CA Mascura strijkt ook neer in westen Binnenschippers verbijsterd over stremming sluizen wegens mist 66 We halen nu alleen fosforresten uit de bedrijfsonderdelen weg. Dat drukt de beheerskosten KOOP NU IN 2015 VOOR DE PRIJS VAN 2014 VOORDEEL 1600,-* LEVERBAAR UIT VOORRAAD!!! VANAF 10.775,- Weer vuurwerk Visserijfeesten door horecapaar 30 ZEEUWS-VLAANDEREN In eerste instantie wordt volstaan met het weghalen van fosfor en licht-radioactief afval in leidingen en machines. DE NIEUWE TOYOTA AYGO CAPPENDIJK TOYOTA RITTHEM - Volgende week wordt begonnen met het schoonmaken van leidingen en machines op het voormalige Thermphos-terrein in Ritthem. Het eerste object dat wordt aange pakt, is de fosforovengasleiding. De buizen worden ontdaan van achtergebleven fosforrestanten en vervolgens afgesloten. Verwacht wordt dat deze werkzaamheden maximaal drie weken in beslag ne men. Het is een test om te zien of op deze manier het chemische- en licht radio-actieve afval effec tiefkan worden verwijderd. Daar bij ontstaan geen risico's voor de omgeving, zo wordt verzekerd. Volgens planning moet het com plex binnen anderhalf jaar veilig worden opgeleverd. Voor die klus is 35 miljoen euro beschikbaar uit de failliete boedel van de fosforfa- briek. Maar daarmee is het terrein nog niet volledig schoongemaakt, benadrukt woordvoerder Marjan lansen Manenschijn van Van Cit- ters Beheer. Het voor dit doel op gerichte bedrijf heeft de leiding over het hele proces. „Wat nu wordt gedaan, is alleen de fosfor- resten uit alle bedrijfsonderdelen weghalen." Dat betekent dat er na deze fase geen dagelijkse metin gen en verscherpt toezicht meer nodig zijn en de beheerkosten kunnen worden teruggebracht naar bijna nul, legt Jansen uit. Nu kost het controleren van de situa tie maandelijks zo'n 800.000 eu- ro. De leidingen blijven voorals nog gewoon liggen en ook de bo dem wordt ongemoeid gelaten. Om het terrein volledig gesa neerd op te leveren, is nog zo'n 35 miljoen euro nodig. Of en in wel ke mate dat gebeurt, is afhankelijk van toekomstige nieuwe bedrijvig heid op het terrein van Zeeland Seaports. De werkzaamheden worden uitgevoerd door Deconta mination Services. De provincie en het havenbedrijf kijken over de schouders mee en bewaken het proces. De beheersmaatschap- pij wil omwonenden en omlig gende bedrijven regelmatig infor meren over de aard en het ver loop van de sanering. In Nieuw- dorp is gisteren huis-aan-huis in middels een tweede nieuwsbrief bezorgd. De werkzaamheden zijn onder de noemer Plan 9890 ook te volgen via Facebook en Twitter. BRESKENS - Jürgen Brand en part ner Angelique van den Broecke, uitbaters van restaurant Centraal en Bistro De Buurman, zorgen dat er dit jaar weer vuurwerk knalt aan het eind van de Visserij feesten in Breskens. Het Visserijcomité zag vorig jaar van het slotfestijn af, omdat het budget ontoereikend was en het comité niet wilde bezuinigen op artiesten en ander vertier. „Maar Visserijfeesten zonder vuurwerk, dat kan gewoon niet", vindt Brand, die als klein jongetje al van de knallende afsluiter genoot. Sinds de eerste Visserijfeesten in 1953 hoort het vuurwerk er bij en Brand hoopt dan ook dat andere ondernemers zich volgend jaar sterk maken voor het instandhou den van de traditie. De Visserijfeesten van Breskens zijn dit jaar van vrijdag 7 tot en met zondag 9 augustus. TERNEUZEN Tel. 0115-617751 Mascura is al werkzaam in Hulst en Terneuzen. Daar geeft de stich ting zieke mensen een opkikker. Vrijwilligers maken bijvoorbeeld persoonlijke (foto)boeken en dvd's. Anderen krijgen een ballon vaart aangeboden. Dat wil Mascu ra ook in Sluis gaan doen. Er is al een handvol vrijwilligers gevon den, maar de stichting wil niet overhaast te werk gaan, vertelt voorzitter Marc van Dorsselaer. „Je kan wel heel hard roepen dat je mooie dingen wil doen, maar als er dan geen geld voor is, schiet het ook niet op." En dus gaat Mascura eerst op zoek naar inkomsten. Voorberei dingen voor een benefietconcert, met 's