Tractaatweg leidt naar verkeerschaos BEVELANDEN en THOLEN 31 Student Scalda bakt het beste van de wereld 'Ziekenhuis niet verstoken van busverbinding' Bewoners Borsele praten over sportnota De Dijk en Danny Vera komen op Graauwrock VLISSINGEN 700 KLOOSTERZANDE - Scalda student Bas Goossen (19) uit Kloosterzan- de heeft de International Bakery Cup 2015 gewonnen in Rimini, Italië. Samen met zijn teamge noot Mike Onasse en coach Hans Som vormden ze het Boulangerie Team. De winnaars van de bak- wedstrijd behaalden 2191 punten en moesten van 17 tot 21 juni in to taal achttien producten bereiden. België werd tweede en Spanje won de derde prijs. In de competi tie lieten ze Taiwan, Portugal, Is raël, Italië en Groot-Brittannië ruim achter zich. Goossen volgt de opleiding voor Leidinggevende Bakkerij. Hoewel de Kanaalzonegemeenten Terneuzen, Zelzate en Gent al ja ren druk uitoefenen op de Vlaam se regering de twee kort bij elkaar liggende 'dodenkruispunten' ver sneld aan te pakken, gebeurt dat zeker niet vóór 2018, verzekert MIDDELBURG 800 een woordvoerder van het Agent schap Wegen en Verkeer. Het betekent dat de Tractaatweg na de verdubbeling leidt naar een wegenstelsel waar één grote, ge vaarlijke verkeerschaos kan wor den verwacht. Immers, na de inge bruikname van de Sluiskiltunnel - mei van dit jaar - wordt reke ning gehouden met een flink groeiende verkeersstroom via de Tractaatweg van en naar België. De druk op de twee 'dodenkruis punten' bij Zelzate wordt daar door alleen maar groter. Verkeersschepen Martin Acke van Zelzate heeft daarover in het Ka- naalzoneoverleg zijn bezorgdheid al uitgesproken. Acke kreeg eerder van het Agent schap te horen dat de twee krui- singen uiterlijk in 2022 worden ge reconstrueerd. Dat is volgens het bestuur van Zelzate, maar ook vol gens wethouder Frank van Hulle van Terneuzen veel te laat. 'Brus sel' belooft die reconstructie im mers al jaren. Vraag is overigens of er een ver band bestaat tussen de uiterst trage aanpak van de reconstructie van de Zelzaatse kruisingen en de vertraging die is ontstaan bij de verdubbeling van de Tractaat weg. De provincie is gebaat bij meer tijd om de onderhande lingen over grondaankopen én met de bewoners die in de weg zitten, tot een goed einde te brengen. 2018 lijkt vroeg genoeg. Dan sluit alles soepel op elkaar aan. GOES - Mensen die met de bus van het station in Goes naar het ziekenhuis willen, kunnen dat ook buiten de spitsuren blijven doen. Dat antwoorden burgemeester en wethouders op vragen van de Par tij voor Goes. Die had vernoemen dat de dienstregeling per 1 maart wordt gewijzigd en er tussen het station en het ADRZ alleen nog in de spits een bus gaat rijden. Volgens B en W wordt de verbin ding straks echter uitgevoerd door buurtbus lijn 595, die op werkdagen van 8.00 tot 19.00 uur rijdt. Aanvullend rijdt er op werk dagen 's ochtends en 's middags een extra spitslijn richting 's-Gra- venpolder, die ook bij het zieken huis stopt. Om die reden acht het college het niet noodzakelijk om in te grijpen, laat het aan de Partij voor Goes weten. HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele houdt woensdag 28 januari een interactieve bijeenkomst met als thema sport en bewegen. De bijeenkomst is in De Stenge in Heinkenszand en begint om 19.30 uur. Alle inwoners, als ook sport verenigingen, scholen, zorginstel lingen, fitnesscentra, huisartsen, adviesraden en dorpsraden wor den uitgenodigd. De gemeente Borsele is op dit mo ment bezig met het opstellen van een nieuwe beleidsnota sport en bewegen. Tijdens deze interactie ve avond hebben de inwoners van Borsele en de lokale (sportorgani saties de gelegenheid over het nieuwe beleid in gesprek en dis cussie te gaan met de gemeente Borsele. De avond staat onder leiding van Patrick Vader van SportZeeland. Deelnemers kunnen tijdens ver schillende sessies hun mening ge ven over verschillende onderwer pen. Dat kan heel breed zijn; van het bewegingsonderwijs op de ba sisscholen tot het onderhoud van de velden. Tijdens de sessie 'Kla gen en Jubelen' kunnen de deelne mers alles kwijt. GRAAUW - Graauwrock heeft de eerste namen voor de editie 2015 bekend gemaakt: de Nederlandse topband De Dijk en rockabil- ly-zanger en -gitarist Danny Vera uit Middelburg. De Dijk met leadzanger Huub van der Lubbe stond ook al eerder op het sportpark van W Graauw, in 2009. Amerikaanse rockabil- ly-muziek uit de jaren vijftig is de specialiteit van Danny Vera. Graauwrock vindt volgens tradi tie plaats op Hemelvaartsdag, don derdag 14 mei. Via www.graauw- rock.nl zijn al kaarten te koop voor 22,50 euro, op de dag zelf kosten ze 27,50 euro. VRIJDAG 23 JANUARI 2015 Peter van Druenen: „Een stadsgeschiedenis versterkt je identiteit." foto Ruben Oreel Vlissingen bestaat dit jaar 700 jaar. in 1315 kreeg de stad stads rechten. Dat wordt in april ge vierd. Peter van Druenen schrijft de stadsgeschiedenis van Vlissingen, een boek van bijna duizend pagi na's. Het boek 'Vissers, Kapers, Ar beiders - Vlissingen 700 jaar stads rechten' is bijna af. Op 2 april 2015 komt het uit. Tijdens het schrijven ontdekte hij dat een veldfles - of misschien een pelgrimsfles - het échte stadswa pen van Vlissingen is. Van Druenen is een historicus. Hij is geboren en opgegroeid in Vlis singen. Meer informatie over de viering van 700 jaar stadsrechten voor Vlissingen is te vinden op www.vlis- singen700.nl BESCHOUWING door Wout Bareman TERNEUZEN - De Vlaamse regering heeft opdracht gegeven op één van de twee levensgevaarlijke kruispun ten op de R4 (Kennedylaan) bij Zei- zate tijdelijk verkeerslichten te plaatsen. Dit gebeurt in afwachting van de volledige reconstructie van de R4, die aansluit op de Tractaat- weg tussen Terneuzen en Zelzate. Middelburg bestaat in 2017 800 jaar. In 1217 kreeg de stad stads rechten. Dat wordt uitgebreid ge vierd. Middelburgers konden daarvoor zelf ideeën aandragen. Dat heeft 65 inzendingen opgeleverd, uiteen lopend van een wielerronde tot een traktatie voor alle ouderen. Vandaag vindt in het Zeeuws Ar chief het symposium Middelburg 800 plaats over de wijze waarop over Middelburg een stadsgeschie denis geschreven kan worden. Het symposium is georganiseerd door de werkgroep Cultuur-Historie van het Koninklijk Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen. Meer informatie over de viering van 800 jaar stadsrechten voor Middelburg is te vinden op www.800jaarmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65