is echter achter de huidige locatie de bouw van een nieuwe loods van 30 meter lang en 15 meter breed begon nen. Het nieuwe bedrijfspand is rond de zomer gereed. De keuze voor een eigen bedrijf werd voor Dirk Waaijenberg makkelijker door de samenwerking met de gebroeders Roelse van mechanisatiebedrijf Rovem Terneuzen BV. "Zo kun je elkaar over en weer met technische werkzaamheden onder steunen. Bovendien is het goed om te klankborden waardoor kennis wordt verrijkt. Het is altijd goed om met technische vakmensen te overleggen." Scheepsreparatie is nooit saai, zegt Waaijenberg. "Het is heel afwisselend en niet te verge lijken met nieuwbouw. Je moet improviseren en op creatieve wijze oplossingen zoeken. Als ijzerwerker moetje goed zicht op de zaak hebben. Je krijgt er tenslotte geen tekeningetje bij van 'zo moet het worden'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 108