Griep: We zijn er nog niet vanaf Bosrijk Sauerland Rechter staand plassen is een recht Buurtbus rijden is geen werk 28 en 29 Poëziegeschgpk; van llja Pfeijger Het kabinet wil meer teksten met waarschuwingen op de verpakkingen van sigaretten en shag. VRIJDAG 23 januari 2015 Hoge koorts, keelpijn en spierpijn: Emma (5) en haar moeder Diewertje Niwele uit Oost-Souburg zijn geveld door de griep. En ze zijn zeker niet de laatsten. Hoewel het aantal zieken deze week iets lager is dan vorige week, bereikt de griepepidemie volgende maand pas haar hoogtepunt. GRONINGEN - Wil je mensen van de sigaretten afkrijgen, dan red je het niet met enge plaatjes alleen. Als rokers alleen maar met gru- welgebitten en grote gezwellen ge confronteerd worden, 'steken ze hun kop in het zand'. Dat zegt Ca- rel Jansen, hoogleraar communica tie- en informatiewetenschappen aan de Rijksuniversiteit Gronin gen. Jansen is gespecialiseerd in ge zondheids- en angstcommunica tie. Hij reageert op het voorne men van het kabinet om de ver pakkingen van sigaretten en shag binnenkort voor 65 procent te la ten bestaan uit waarschuwingstek sten en foto's van aandoeningen die door roken worden veroor zaakt. Ook wordt de minimumleeftijd voor de verkoop van elektroni sche sigaretten 18 jaar. Het kabinet praat vandaag over de ze voorstellen van staatssecretaris Martin van Rijn (Volksgezond heid). Iemand die alleen een ake lig plaatje ziet op zijn sigaretten pakje, wordt daar misschien wel angstig van, maar hij kan met die angst nergens naartoe. Jansen: „Je moet tegelijk vertellen wat je kunt doen om dat enge effect te voorkomen." Er zou volgens Jansen ook een website of telefoonnummer op het pakje moeten staan, waar ie mand terechtkan voor informatie over stoppen met roken. „Doe je dat niet, dan sluiten mensen zich af." Verder moet er worden inge speeld op de vatbaarheid van de roker. Het moet volgens de hoog leraar gaan om plaatjes waarbij een roker denkt: „O jee, dat geldt ook voor mij." Ten slotte moet de boodschap het effect hebben dat mensen ervan overtuigd raken dat zij óók van het roken afkunnen komen. Kras.nl/53469 of bel 0900-9697i5cPm DÜSSELDORF - Mannen hoeven niet te gaan zitten tijdens het plas sen. Een Duitse rechtbank heeft gisteren het recht om te blijven staan tijdens het urineren beves tigd. Dat gebeurde in een zaak die was aangespannen door een huis baas, die 3000 euro van een borg som wilde inhouden omdat een huurder al staand met zijn urine een marmeren vloer zou hebben beschadigd. De discussie over staand of zittend plassen, is geen geintje in Duitsland. Op sommige toiletten geeft een rood verkeers bord aan dat mannen niet mogen blijven staan. Tegenstanders van zittend plassen hebben er een term voor bedacht, het ietwat minachtende 'Sitzpinkler'. De rechter in Düsseldorf zei gisteren dat mannen die blijven staan 'er op kunnen rekenen dat ze af en toe ruzie krijgen met huisgeno ten, vooral met vrouwen', maar dat ze niet aansprakelijk zijn voor bijkomende schade. Overigens zijn deskundigen het erover eens dat zittend plassen beter is, om dat de bekkenbodemspier dan meer kan ontspannen en de blaas beter geleegd wordt. 69% 31% Pagina 26 en 27: - Het griepvirus heerst in Zeeland - Commentaar Vrijwilligers vullen met de buurtbus de gaten op die Connexxion laat vallen Editie: Walcheren Bewolkt en koud 257e jaargang nr. 19 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Antirookbeleid aangescherpt pagina 2 en 3: Nog meer horror op rookwaar Autovakantie Duitsland De beste prijs! 3-5 dag igen al v.a. Geniet van deze mooie streek vot bossen, heuvels en pittoreske dorpen. Ideaal voor wandel-en fietsliefhebbers. Hotel Wulff ligt in Bad Sassendorf, nabij het Arnsbergerwald Inclusief ontbijtbuffet, 1 x 3-gangendiner, parkeren en wifi Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds DE STELLING Reageer op pzc.nl Michiel de Ruyter is een held zie pagina 12 en 13 UW MENING 349 reacties Kadavers horen in de natuur EENS ONEENS foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1