Kippenvel in wafelijzer CONSUMENT 39 Doorlopen Meppen Strekken KOOPWAAR Wouter Klootwijk Waar blijft toch al dat kippenvel? Een su permarktslenteraar kan zich zulks op eens afvragen, als hij langs het koelmeubel loopt waar kip in ligt. Zelden hele kippen, nooit soep kippen, maar filets en blokjes vooral. En nog wat poten. Wil je kippenvel, dan moet je lang zoe ken. De chef zou ervan opkijken als iemand erom kwam. 'Wij vochten om het vel', vertel de een in Nederland geboren Chi nese vrouw in een grote Chinese supermarkt in een grote stad. Ze had het over vroeger. De kip kwam heel op tafel en had een bruin geroosterd vel: het lekker ste van het beest. Vechten! Ik heb kippenvel gevonden in loempia's van een afhaalchinees, maar zie het verder nooit herken baar terug in eetwaar. Het wordt, denk ik, verdonkeremaand in knakworst. In Kopenhagen is een chef we reldberoemd geworden, omdat hij in zijn restaurant dingetjes laat uitserveren waar zelfs een doorgewinterde culinair van op kijkt en een iets minder gewinter de van gruwt. Het eethuis Noma. Door een stel publicisten be noemd tot beste restaurant ter wereld. Ik las dat er bijvoorbeeld ook vissenschubben worden ge frituurd. Motto van de kok: er wordt schandalig veel voedsel verspild. Hij maakt maaltjes van wat de meeste mensen weg gooien. En hij niet alleen. Chefs die graag in de krant willen, stun ten met eten wat de boer niet kent. Ik mocht vorig jaar een hya cintenbolletje wegkauwen in Zwolle. En? Prima spul om de winter mee door te komen. De veel bejubelde chef Jonnie Boer had het voor me gebakken. Zopas hoorde ik dat hij experimenteert met kippenvel. Hij bakt er wafel tjes van. Die heb ik niet gezien, maar ik heb een elektrisch wafelijzer op proef. Ik doe het zelf Het appa raat doet gewone wafels voorbeel dig. De hele straat heeft er oudejaarsavond mee gevierd. We bakten wafels van oliebollenbe- slag. Met appel, krenten en rozij nen erin. Nooit meer zullen we oliebollen in olie bakken, de wa fels waren zoveel beter, dat ik ad viseer alvast te gaan sparen voor zo'n wafelmachine. Oudjaar 2015: de oliebol heeft afgedaan. Het hoeft trouwens niet duur. Mijn machine op proef, van Kit- chenAid, kost 300 euro, maar su permarkten verkopen af en toe apparaatjes voor twee tientjes. Doen het uitstekend, de vraag is alleen hoe lang. Je komt er niet zomaar op, om in een wafelijzer iets anders te bak ken dan wafels. Er zijn apparaten die contactgrill worden ge noemd. Daar klem je een broodje kaas tussen om de kaas te laten smelten. Of je schroeit er worst jes in. Geen zoete koek. En anders om doe je geen kip in een wafelij zer. Tot je hoort dat Jonnie Boer het doet en je beseft dat het ge woon kan. Soepkip gekocht bij een Turkse slager. Vel eraf gesne den. Peper en zout erop en in het hete wafelijzer geklemd. Wat had den ze vroeger gloeiend gelijk: vechten om het vel. Zo lekker! Blue Monday is weer achter de rug, de meest deprimerende dag van het jaar. Niet alleen is het weer grijs, koud en mieze rig, de meeste goede voornemens zijn rond deze da tum ook gesneuveld. Meer spor ten en bewegen scoort elk jaar hoog op de lijst van doelstellin gen voor het nieuwe jaar. Vol goe de moed worden de mooiste sporttenues aangeschaft, om ver volgens tot het jaar erop in de kast te blijven hangen. Hoewel de ene na de andere betaalbare mo deketen zich aan sportmodecollec- ties waagt, blijft het geldverspil ling voor wie uiteindelijk toch lie ver op de bank ploft. Veel sportcollecties van het ko mende lente- en zomerseizoen lij ken een goed excuus om toch lek ker in beweging te komen. Op de geijkte dry fit-broeken en -shirts na, hebben veel ontwerpen niks meer te maken met de praktische en dikwijls weinig flatteuze kant van