Md SP0(R)TS G BEDANKT 36 SPORT 'Kampioensduel' voor Swift Derby De Sterre-Voorwaarts DOW-loop in Terneuzen BC Vlissingen tegen middenmoter Het publiek loopt niet echt warm voor de WK-kwalificatiewedstrijden in het schaatsstadion Thialf! Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De korfballers van Swift zijn volop in de race voor het kampioenschap in de eerste klasse E. De Middelburgse ploeg deelt na negen van de veertien speelrondes de leiding met KCR uit Ridderkerk. Beide ploegen hebben vijftien pun ten en hebben een grote voorsprong (zes pun ten) op de nummer drie. Zaterdag treffen Swift en KCR elkaar in de Mid delburgse sporthal De Sprong. Het 'kampioens- duel' begint om 19.45 uur. Het uitduel verloor het team van trainer Dennis Plantinga met 18-16. Met winst in de thuis wedstrijd zou er een grote stap richting de titel worden gemaakt. In de eerste klasse van de volleybalcompetitie staat zaterdag de derby tusen De Sterre en Voor waarts op het programma. Het is het duel tus sen de nummer twee van de ranglijst (Voor waarts) en de nummer vijf (De Sterre). Het ver schil na dertien wedstrijden is vijftien punten. De volleyballers van Voorwaarts waren vorige week in een prima vorm. De Axelse ploeg stuur de het sterke AVC'87 met lege handen naar huis: 4-0. De Sterre ging met 3-1 ten onder te gen koploper Mikro/Elektro uit Roosendaal. De wedstrijd tussen De Sterre en Voorwaarts begint zaterdag om 19.30 uur in de hal aan de Boekweitstraat in Zuiddorpe. BC Vlissingen had afgelopen zondag een grote opsteker. De basketbalploeg die in de eerste di visie een moeilijk seizoen doormaakt, versloeg koploper Attacus met één punt verschil. De Walcherse equipe staat nu zevende met acht punten, twee punten boven de drie hekkenslui ters. BC Vlissingen kon tegen Attacus weer be schikken over Dennis de Paauw, die meteen topscorer werd. Het team treedt zondag om 15.00 uur thuis aan tegen Pendragon, dat vijfde staat. Met de stunt tegen de ranglijstaanvoerder in het hoofd moet ook die ploeg te pakken zijn. HEERENVEEN - De toegang is gratis, maar schaatsstadion Thialf zal vandaag en morgen bepaald niet vollopen voor de WK-kwalificatie- wedstrijden. Die vallen er in de volle schaatskalender nogal tus senin. En het programma is ook veel te kort om er een leuk dagje schaatsen van te maken. Wat staat er op het spel? Startbe wijzen voor het WK afstanden, dat volgende maand wordt verre den in Heerenveen, en nog enkele voor de wereldbekerwedstrijd in Hamar van volgende week. Het gaat slechts om vier afstanden. De WK-tickets voor de twee kort ste en langste afstanden zijn al eerder vergeven. Vanmiddag staan alleen de 1500 meter voor mannen en vrouwen op het programma, maximaal twee keer zes ritten. De snelste drie schaatsers per afstand plaat sen zich voor het WK. Op voorhand lijkt die strijd bij de mannen spannender te worden dan bij de vrouwen. Daar zijn Ir- een Wüst en Marrit Leenstra het hele seizoen al veel sneller dan de rest. Normaal gesproken strijdt de rest voor plek drie en dus het laat ste startbewijs. Bij de mannen is de schaatsmijl minder voorspelbaar, al zal Koen Verweij zichzelf als grootste kans hebber voor het podium zien. Morgen staan de 5 kilometer voor mannen en 3 kilometer voor vrou wen op het programma. Op die laatste afstand heeft schaatsbond KNSB een uitzondering gemaakt door Wüst aan te wijzen voor het WK. Zij was het hele seizoen al de snelste van Nederland. Het leverde geen klachten op van de concurrentie, maar wel vanuit het kamp Sven Kramer. „Sven heeft het gehele voorseizoen aan getoond dat hij samen met Jorrit Bergsma een klasse apart is op de 5 kilometer", meende coach Jac Orie. „Maar de KNSB durft het niet aan om beide mannen aan te wijzen voor de WK afstanden. Dan kom je op een