Park-line APP 00:01 Gratis wifi in de binnenstad van Goes Oplaadpunt op Mortiereboulevard de Ondernemer Voor ondernemend werkend Zeeland van de maand MIDDELBURG Wethouder Simons van Middelburg heeft met het doorknippen van een lint het eerste oplaadpunt voor elektrische auto's geopend op Woonboulevard de Mortiere. Het oplaadpunt is er mede op initiatief van Media Markt Middelburg gekomen. Het bedrijf wil bezoekers van de Mortiereboulevard de mogelijk heid geven hun elektrische auto op te laden tijdens het winkelen. GOES Goes is sinds kort de eerste stad in Zeeland waar je in de binnenstad gebruik kunt maken van een uitgebreid gratis wifi-netwerk. Dit gratis netwerk is tot stand gekomen op initia tief van de ondernemers en de gemeente Goes. In oktober gaf de gemeente Goes Dellta/ZeelandNet de opdracht om het Wi-Fi-netwerk aan te leg gen in de Goese binnenstad, het Stationsplein en op de Marconi- boulevard. Er zijn nu 49 zoge naamde access-points. Het gratis Wi-Fi-netwerk komt voort uit het project 'Het Nieuwe Winkelen' waarmee de gemeente Goes in 2012 van start is gegaan. Ondernemers werken in dit project samen om met nieuwe marketingtechnie ken sneller en beter te kunnen inspelen op het veranderend koopgedrag van de consument. Ondernemers die meedoen aan dit project krijgen professioneel advies en zijn bovendien ge plaatst in een online warenhuis; het gezamenlijk platform 'Echt Goes' www.echtgoes.nl. Op dit platform kunnen ondernemers hun producten, diensten en aanbiedingen laten zien. Streekproducten zijn goed voor het imago van Zeeland. Gingen toeristen puur voor zon, zee en strand op vakantie in Zeeland, te genwoordig kiezen ze veel meer voor streelcbeleving. Hoe worden kreeften, mosselen of oesters opgevist? En hoe worden zilte land bouwgewassen als zeekraal en lamsoor geteeld? En dan natuurlijk op een terrasje genieten van al dat lekkers. Als telg van een vissersfamilie uit Brui- nisse heeft hij altijd al een bijzondere af finiteit met de zilte Zeeuwse zaligheden. Niet zo vreemd dus dat oud-burgemees ter Cees van Liere vandaag de dag allerlei voorzittersfuncties bekleed, die gerelateerd zijn aan visserij en streekproducten. Hij is niet alleen preses van de Nederlandse Oestervereniging, maar ook van de Stichting Vrienden van de Zeeuwse Mossel, van de Dag van de Visserij en van de Stichting Lekker Re gionaal Product. In november onderging hij nog een zware rugoperatie in het Academisch Ziekenhuis Sint Jan in Brugge en revalideert hij in zorghotel Vic toria in Zierikzee. Van daaruit blikt Van Liere terug op een bewogen jaar, maar tegelijkertijd is zijn vizier ook gericht op dit jaar. "Zeeland moet beter op de kaart worden gezet als dé ultieme provincie om te proeven en te beleven", Waardering: O0O0O Beschikbaar: iPhone, Android, Windows en BlackBerry Prijs: Gratis Je bent net op tijd voor je zakenafspraak, maar er staat een enorme rij bij de parkeerautomaat. Of je hebt geen kleingeld bij je en je bankpas ligt per ongeluk nog thuis. Bespaar je een hoop gedoe met de Park-line app. Met deze app kun je in meer dan 120 steden in Nederland (waaronder Middelburg, Goes, Hulst) en de Zeeuwse kust 'mobiel parkeren op straat.' Via de app kun je een parkeeractie op straat starten en stoppen. De app voorkomt niet alleen parkeerstress, je betaalt ook alleen voor de daadwerkelijk geparkeerde tijd. Ook kun je als ondernemer je medewerkers laten parkeren met de app. De besparing op parkeerkosten kan volgens Park-line oplopen tot wel 20 procent. Aan het eind van de maand vind je alle gemaakte parkeerkosten terug op één btw-gespecifi- ceerde factuur. Daarbij worden de parkeerkosten eventueel uitgesplitst per werknemer. Streekfood is goed voor de Zeeuwse economie Tekst Henk van de Voorde Foto's Lex de Meester Shutterstock.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 102