kort Piet Vogelaar Delta Water Award voor meest innovatief project 'Uitbreiding Covra heeft weinig effect op milieu' Amerikanen in zee met Tieleman Q De Ondernemer Zeeland 18 19 De waardering van exposanten en bezoekers was goed, het aantal mensen dat het event bezocht, was prima en er waren enkele aansprekende spre kers. Tevreden blikt organisator Perry Kentin terug, maar hij is vooral al bezig met editie 2015 van Contacta.nl. Contacta.nl 2014 was een succes, vindt Kentin. "Het bena dert bijna volledig het beeld dat wij als organisator voor ogen hebben met dit Zeeuwse Business Event. Een vroege start van de volgende editie biedt de kans om, soms met een lange adem, de gewenste sprekers of exposanten vast te leggen," meent de organisator van Contacta.nl en directeur van LMG strategie+creatie. "Als we terugkijken op Contacta. nl 2014 dan zijn we positief over hoe het evenement uiteindelijk is uitgevoerd. Sommige beslissin gen waren drastisch, zoals de mi nimum leeftijd van 16 jaar, maar uiteindelijk heeft dit tot slechts zes procent minder bezoekers geleid." Gemiddelde waardering voor Contact.nl 2014 van zowel exposanten als bezoekers was een 7,5. "Dat is een mooi cijfer", aldus een tevreden Kentin. En nieuwe elementen brachten actie en re actie op de beursvloer, zegt hij. "Contacta.TV met life interviews was nieuw, een onderdeel als het robotplein trok veel publiek en de E-Academy met workshops over sociale media zat steeds vol." "Met de instelling van de Contac ta Awards hadden we iets te veel hooi op onze vork genomen", er kent Kentin. Dit kwam niet goed uit de verf. Dat gold wel voor de OMNI-Tabs, de grote zoekscher men op de beursvloer werden door bezoekers talloze malen ge raadpleegd om de juiste stand of Plein te vinden. "Er waren weer diverse leermomenten in het hele traject, maar tijdens onze rond gangen langs exposanten en be zoekers hebben we nauwelijks negatieve klanken gehoord. Wij vragen ons wel af of het mogelijk is om nog meer sociale verbin dingen te leggen en interactie te stimuleren. De functies onderling moeten nog beter benut worden door diverse business uitwisse lingen te creëren. Voor Contacta. nl 2015 editie gaan we nog meer aandacht besteden aan de vorm en het programma." Tijdig beginnen met de opzet van Contacta.nl leidt tot het beste re sultaat, meent Kentin. "Wanneer het goede gevoel opborrelt, is er veel tijd om dit verder uit te wer ken." Een 'sneak preview' in de vorm van een Contacta.nl con gres is een andere wens van LMG strategie+creatie. "De organisatie van dit congres doen we opnieuw samen met Goes Marketing. Dit is de vorige keer prima bevallen en in 2015 herhalen we dit event graag." Enkele dagen voor de opening van Contacta.nl 2014 kreeg het team van LMG strategie+creatie de opdracht binnen om de Tour de France finish te organiseren. Per ry ziet nu al mogelijkheden voor combi's van bijvoorbeeld Tour de France en Contacta.nl 2015. Com mercieel ingesteld als hij is, komt hij ongetwijfeld met een aantrek kelijk aanbod. Samen met de Founding Partners en sponsoren van de Tour de France Finish kan er wellicht een mooie brug ge bouwd worden naar Contacta.nl 2015, zegt hij. www.businessrent.nl der Valk Hotel in Middelburg wordt donderdag 29 januari de Delta Water Award uitgereikt. De prijs gaat naar het meest innovatieve en duurzame pro ject dat oplossingen biedt voor de zoetwaterproblematiek in de Zuidwestelijke Delta. De vijf genomineerde teams presenteren zich die dag, on der meer met een kort filmpje