De Dijk en Danny Vera komen op Craauwrock ZEEUWS-VLAANDEREN 29 pp* Photoacademy start nieuwe reeks cursussen Handen uit de mouwen voor speeltuin In het huisje op de dijk kun je kletsen en kijken Student Scalda bakt het beste van de wereld Voorwaardelijke straf voor dealer uit Terneuzen OOSTBURC - De Zeeuwsephotoaca- demy start begin februari met een nieuwe reeks cursussen in Oostburg, Terneuzen en Goes. Het gaat om korte, intensieve les- reeksen. Op het programma staat onder meer filmen met een digita le camera, beeldbewerken, straat fotografie en sportfotografie. Alle informatie is te vinden op www.zeeuwsephotoacademy.com. De start van het nieuwe seizoen wordt opgesierd door een exposi tie van cursisten in het Ledelthea- ter in Oostburg. Die is te zien van 29 januari tot en met 6 maart en wordt officieel geopend op 5 fe bruari, om 19.30 uur. Met De Dijk heeft Graauwrock weer een publiekstrekker van for maat binnengehaald. Guus Meeu- wis, Golden Earring, Normaal, Rowwen Hèze, Clouseau, Van Vel- zen en Thé Lau gingen de Amster damse nederpopband voor. Trou wens, De Dijk met leadzanger Huub van der Lubbe stond ook al eerder op het sportpark van W Graauw, in 2009. Danny Vera is dankzij tv-optre- dens in het programma Voetbal International uitgegroeid tot één van de bekendste Zeeuwse muzi kanten. Amerikaanse rockabil- ly-muziek uit de jaren vijftig is zijn specialiteit. Niet alleen muzi kaal wist Vera zich vorig jaar te onderscheiden, hij slaagde er ook in de eretitel Best geklede Man van het blad Esquire in de wacht te slepen. Graauwrock vindt volgens tradi tie plaats op Hemelvaartsdag, don derdag 14 mei. Via www.graauw- rock.nl zijn al kaarten te koop voor 22,50 euro, op de dag zelf kosten ze 27,50 euro. Een trapveldje en twee ver sleten wipkippen. Dat zijn de speelvoorzieningen waar de kinderen in Waterland kerkje het momenteel mee moe ten doen. Maar niet lang meer. De initiatiefgroep 't Kerkje Speelt be gint komende maand met het plaatsen van speeltoestellen op een grasveld aan de Stuerbout- straat. Vrijwilligers maakten het terrein een paar maanden geleden al 'bouwrijp'. En ze zorgden voor de financiering. „We hebben in een jaar tijd 25.000 euro bijeen gebracht", vertelt Petra van de Wijnckel. „Daar ben ik wel heel trots op." Een deel komt van fond sen en sponsors, maar inwoners van Waterlandkerkje onderna men ook zelf actie. In de speeltuin komen onder meer een klimboom met boom hut en glijbaan, een duikelrek, een wip, een klimnet en bankjes. De initiatiefnemers hopen de speeltuin tijdens Koningsdag offi cieel te openen. Het was al jaren een langge koesterde wens van een groepje mannelijke bewo ners van Hoofdplaat: een overdekt plekje op de Westerscheldedijk om eens lekker bij te kunnen pra ten. „Een tijdje geleden benader den ze ons erover", vertelt dorps raadvoorzitter Vivian de Koster. „Ze hadden er serieus over nage dacht, zelfs een ontwerp gemaakt. En omdat wij er naar streven re gelmatig iets concreets te doen voor onze inwoners, hebben we dat opgepakt." De dorpsraad hield het simpel: op internet werd een bedrijf gevon den dat een bushokje in de aan bieding had. „Meer hoefde het niet te zijn, dus dat hebben we ge kocht." Eind augustus werd het 'praathuisje' gerealiseerd. „Sinds dien zie ik er bijna dagelijks ie mand in zitten", geeft De Koster aan. „Het is van glas, dus je hebt er ook nog eens een prachtig