gegeven mo ment in een spagaat." De keuze van Kramer om van daag niet op de 1500 te starten is ingegeven door het feit dat de af stand tijdens de WK op dezelfde dag wordt verreden als de ploe- genachtervolging. Op die afstand wil Kramer, die al startrecht heeft voor de 10.000 meter, ook uitkomen. De Fries denkt niet dat het mogelijk is om op alle vier de afstanden een top prestatie te leveren. „Dat ik me nu afmeld voor de 1500 meter, wil overigens niet zeg gen dat ik deze afstand minder be langrijk vind", merkte Kramer op. „Volgend seizoen wordt de 1500 meter - samen met de 5 kilometer - wederom een belangrijk speer punt." Marco Minnaard in Ronde van Catalonië Sauerbreij mist finale parallel slalom Nicolien Sauerbreij heeft zich bij de wereldkampioenschap pen snowboarden niet ge plaatst voor de finales van het onderdeel parallel slalom. De 35-jarige olympisch kampioene van 2010 eindigde in het Oos tenrijkse Kreischberg als zeven tiende in de kwalificaties. De Amsterdamse, bezig aan haar negende en laatste WK, kwam drie tienden tekort voor een plek bij de laatste zestien. Marco Minnaard rijdt van 23 tot en met 29 maart de Ronde van Ca talonië. De ploeg van de wielren ner uit Wemeldinge - Wan- ty-Groupe Gobert - kreeg een wildcard voor deze zevendaagse etappekoers. Team Roompot, de formatie van Johnny Hoogerland en Brian van Goethem, kreeg gis teren ook wildcards, voor het Cri terium International (28 en 29 maart) en Ronde van de Algarve (18 tot en met 22 februari). Roadies komen tekort tegen koploper Heat De poolbiljarters van Roadhouse Roadies leden in de regionale eer ste klasse een 6-o-nederlaag te gen Heat, de virtuele koploper. De overwinning voor de thuis ploeg uit Tilburg was verdiend, maar geflatteerd gezien de tegen stand die de bezoekers boden. Twee partijen, van Rinus Witte en Abel van de Sande, werden in de decider beslist en drie gingen in de slotfase met gering verschil verloren. Groene Ster 2 doet geen goede zaken In de strijd om de eerste plaats in de topklasse bewezen de zaalvoet ballers van Groene Ster 2 zichzelf een slechte dienst in een recht streeks duel met concurrent Joga- dores. De Vlissingers gingen in eigen huis met 2-6 onderuit. De ploeg zaalvoetballers bezet daardoor momenteel de vijfde plaats op de ranglijst, op vier pun ten achterstand van koploper Bris tol Team. Ottens verlengt contract bij Philippine Henk Ottens blijft ook volgend seizoen aan als hoofdtrainer van voetbalvereniging Philippi ne. Ottens is bezig aan zijn eer ste seizoen bij de zondag-der deklasser en heeft zijn contract met één seizoen verlengd. De Zeeuws-Vlamingen, die in 2013 promoveerden uit de vier de klasse, staan na dertien ge speelde wedstrijden op de één-na-laatste plaats in de der de klasse. De Joggingclub DOW in Terneuzen blijft ijve rig met het organiseren van wedstrijden. Begin december werd de Aflossingsmarathon gehou den en nu volgen er nog twee lopen. Zaterdag is de eerste DOW-loop van dit jaar. Omdat vooraf niet hoeft te worden ingeschreven is het lastig om vooraf een favoriet aan te wijzen. De Ter- neuzenaar Sander Post en Erwin van den Broe- ke uit Axel zijn in elk geval van de partij. Er kan gestart worden op de volgende afstanden: 5200, 10.400 en 15.600 meter. De start is om 15.00 uur bij het PV-gebouw van DOW in sportpark Oude Vaart in Terneuzen. De jeugd begint om 14.45 uur voor een loop over 1200 meter. kk AL li l, ik A, De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 24 JANUARI Er wordt dit weekend geen vol Thialf verwacht, zoals bij het WK allround in 2014. archieffoto Vl-images Strijd om WK-tickets in een halfleeg Thialf door Rik Spekenbrink ZONDAG 25 JANUARI VLISSINGEN KREISCHBERG TILBURG VLISSINGEN PHILIPPINE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57