sportmode. Exemplarisch voor sportkleding anno 2015 is het afgelopen jaar in Nederland gelanceerde Australi sche fitnessmerk Lorna Jane. Het merk promoot zich als sportkle ding met een high fashion-ge- voel. Zo'n sportieve collectie be staat dan ineens niet meer uit de ondersteunende sportbeha's en zweetafdrijvende shirts, maar uit zogenaamde lifestyle pieces inclu sief hippe bomberjacks en tank- tops met sexy prints. Ondermode- gigant Björn Borg toont dit sei zoen een sportmodecollectie met onder meer body's van zwarte, transparante stof die tijdens een gemiddeld nachtje uit niet zou misstaan. De lentecollectie van het Britse New Look is een sport- collectie met sportbeha's a la Ma donna tijdens haar beginjaren: knalroze met een overdaad aan zwart kant. En wie tijdens het rondje hardlopen graag gezien wordt, draagt een excentrieke sportzonnebril zoals die van het merk Mykita. Het extreemste mo del beslaat driekwart van het ge zicht met een fluorescerende, oranje plaat. Dat sportkleding niet meer de functionele look heeft van vroe ger, betekent niet dat ze per se fas hion statement moet zijn. Vooral de kleding van zogenaamde 'zach te' sporten zoals yoga of pilates zijn, mits goed gecombineerd, per fecte basics voor overdag. Stijlvol le merken zoals het Zweedse Filip- pa K of het Amsterdamse Kate Jacob combineren aardse tinten met soepel vallende, zachte stof fen. De accessoires die bij een sporttenue horen, variëren van to taal onnodig tot handige extra's. New Look verkoopt sportscrun- chies: haaraccessoires die tijdens de jaren negentig hoogtij vierden qua populariteit. Björn Borg ver koopt losse sleeves of mouwen, die weinig praktisch zijn en voor al een must voor een cool rondje door de buurt. De Hunkemöller HKMX sportcol- lectie lanceert dit voorjaar naast bokshandschoenen een verzor gingslijn, met onder meer een douchegel, een bodylotion en een heuse eau de toilette voor tijdens - en vooral na - het sporten. Ech te modeaccessoires zijn de gou den, roze, zwarte of witte boks handschoenen met opgestikte sterren van het Nederlandse acces- soiremerk Fab. Zo leuk dat het haast zonde is om er iemand een mep mee te verkopen. Handig zijn de regenjacks inclusief tasje van Protest die dienst kunnen doen als sporttas voor de resteren de outfit. Fanatiek sporten is niet voor iedereen weggelegd. Er fantastisch uitzien in de sportschool is echter geen probleem dit seizoen. Protest VRIJDAG 23 JANUARI 2015 New Look door Cintha Rood foto's PR reageren? consument@depersdienst.nl Makkelijker dan hardlopen wordt het voor de meesten niet. Met een goed paar hardloopschoenen en een beet je doorzettingsvermogen kom je al een heel eind. Ga naar een expert om een goed passend paar schoenen aan te schaffen. Vrouwen mogen op een heleboel bezuinigen, zeker dege nen die weinig vertrouwen hebben in hun hardloopcarrière, behalve op een ondersteunende sportbeha. BoohooFit Een van de nieuwste trends op het gebied van soft sports zoals yoga, is helemaal bloot op de yo- gamat staan. Yin yoga - meer ge kleed, maar niet minder intensief - richt zich op het ontspannen van de spieren, waarbij poses tus sen de 3 en 5 minuten worden vastgehouden. Must haves zijn een eigen yogamat - want wel zo Jlygienisch - antislipsokken en eèn ybgablok. Filippa K Boksen wordt op regulie re sportscholen steeds vaker aangeboden als groepsles. En terecht: het is de ultieme manier om af te vallen, sterker en fitter te worden. Steeds meer kledingmer ken bieden accessoires aan om te sparren of los te gaan op de boksbal. Een eigen paar boks handschoenen is geen overbodige luxe: de meeste handschoenen gaan naarmate de tijd vordert namelijk enorm stinken. Björn Borg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39