De leasekanonnen van 2015 Bedrijfsauto Naast proefrit ook een proefklus Verkoop bestelwagens stijgt Eén 14% station in C-segment de Ondernemer Voor ondernemend werkend Zeeland Wie nog gebruik wilde maken van de gunstige bijtellingsregels voor lease auto's heeft zijn slag al geslagen. De drukte is de komende maanden even voorbij, verwacht Bert Flipse, directeur van ZuidWest Lease in Goes. Maar als je in 2015 een lease-auto gaat bestellen... wat zijn dan prijs- en milieutechnisch goede keuzes? GOES Als ondernemer is het niet alleen fijn om te weten hoe je bedrijfswagen rijdt, maar ook of hij praktisch is voor de klussen die je doet. Autoteam in Goes biedt nu de mogelijkheid om met de nieuwe Opel Vivaro niet alleen een proefrit te maken, maar ook een proefklus te doen. Opel heeft onlangs de nieuwe Vivaro geïntroduceerd. De stoere, brede wegligging en de markante grille spreken duidelijke taal: de nieuwe Vivaro is gemaakt om elke klus te klaren, zeggen ze bij Opel. Hoe dan ook, de compacte BiTurbo dieselmotor zorgt voor het laagste brandstofverbruik in zijn klasse. Ook met zware belading. Wie een proefklus wil doen, kan zich laten informeren bij Autoteam in Goes of een kijkje nemen op de website. Benieuwd naar de leasemogelijkheden? AutoTeam zorgt samen met leasemaatschap pij ZuidWest Lease voor een goede mobiliteitsoplossing. -> www.autoteam.nl -> www.zuidwestlease.nl Tekst Peter Urbanus Eind vorig jaar was er een run op auto's die in een gunstige bijtellingsklasse vielen. De datum van tenaamstelling is doorslagge vend daarvoor. Flipse denkt dat de markt pas medio dit jaar weer aantrekt. De leasekanon nen van het afgelopen jaar, de Peugeot 308 SW, de Skoda Octavia en de Volvo V40 kwamen in 2014 in aanmerking voor 14 procent bijtelling. Na de jaarwisseling geldt voor deze auto's een bijtelling van 20 procent. Naar verwachting zullen de fabrikanten deze auto's nog milieuvriendelijker maken, waardoor ze later dit jaar alsnog in de 14 procent categorie vallen. En dat zal dan vast weer een boost geven aan de verkoopaantallen in de zakelijke markt, denk Flipse. Hij noemt nog 3 auto's die in 2015 populair zullen zijn onder leaserijders. Alledrie zijn het hybrides en prijs- en milieutechnisch een goede keuze: "De VW Golf GTE Hybride is een aantrekkelijke auto in de 7 procent bijtellingsklasse, naast de populaire Mitsu bishi Outlander en de Volvo V60." Alleen zuiver elektrische auto's komen in aanmerking voor de laagste 4 procent bijtelling. De regels voor de bijtelling worden waarschijnlijk nog strenger en het aantal auto's dat in een aan gename bijtellingsklasse valt, neemt de komende jaren af, vreest Flipse. De leasewereld wacht op de Autobrief 2 van het ministerie van Financiën, waarin de regelgeving voor 2017-2020 wordt vast gelegd. Flipse vindt dat het tijd wordt dat de daad werkelijke milieubelasting van autorijden zicht baar wordt in de bijtelling. Kort gezegd: wie veel rijdt, betaalt meer. "C02-uitstoot is rechtstreeks gerelateerd aan het verbruik", zegt hij. "Er is dus maar één goede methodiek om dat te meten: via de brandstof. Maarzoiets kan alleen in Euro pees verband worden aangepakt." Van vermeend misbruik van plug-in hybrides als de Volvo V60 en Mitsubishi Outlander moet hij niks hebben. "Ik ken genoeg mensen die er een sport van maken om zo zuinig mogelijk te rijden. Met bijvoorbeeld een woon-werkafstand van maximaal 50 kilometer en de mogelijkheid om thuis en op je werk te laden, kun je hele mooie verbruikscijfers realiseren. Voor iemand die beroepsmatig vaak een rondje Neder land moet doen, ligt dat uiteraard anders." ZuidWest Lease heeft Zeeland en West-Brabant als werkgebied en heeft een leasevloot van 2200 auto's van alle merken. Het bedrijf is onderdeel van Automotions Groep. VLISSINGEN De bestelwagenver kopen trekken weer aan. Dat meld den de brancheorganisaties Bovag, RAI Vereniging en RDC. In 2014 reden in totaal 51.774 nieuwe exemplaren de showroom uit. Dat is een stijging van 2,4 procent ten opzichte van het jaar ervoor. In 2013 zakte de verkoop van lichte bedrijfswagens nog in met maar liefst 10,5 procent naar ruim 50.500 stuks. Maar vorig jaar besloten veel bedrijven toch weer meer te investeren in nieuw mate rieel. De cijfers zijn een teken dat het vertrouwen van ondernemers in de economie weer aan het toene men is. De trend van zuinig rijden is niet alleen bij personenauto's te zien. Zo wonnen elektrische en op CNG (groen gas) aangedreven bestelwagens flink aan populariteit. Het aantal verkochte elektrische bestelwagens verviervoudigde zelfs tot 600 stuks. Volkswagen was het populairste merk met 13.217 verkochte bestelwagens. Mercedes- Benz (7368) en Ford (5886) zijn de andere gewilde merken. VLISSINGEN Is er na de strengere regelgeving op het gebied van zake lijke bijtelling in het zo populaire C- segment nog wel een stationwagen met maar 14% bijtelling te krijgen? Het antwoord is ja. Om precies te zijn, er is er maar eentje: de Toyota Auris Touring Sports Hybrid. Hoe lang nog is de vraag, want onge twijfeld zullen andere merken aan hun motoren en C02-uitstoot gaan sleutelen om zo weer de zakelijke rijder te bekoren. Maar tot het zo ver is, is de Auris Touring Sports Hybrid een sterke troef voor Toyota in het C-segment. In 2014 werden er in Nederland al leen al ruim 7.700 van op kenteken gezet. De hybride stationwagon variant, de Auris Touring Sports, nam het leeuwendeel voor zijn rekening. 'De lage fiscale bijtelling van 14% was voor veel leaserijders een belangrijk argument. Maar ook de enorme kofferbak, het fijne weggedrag, prima zitpositie, hoge standaarduitrusting en zijn ease of driving waren veelgehoorde argu menten om voor de hybride Toyota Auris te kiezen', stelt Toyota. De nieuwe VW Golf GTE Hybride gaat met zijn 7 procent bijtelling waarschijnlijk een leasetopper worden dit jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 105