Uittocht bij NAC dankzij vreemde constructies Volleybaldier Guidetti gelooft in potentie Oranje Levenslange schorsing oud-Rabodokter Leinders 34 SPORT DE KLASSIEKER Winnen in de Amsterdam Arena, dat kreeg Feyenoord nu alweer zo'n tien jaar lang niet voor elkaar. Gisteren nam de 19-jarige Kroaat afscheid en vloog hij naar Londen om het papierwerk op orde te ma ken alvorens het vliegtuig te pak ken richting Italië. „Twee clubs hebben interesse, Udinese staat als derde stand-by. Uiteindelijk bepaalt Chelsea", zegt de zaak waarnemer van Perica. Daarmee bespaart NAC zich een boete. In de huurconstructie met Chelsea was een bepaling opgeno men dat Perica minstens twintig wedstrijden in de basis moest star ten dit seizoen. Als dat quotum „Deze talentvolle speelsters heb ben alles in zich om te winnen", liet Guidetti zich tijdens zijn pre sentatie ontvallen. „Ik wil ze de niet gehaald zou worden, volgde een boete. Perica deed, mede door een rode kaart tegen Heracles en een bles sure, slechts negen keer vanaf het begin mee. „Hij kon niet brengen wat wij van hem verwachtten", vatte trainer Robert Maaskant het tijdperk-Perica samen. De Kroaat is na Isak Ssewankam- bo en Kingsley Boateng de derde speler die in de maand januari NAC verlaat. Tot het ontslag van Nebojsa Gudelj vaste krachten, maar vanwege onvrede met hun bijrol vertrokken. Huurconstructies met allerlei be palingen en contracten met clau sules zorgden ervoor dat ze bij het minste zuchtje tegenwind hun koffers konden pakken. Zon der dat NAC wat in te brengen had. Twee clubs hebben interesse, Udinese staat als derde stand-by juiste instrumenten aandragen om dit te leren. Ik geloof in de po tentie van deze ploeg." De afgelo pen jaren had de Italiaan de Duit se vrouwen onder zijn hoede, met wie hij twee keer zilver haal de bij de Europese titelstrijd. Guidetti blijft zijn baan als bonds coach combineren met het trainer schap bij de Turkse club Vakif- bank. Die duobaan ziet hij niet als belemmering. „Dat is tegenwoor dig heel normaal en ik kom de speelsters bij de diverse clubs ook regelmatig tegen." De bond zal in overleg met de nieuwe bondscoach een assistent aanstellen die in de winter de ta ken waarneemt. ROTTERDAM - Niemand staat er van te kijken dat Ajax-Feyenoord al dagen onderwerp van gesprek is. In Amsterdam, waar ze met de voor die stad kenmerkende bluf de volgende overwinning in een klassieker al hebben bijgeschre ven. Maar misschien nog wel meer in Rotterdam, waar ze de overtuiging hebben zondag voor het eerst in bijna tien jaar weer eens te kunnen winnen in het hol van de leeuw. Die hoop is gebaseerd op de huidi ge vorm, want de afgelopen jaren kon Feyenoord weinig uitrichten in Amsterdam. Sinds de eeuwwis seling ging Feyenoord in de regu liere competitie veertien keer op bezoek bij Ajax. Het leverde slechts twee keer een zege op, in 2001 en vier jaar later. Die laatste overwinning van Feye noord in Amsterdam viel te note ren op 28 augustus 2005. Erwin Koeman was de trainer, de twee belangrijkste spelers kregen sa men de bijnaam K2. Tegen Ajax maakten ze die middag nog eens duidelijk waarom. Dirk Kuijt was de aangever bij de 0-1 van Salo mon Kalou, kort na rust waren de rollen omgedraaid. Assist Kalou, doelpunt Kuijt: 0-2. Die Ajax-Feyenoord was een ouderwets gevecht, mede door de rode kaart voor linksback Ferne Snoyl. Met een man meer kwam Ajax tien minuten voor tijd op 1-2 door Angelos Charisteas, de Griek se spits die een jaar later de veel besproken overstap naar Feye noord maakte. Het bleef bij 1-2 en die overwinning werd door de spelers uitbundig gevierd met de fans, die toen nog welkom waren in de Arena. „De Klassieker winnen op vijan delijk gebied, dat voelt wel heel lekker ja", zei Patrick Paauwe na afloop. Dirk Kuijt voegde eraan toe: „Voor de supporters is het sei zoen nu eigenlijk al geslaagd." Op dat moment hield niet één Feyenoorder er rekening mee dat het de voorlopig laatste overwin ning in de Arena zou zijn. Tussen 2007 en 2009 had Feyenoord zelfs heel weinig in te brengen: 4-1, 3-0, 2-0 en 5-1. Het bezoek aan de Arena werd een martelgang. Ruim drie jaar geleden dacht Feye noord eindelijk af te kunnen reke nen met iets wat op een trauma begon te lijken. Onder aanvoering van John Guidetti ging de ploeg met veel bravoure richting de Are na, maar uitgerekend op de dag van de wedstrijd werd de Zweed se aanjager ziek. Toch werd het een bijzondere klassieker. De