middags een kindergedeel te en 's avonds onder meer een DJ, zijn in volle gang. Dat evene ment vindt in oktober plaats in paviljoen Beachhouse 25 bij Bres kens. Daarnaast zoekt Mascura naar sponsors. De aftrap van die zoektocht was gisteren. De eerste sponsors, Mike de Poorter en Charles Verduijn van Beachhouse 25, kregen een rood hart uitge reikt. Het is nu aan hen om een nieuwe sponsor te vinden. Die krijgt het hart en verplicht zich meteen om op zijn beurt weer een andere geldschieter te zoe ken. Rijkswaterstaat besloot die dag rond r8.oo uur beide kolken van wege een combinatie van dichte mist en duisternis tijdelijk niet te bedienen. „We zijn gewend dat bruggen over rijkswegen en pro vinciale wegen tijdens mist niet worden gestremd. Logisch, want dan kunnen er files ontstaan die niet opgemerkt worden waardoor ongelukken ontstaan", zegt regio vertegenwoordiger Lisette Booij van de schippersvereniging. „Maar in Hansweert was absoluut geen sprake van dergelijke of ver gelijkbare problemen." Booij wijst erop dat de huidige binnenschepen zijn uitgerust met de modernste apparatuur en tech nieken om onder alle omstandig heden te varen. Volgens haar moet Rijkswater staat door een combinatie van techniek en inzet van personeel op de sluis ook bij dichte mist in staat zijn sluizen te bedienen. Booij: „Schippers die maandag avond met de stremming werden geconfronteerd, stonden perplex want dit hadden ze nog nooit meegemaakt." De regiovertegen woordiger van Schuttevaer Zee land stelt dat stremmingen als de ze op de hoofdvaarroute tussen Rotterdam, België en Frankrijk tot grote economische schade lei den. Een woordvoerder van Rijkswater staat laat weten dat de sluis zo'n vier uur was gestremd omdat er geen zicht was op de sluisdeuren. „De veiligheid gaat in dat geval bo ven alles." Schoonmaak Thermphos door Marcel Modde Marjan Jansen Manenschijn fincl. inruilpremie) Voordeel geldt ook voor tenaamstelling in 2015. Vraag naar de voorwaarden. Mr. F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Prijzen inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Distributeur: Louwman Parqui B.V. Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.toyota.nl Uit het exploot d.d. 19-01 -2015 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Durgun Kahya, wonend te 4551 TJ Sas van Gent, woonplaats kiezend te 4532 DB Terneuzen aan de Willem Alexanderlaan 43 ten kantore van mr. C.L. de Koeijer, aan M. Kahya, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats danwel kantooradres of vestigingsadres in Nederland en daarbuiten, is betekend het namens rekwirante opgemaakt verzoekschrift tot echtscheiding, hetwelk is ingediend ter griffie van de Rechtbank Zeeland-West-Brabant en waarbij tevens onder meer is aangezegd dat gerekwireerde uitsluitend via een advocaat uiterlijk 06-05-2015 een verweerschrift dan wel een verzoek tot uitstel daartoe kan indienen. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvareziaan 1 Saai van Zwanenbergweg 11 4536 BA Terneuzen 5026 RM Tilburg T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl door Martijn de Koning BRESKENS - Vanaf volgend jaar geeft Stichting Mascura ernstig zie ke mensen in héél Zeeuws-Vlaande- ren een steuntje in de rug. Sinds gisteren is de stichting ook offici eel actief in de gemeente Sluis. De Sluise wethouder Albert de Bruijn neemt de Facebookpagina van Mas cura Sluis in gebruik. En Angela Klessens van Mascura overhandigt het ro de 'sponsorhart' aan de eerste geldschieters: Charles Verduijn (links) en Mi ke de Poorter van Beachhouse 25. foto Ronald den Dekker Alle informatie over de stichting is te vinden via de website www.mascura.nl. door joeri Wisse HANSWEERT - De schippersvereni ging Koninklijke Schuttevaer wil overleg met Rijkswaterstaat over beleid om sluizen te stremmen tij dens dichte mist en duisternis. Aan leiding is de stremming van de slui zen bij Hansweert afgelopen maan dagavond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68