uit zicht." KLOOSTERZANDE - Scalda student Bas Goossen (19) uit Kloosterzan- de heeft de International Bakery Cup 2015 gewonnen in Rimini, Italië. Samen met zijn teamgenoot Mike Onasse en coach Hans Som vorm den ze het Boulangerie Team. De winnaars van de bakwedstrijd be haalden 2191 punten en moesten van 17 tot 21 juni in totaal achttien producten bereiden. België werd tweede en Spanje won de derde prijs. In de competitie lieten ze Taiwan, Portugal, Israël, Italië en Groot-Brittannië ruim achter zich. Goossen volgt de opleiding voor Leidinggevende Bakkerij. Lessen cyanotype bij Toonbeeld Toonbeeld houdt zaterdag 31 januari workshops cyanoty pe. Dat is een fotografische methode uit de 19e eeuw, die wordt toegepast met be hulp van ijzerzouten, UV- licht en water. De work shops zijn om 10.00 uur en om 14.00 uur. Deelnemen kost 50 euro. Inschrijven via www.terneuzen.nl/toonbeeld. KBO schotelt ouderen diner voor De afdeling Hulst van de Katholieke Bond voor Oude ren (KBO) houdt op vrijdag 30 januari een 'seniorendi ner'. Die vindt plaats in De Lieve in Hulst en begint om 12.00 uur. Deelname voor le den is gratis, niet-leden beta len 12,50 euro. Inschrijven kan maandag in De Lieve, tussen 13.30 uur en 14.30 uur. Vastenactiegroep zoekt vrijwilligers De Werkgroep Vastenactie Lamswaarde is op zoek naar vrijwilligers. De groep ver zorgt samen met school De Oostvogel de jaarlijkse vastenactie. De vrijwilligers komen twee keer bij elkaar: ter voorbereiding van de Vastenactie en voor het tel len van de vastenzakjes. In fo: www.lamswaarde.com. Gratis Zorgbaliepas voor mantelzorgers De gemeente Sluis biedt, via het Steunpunt Mantelzorg van Porthos, de Zorgbalie pas twee maanden gratis aan. Met de pas kunnen man telzorgers zich veel uitzoek werk besparen door een 're- gelhulp' in te schakelen. Die hulp regelt bijvoorbeeld een aannemer voor woningaan passingen, maar ook een in braakbeveiliger, een domoti- ca- en een belastingadvi seur. Met de Zorgbaliepas krijgt een mantelzorger ook korting op allerlei diensten en regelingen. TERNEUZEN - De 23-jarige Terneu- zenaar J. R. is donderdag in Mid delburg veroordeeld tot een voor waardelijke ISD-maatregel, volle dig conform de eis. R. werd ervan verdacht in Terneuzen te hebben gedeald in harddrugs vanaf eind januari tot zijn aanhouding 5 sep tember 2014. Bij zijn arrestatie werden 7 gram cocaïne en een busje peperspray in zijn huis ge vonden. ISD staat voor Inrichting Stelselmatige Daders. Een ISD- maatregel houdt in dat iemand twee jaar een instelling voor veel plegers in moet. Ook moet R. nog een taakstraf van veertig uur uit een eerder vonnis uitvoeren. VRIJDAG 23 JANUARI 2015 Het voorbereidend werk voor de aanleg van de speeltuin is al gedaan door (op de voorgrond, van links naar rechts) Sophie, Stan, Petra's dochter Lieke, Petra van de Wijnckel, Veerle Mornout (achter, van links naar rechts) Daniël Heinsdijk, Kevin Mornout, Juta-Cato en Ruud te Winkel, foto's Ronald den Dekker Hoofdplaat is op een al bestaand informatiepunt gezet. Dorpsraadvoorzitter Het nieuwe praathuisje op de dijk bij Vivian de Koster is er blij mee. CRAAUW - Graauwrock heeft de eerste namen voor de editie 2015 bekend gemaakt: de Nederlandse topband De Dijk en rockabilly-zan- ger en -gitarist Danny Vera uit Mid delburg. TERNEUZEN HULST LAMSWAARDE OOSTBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67