Ajax-Feyenoord van 23 oktober 2011 was een fou- tenfestival met vele gezichten. Kenneth Vermeer, nu de doelman De laatste overwinning van Feyenoord in Amsterdam viel te noteren op 28 augus tus 2005:1-2. van Feyenoord, speelde een hoofd rol met enkele fraaie reddingen en een rode kaart. Nadat Stefan de Vrij na een uur spelen voor 0-1 had gezorgd, legde Vermeer drie minuten later de doorgebroken Guyon Fernandez neer. De doel man kreeg rood en de weg naar een langverwachte zege lag open voor Feyenoord. Het liep opnieuw anders. Met een man minder kwam Ajax direct te rug in de wedstrijd, door een kop bal van Jan Vertonghen (1-1). Waar Erwin Koeman in 2005 won, moest zijn broer Ronald ge noegen nemen met een gelijk spel. Van de huidige selectie speel den Jordy Clasie en Karim El Ahmadi destijds ook al op het middenveld bij Feyenoord. Zondag krijgt dat tweetal vanaf 12.30 uur een herkansing met Feyenoord. Zonder de steun van de eigen fans, want die komen nog steeds de Arena niet in. Ondanks de statistieken van de af gelopen tien jaar is het vertrou wen groot in Rotterdam-Zuid. „Ik weet dat Frank de Boer het in zijn broek doet", zei oud-trainer Rob Jacobs eerder deze week tegen over Feyenoord TV. „Als Feyenoord maar een beetje van de inspiratie heeft zoals het die eerder dit seizoen in de Kuip had, krijgt Ajax het heel moeilijk. Dat weet Frank de Boer." Juist die bravoure, die je bij Jacobs met een korreltje zout moet ne men, daar ontbrak het vaak aan bij de bezoekjes van Feyenoord aan de Arena. Waar de Kuip vaak voor een extra zetje in de rug zorgt, leek de Are na remmend te werken. De spe lers van Feyenoord kunnen nu het tegendeel bewijzen. Winnen in de stijl van Kuijt en Kalou, of opnieuw teleurgesteld de bus in. Zoals dat al bijna tien jaar gaat. Dat hebben de Amerikaanse, Deense en Nederlandse antido- pingagentschappen gisteren in een gezamenlijke verklaring be kendgemaakt. De naam van Lein ders dook in 2012 op bij een onder zoek van het Amerikaanse antido- pingagentschap Usada. Oud-renner Levi Leipheimer be schuldigde de Belg er destijds van dat hij hem in zijn periode bij Ra bobank doping zou hebben gege ven. Ook de getuigenis van de Deen Michael Rasmussen heeft volgens de instanties flink bijge dragen aan het onafhankelijk on derzoek. Uit dat onderzoek, waarin is ge sproken met getuigen en experts en verschillende documenten bo ven tafel zijn gekomen, is volgens de instanties vast komen te staan dat Leinders verboden middelen in bezit had, verhandelde en toe diende aan atleten, zonder dat er van een medische noodzaak spra ke was. Het gaat onder meer om epo, bloedtransfusies, testosteron en corticosteroïden. Leinders reageerde tegenover de NOS laconiek op zijn levenslange schorsing, uitgesproken door een Amerikaans sporttibunaal. „Als geneesheer beschouw ik mezelf in deze zaak onschuldig", zei hij. „Ik heb bovendien reeds drie jaar geleden besloten om nooit meer als ploegdokter in het wielrennen actief te zijn." De Arena als een soort martelkamer door Yadran Blanco BREDA - Jeugdproduct Alex Schalk moest afgelopen zomer vertrek ken. Over het antwoord op de vraag van wie, verschillen de me ningen. Wel was duidelijk dat Stipe Perica spits nummer één moest en zou worden. Vanaf de start van de voorbereiding wachtte NAC tien weken op zijn komst. Eén rode kaart, drie goals en drie verschillen de trainers verder is Perica na een halfjaar vertrokken. Een vervanger komt er niet. APELDOORN - Na een aantal mage re jaren wil Giovanni Guidetti met de Nederlandse volleybalsters weer successen behalen. De ambiti euze 42-jarige trainer heeft zich tot doel gesteld om later dit jaar bij het Europees kampioenschap in ei gen land met Oranje een medaille te veroveren. „Ik ken de geschiede nis van Oranje, maar die telt niet meer", zei Guidetti, die gisteren op spectaculaire wijze met een heli kopter voor zijn presentatie in Apeldoorn arriveerde. Zaakwaarnemer van Perica door Barry van der Hooft COLORADO SPRINGS - De Belg Geert Leinders, voormalig dokter en directielid van de wielerploeg van de Rabobank, is voor de rest van zijn leven geschorst voor alle aan sport gerelateerde activiteiten vanwege het overtreden van het dopingreglement. Recordhouder en publiekslieveling Lleyton Hewitt ging gisteren onderuit tegen Benjamin Becker, waardoor er een einde kwam aan zijn negentiende deelname aan de Australian Open. foto Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34