en een presentatie. Een van de genomineerden is de TU Delft. Die heeft de waterQUAL app ontwikkeld. Deze app biedt tegen een kleine investering een manier om in korte tijd veel data te verzamelen over waterkwaliteit in oppervlakte- of grondwater. Een ander genomineerd pro ject in FreshForce op Schou- wen-Duiveland. In dat project wordt de beschikbaarheid van zoetwater vergroot in combi natie met het opwekken van zonne-energie. Witteveen&Bos en Radboud Universiteit Nij megen komen met het project Fresh Water Wetland. Het idee is om een bestaand landbouw- natuur gebied of een braaklig gend gebied in Zeeland om te vormen naar een zoetwa ter 'wetland.' Hierin wordt op basis van het jaarlijkse neerslagoverschot een zoet- watervoorraad opgebouwd die onder meer voor de landbouw gebruikt kan worden. Project Zoethouder maakt ge bruik van de cultuurhistorische waardevolle slaperdijken in Zeeland om op kostenefficiënte wijze water te bergen. Laatste genomineerde is het project Staats Spaanse waterlinie. In dit project kunnen verschillende oplossingen op het gebied van natuur, recreatie en water slim op elkaar meeliften. In het plan worden twee pilotprojecten voorgesteld: Axel en Oostburg. BORSSELE De milieueffecten van de uitbreidingen en nieuw bouw bij Covra op industrieter rein Vlissingen-Oost zijn zeer beperkt. Het stralingsniveau neemt door de uitbreiding weliswaar licht toe, maar blijft ruimschoots binnen de nor men, zowel bij normaal bedrijf als bij calamiteiten. Die conclusie trekt de com missie m.e.r. uit het milieuef fectrapport voor de uitbreiding van de opslag voor hoogradio- actief afval bij Covra. Ook wil het bedrijf nieuwe gebouwen voor laag- en middelradio- actief afval anders over het terrein verdelen dan nu is vastgelegd in de vergunning. En dus moet de vergunning worden aangepast. Voordat een besluit over deze vergunning wordt genomen, zijn de milieugevolgen onder zocht in een milieueffectrap port. De commissie m.e.r. vindt nu dat het rapport de milieueffecten goed beschrijft. Deze onafhankelijke com missie is bij wet ingesteld en adviseert over de inhoud en de kwaliteit van milieueffect rapporten. TERNEUZEN Transportbedrijf Tieleman in Kloosterzande wordt het Europees distribu tiecentrum voor het Ameri kaanse bedrijf Chemtura, pro ducent van gespecialiseerde chemicaliën Tieleman breidt daarom uit met vierduizend vierkante meter extra opslag. Ook trekt het Zeeuwse transportbedrijf vijf extra medewerkers aan en later nog eens vijf. Bij Tieleman werken op dit moment 113 vaste medewerkers en vijftien ingehuurde krachten. Voor Chemtura verzorgt Tieleman de overslag van toevoegingen voor kunststof fen en vlamvertragers. Deze producten worden in Amerika gemaakt en komen via Ant werpen het distributiecentrum in Zeeuws-Vlaanderen. Van daaruit worden de producten verspreid over heel Europa. Chemtura heeft een omzet van zo'n 3 miljard dollar, is actief in meer dan honderd landen en heeft ongeveer 4400 men sen in dienst. Het hoofdkan toor staat in Philadelphia. BUSINESS-RENT ...ais je 'm nodig hebt! Nog volop kansen voor Contacta.nl Tekst Annet van de Ree Foto Dirk-Jan Gjeltema Alexander Klopping was tijdens de afgelopen editie van Contacta.nl één van de populairste sprekers. Leermomenten Sneak preview Goes: 0113 220211 Terneuzen: 0115 - 622722 IJzendijke: 0117-301060 MIDDELBURG In het Van -» www.deltawateraward.com personenauto's - personenbussen bedrijfswagens - aanhangwagens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 107