'Probleem opgelost als alle critici bus nemen' Dijkversterking begint Tien jaar cel voor het doden van echtgenote IJZEL SCHOUWEN-DUIVELAND 29 WILHELMINADORP - Als alle brief schrijvers en 'reageerders' op de sociale media met de bus zouden gaan, was er geen enkel probleem met het openbaar vervoer in Zee land. Dan zouden ze allemaal vol zitten. „Dat zou mijn grote wens zijn", zei gedeputeerde George van Heukelom gisteren in Wilhel- minadorp waar de tienduizendste passagier van buurtbusvereniging De Bevelanden in het zonnetje werd gezet. Van Heukelom pareerde de kri tiek op de nieuwe dienstregeling die volgens velen een verarming is. „Mensen moeten wel beseffen dat slechts één procent van de Zeeuwse bevolking van het open baar vervoer gebruikt maakt. Daar naast is de provincie twintig pro cent op het budget gekort." De gedeputeerde probeert wel in Den Haag extra geld los te peute ren bovenop het budget van r6o miljoen euro. „Ik ga wijzen op de bijzondere positie van Zeeland. Den Haag beseft niet dat een vmbo-student uit Hulst tachtig ki lometer moet reizen naar een school in de gemeente Sluis. Dat kan men zich in de Randstad nau welijks voorstellen." Paul Mulder, voorzitter van buurt busvereniging de Bevelanden, heeft ook een wensenlijst je. De overheid en Connexxion zouden zich best wat meer mogen bekom meren om de vrijwilligers. Zee land telt een dikke 250 buurtbus- vrijwilligers. We krijgen echter geen enkele informatie van de overheid hoe we de vrijwilligers vast moeten houden. Connexxion stelde materiaal beschikbaar en de buurtbusverenigingen moeten het vervolgens zelf maar uitzoe ken. Connexxion heeft baat bij goed opgeleide vrijwilligers. Een betere ondersteuning zou daarom welkom zijn." Volgens Hans de Bel van Con nexxion doet de vervoerder al meer dan in de provinciale veror dening staat. „Zo hebben wij een vaste buurtbuscoördinator in dienst. Ook wij zijn gebaat bij ge motiveerde vrijwilligers." Het werk wordt gefaseerd uitge voerd. De dijken rondom de ha ven worden als eerste aangepakt. Daarna, vanaf begin mei, verplaat sen de werkzaamheden zich rich ting het strandje en chaletpark De Krabbenkreek. Als alles vol gens planning verloopt, pakken de werklui hier rond r juni hun biezen. Zo hebben strandliefheb- bers geen last meer van de afslui ting als het echte mooie weer zich weer aandient. Als laatste wordt de dijk bij de Su- zannapolder onder handen geno men. Dit is veruit het langste stuk en dus duren de werkzaamheden hier logischerwijs het langst: van 1 april tot in oktober. Gelijktijdig met het versterken van de dijk worden ook enkele voorzieningen voor inwoners en recreanten aangelegd. Zo komen er nieuwe trappen bij het strandje en bij het chaletpark. Die laatste wordt een speciale duiktrap. Op de traptreden komen roosters die moeten voorkomen dat er wier op groeit. Door het wier kan de trap namelijk glad en onbegaan baar worden. Het onderhoudspad wordt na het werk opengesteld voor fietsers. Zij kunnen dan bui tendijks van Sint-Annaland naar Stavenisse fietsen. De V. werd ervan verdacht op zon dag 10 maart 2013 zijn 53-jarige echtgenote om het leven te heb ben gebracht in hun woning aan de Paul Krugerstraat in Vlissin- gen. Die dag werd de politie in de namiddag gealarmeerd door de broer van De V. Hij had in de wo ning van het echtpaar het levenlo ze lichaam van de vrouw aange troffen, terwijl haar man op dat moment zwaargewond was. De man werd enkele dagen later be schuldigd van moord of doodslag op zijn echtgenote. De vrouw van De V. leed aan een ernstige spierziekte en hijzelf was al een tijd werkloos. Ook liep hij met zelfmoordplannen rond. Maar als hij zelfmoord zou ple gen, zou dat voor zijn vrouw al leen maar ellende brengen, zo bleek uit verklaringen. Op de be wuste ochtend pakte hij haar bij de keel en drukte die dicht. Daar na probeerde hij met een mes zelf moord te plegen. Watercongres uitgesteld Het driedaagse Waterveilig- heidscongres dat vanaf 26 ja nuari in het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk gehou den zou worden, is uitge steld naar later dit jaar. Dit omdat het congres, dat zich onder meer richt op water managementopleidingen, in die periode beter past in les programma's van studenten. Zigeunerorkest in kerkje Ellesdiek Het Delftsch Studenten Zi geunerorkest Pipacs treedt zondagmiddag om 14.30 uur op in 't Kerkje van Ellesdiek. Het orkest verzorgt een af wisselend programma van Hongaarse en Roemeense muziek. Entree bedraagt acht euro, inclusief koffie. Reserveren via 0113-612681 of reserveer@ellesdiek.nl. Vergunningen voor zeegroenten De Provincie Zeeland heeft dit jaar 284 vergunningen te vergeven voor het snijden van zeegroente aan de boor den van de Oosterschelde. De aanvraagformulieren met kaart van de schorren waar gesneden mag wor den, liggen dinsdag 10 fe bruari tot en met vrijdag 13 februari gereed bij de Oos- terscheldegemeenten. Strijkersensemble in dorpskerk Strijkersensemble Con Legno geeft morgen een con cert in de historische dorps kerk van Sint Laurens. De strijkers spelen een geva rieerd programma, met on der meer medewerking van zangeres Mar jon van Iwaar- den en een uitvoering van De Storm. Het concert begint om 20.00 uur en kost een tientje entree. 3D aan de orde bij computerclub Computerclub HCC regio Zeeland houdt komende dinsdag haar maandelijkse bijeenkomst in het MFC aan de Huijbertstraat 35 in Zie rikzee. Roel Wolf zal dan la ten zien hoe je 3D-ontwer- pen maakt met het tekenpro gramma SketchUp. De bij eenkomst begint om 20.00 uur en is voor alle belangstel lenden gratis te bezoeken. Voor al uw inlijstwerk VRIJDAG 23 JANUARI 2015 Twee vrijwilligers staan bij het wisselen van de dienst even te praten bij halte 'het Sas' in Zierikzee. foto Marieke Mandemaker door Frank van Cooten SINT-ANNALAND - Projectbureau Zeeweringen maakt deze maand een begin met het versterken van 2,7 kilometer dijk bij Sint-Anna- land. De werkzaamheden worden in het najaar afgerond. door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Mid delburg heeft gisteren de 55-jarige Vlissinger Ron de V. een gevange nisstrafvan tien jaar voor doodslag opgelegd. Het vonnis was overeen komstig de eis. OUWERKERK ELLEWOUTSDIJK MIDDELBURG SINT LAURENS ZIERIKZEE DE SPECIALIST IN LIJSTEN Biezelingsestraat 102A - Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54