Ondernemen is leuk. Om dat te benadrukken is in 2011 in Zeeland de Stichting Fun in Business in het leven geroepen. Het hele jaar door zijn er interessante en leuke activiteiten. En de club groeit gestaag. "Wij combineren het inhoudelijke met plezier maken met elkaar", zegt voorzitter Wilfried Boonman. O De Ondernemer Zeeland 12 13 u©n aanmelden' ernemers @gmai/ Voortgekomen uit het voormalige KvK- netwerk zag de Stichting Fun in Busi ness in mei 2011 het levenslicht. Van de oorspronkelijke 25 leden is de net- werkgroep gegroeid naar ruim 60 anno nu. "We mikken uiteindelijk op zo'n 75 leden, dan blijft alles overzichtelijk en behapbaar", stelt voorzitter Wilfried Boonman, in het dagelijks leven subsidieadviseur bij Prior Advies in Middelburg. Hij wordt in het bestuur van Fun In Business bijgestaan door Marco van Belle (Mcomm Mar keting Communicatie), Harald Lavooij (UnitlT Soluti ons B.V.) en Anco de Putter (Putter Vastgoed BV). Fun In Business heeft als doel om te netwerken in een informele sfeer, inclusief het uitwisselen van kennis, er varingen en informatie tussen ondernemers van diverse branches. Zo worden de leden tijdens themabijeenkom sten op de hoogte gesteld van actuele ontwikkelingen op het gebied van ondernemerschap. Ook de ondernemers van de stichting zelf geven regelmatig interessante pre sentaties. Wat zijn hun drijfveren, tegen welke problemen lopen ze aan en hoe wordt een oplossing gevonden? "En we organiseren natuurlijk bedrijfsbezoeken." Bijzondere gasten Soms heeft Fun in Business bijzondere gasten, zoals in 2013 Henkjan Smits, muziekproducer en jurylid van Idols. En vorig jaar kwam Jacco Elting naar De Caisson in Ka- pelle. Als ex-toptennisser en succesvol ondernemer kent hij als geen ander de overeenkomsten tussen topsport en het leiden van een bedrijf. "Heel Nederland kent hem ui teraard als voormalig toptennisser. Het gerenommeerde dubbel Elting-Haarhuis werd twee keer wereldkampioen en won alle Grand Slam-toernooien. Samen met Paul Haarhuis organiseert hij tegenwoordig clinics voor vereni gingen en bedrijven", legt Boonman uit. "De synergie tus sen topsport en ondernemen wist hij op een aangename wijze over te brengen op onze leden. De vraag die zowel in de sport als het bedrijfsleven centraal staat is: 'Hoe maak je het verschil met de concurrentie? Zowel in topsport als bij het leiden van een onderneming moet je kunnen omgaan met tegenslagen en beschikken over een flink stuk door zettingsvermogen." Kijkje in de keuken Bedrijfsbezoeken zijn aan de leden van Fun in Business ook wel besteed, zoals vorig jaar bij kunstmestgigant Yara Sluiskil. "Algemeen directeur Jon Sletten gaf ons een in teressante rondleiding over het hele terrein. Hij legde uit waar het concern allemaal mee bezig is, ook op het gebied van Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen." Zo is Yara Sluiskil actief met innovatieve natuurprojecten. En eind 2014 was er bovendien nog een bedrijfsbezoek van Fun in Business aan Rederij Denick met presentaties van Art van der Staal van ESJ Accountants Adviseurs, Ad de Bruine van Deltagras en Kees Koster van Sonora Muziek. Ook in 2015 zijn er weer allerlei activiteiten 'ter lering en vermaak'. De eerstvolgende bijeenkomst is op donderdag 26 februari. Tekst Henk van de Voorde Foto Lavooij Fotografie Ondernemen met veel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 101