effeweg.nl ECONOMIE 15 WEBWINKELS 'Maak van programmeren vak op alle scholen' Het valt niet mee voor webwinkels om op te vallen. Zakendoen via gevestigde namen is dan ook de trend. Ontdek de Zwitserse Alpen! WINTER SPECIAL! dat betekent dat webwinkeliers hun site en app perfect op orde moeten hebben, zegt Nakache. Anders klikken we door naar een concurrent, keuze genoeg. Doordat het leven nog sneller wordt, verwachten we dat wat we kopen steeds sneller geleverd wordt, liefst vandaag nog. Google houdt zich tegenwoordig ook be zig met bezorging, in elk geval in de Verendigde Staten, waar inmid dels in zes steden online-aanko- pen met Google Express dezelfde dag worden bezorgd. Volgens Google-gegevens vergelij ken we gemiddeld tien websites voordat we tot een aankoop over gaan. „En bij vliegtickets wel twintig sites", vertelt Nakache. Coding, oftewel program meren, zou op alle middel bare scholen een vak moe ten zijn. Daar maakt Ben Woldring zich sterk voor. „Zodat iedereen de basis leert van websites en apps ontwikkelen." Dat is ook de basis van elke webwinkel. „En kijk om je heen hoe het bruist van de activiteit", wijst Woldring op de beursvloer van de Webwinkel Vakdagen. „Doe je het niet, dan mist Nederland de boot. Hele maal nu andere landen hier mee al volop bezig zijn." Zeifis hij zoiets als een in- ternet-wonderkind. In 1998 begon hij als 13-jarige op zijn zolderkamer in het Gro ningse Usquert een vergelij kingssite voor mobiel bel len, voor een schoolproject voor het vak informatica. „Ik dacht dat het op alle scholen gegeven werd, maar dat bleek niet zo te zijn." Daarom zei hij ook 'ja' op de uitnodiging zitting te nemen in het iet-team van het ministerie van Economi sche Zaken, dat zich onder meer hiervoor inzet. Woldring heeft inmiddels negen vergelijkingssites, naast Bel.com bijvoorbeeld ook Gaslicht.com. Zijn be drijf, de Bencom Group, telt 43 werknemers op drie loca ties, waaronder nog altijd Usquert. Een bank of ande re investeerder heeft hij nooit nodig gehad. Hoeveel de 29-jarige ondernemer nu waard is? Hij glimlacht: „Zeg jij het maar." met 12 van de Amerikaanse web winkelranglijst, vertelt Abraham. Wat Amazon volgens hem handig aanpakt, is andere (web)winke- liers de gelegenheid geven hun waar via de Amazonsite te verko pen, tegen een commissie van soms wel 20 procent. Dit draagt aardig bij aan de winst. Ook in Nederland is dit een trend. Zo bieden bol.com, Weh- kamp en het Duitse Zalando win keliers de mogelijkheid om via hun site zaken te doen. Een woordvoerster vertelt dat bij bol.com nu twaalfduizend winke liers in Nederland en België een account hebben aangemaakt. In to taal zijn in Nederland zo'n 45.000 webwinkeliers, weet Abraham. UTRECHT - „Bent u al zichtbaar, he ren?" Met die openingszin spreekt een standhouder bezoekers van de Webwinkel Vakdagen aan, waarvan de negende editie in de Utrechtse Jaarbeurs wordt gehou den. Niet voor niets. Probeer maar eens op te vallen tussen alle andere webwinkels. Elke minuut komen volgens direc teur 'online partnerships' Antho ny Nakache van Google wereld wijd vijftig nieuwe bedrijven onli ne, waarvan 80 procent het niet redt. Google, van huis uit een zoekma chine, voorspelt op basis van de zoekopdrachten trends waarmee webwinkeliers hun voordeel kun nen doen. In 2015 wordt de smart- phone nog slimmer dan-ie al is en het leven wordt nog sneller, zegt Nakache. „De smartphone wordt de afstandsbediening van ons leven." We winkelen ook steeds vaker met onze mobiel en Online zichtbaar zijn, is dus geen garantie voor verkoop. Sterker nog, veruit de meeste bezoekers kopen niets. Die blijken vooral op verzendkosten te letten. Daarom is het niet slim dat veel webwin kels die pas ergens aan het eind van een bestelling vermelden, vindt Nakache. Maak dat maar meteen duidelijk. Om ook andere inkomsten te ge nereren dan alleen die uit verko pen, zijn volgens hem adverten ties slim. In Amerika plaatsen acht op de tien webwinkels adver tenties van of links naar andere merken of artikelen op hun site. Europa blijft hierbij ver achter. Volgens Jorij Abraham, directeur onderzoek en advies van Thuis- winkel.org zal het niet lang meer duren voordat Google een koop button introduceert waarmee we met één muisklik kunnen bestel len. Google zou dan dezelfde truc toepassen als grote namen als Amazon en het Chinese Alibaba. Amazon zet in zijn eentje meer om dan de nummers 2 tot en www.effeweg.nl/wegener of bel 0529 - 46 96 67 VRIJDAG 23 JANUARI 2015 Meeliften is de beste strategie Ben Woldring foto HH door Saskia Wassenaar Op de Webwinkel Vakdagen in Utrecht willen bezoekers vooral weten hoe ze meer kunnen verdienen met hun webwinkels, foto Gerard Til/HH 08 daagse busreis Vertrek: 28 feb, 6,13 mrt, 3,17 apr Highlights: De steden Strasbourg, Montreux, Grachen en Bern Treinrit Glacier Express Treinrit Mont Blanc Express Treintje van Tasch naarZermatt 3 treinreizen zeer voordelig bij te boeken! Inclusief: 7 overnachtingen in een 3* hotel 7x ontbijt en diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar NU VANAF Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15