cruciaal bij ramp 'Scheldende' advocaat voor een maand geschorst Teeven gaf 290 schrijnende gevallen verblijfsvergunning Kies voor de unieke Modul traplift BINNENLAND 9 molenaar^ lit l&tlek! Het voorbeeld is het Team Österreich, dat is uitgegroeid tot een club van 35.000 vrijwilligers. De afgelopen jaren werden ze tientallen keren ingezet in noodsi tuaties, soms met duizenden tege lijk. Maar ook bij kleinere, lokale acties kan de hulp welkom zijn. Team Österreich assisteert bij voorbeeld bij zoektochten naar vermisten. Het voorbeeld is het Team Österreich dat is uitge groeid tot een club van 35.000 vrijwilligers. Het Oostenrijkse Rode Kruis richtte het netwerk op om de goe de bedoelingen van burgers in goede banen te leiden. Toen het land in 2002 door overstromingen werd geteisterd, boden Oostenrij kers massaal aan om te helpen. De hulpdiensten waren toen ech ter niet in staat om die spontane hulp effectief te gebruiken. Een eerste oefening voor het Ne derlandse netwerk is waarschijn lijk in maart. „Dan willen we kij ken hoe het in zijn werk gaat. Hoeveel mensen reageren? Hoe snel kunnen ze ter plaatse zijn?" De exacte datum maakt het Rode Kruis niet bekend. „Rampen vin den onverwacht plaats." zelf invullen, in overleg met het regionale bedrijfsleven en het middelbaar beroepsonderwijs. Daar komen de leerlingen van nu straks immers terecht. „We hadden het vak nutsvoorzie ningen bedacht bij installatietech niek. Maar dat vond het ROC van Twente te specialistisch. Dat komt pas bij hen aan bod", geeft Franke als voorbeeld. „Is een vak na twee jaar verouderd, dan ver vang je het door iets anders." Het klinkt ideaal, maar Franke voorziet een hobbel. „We moeten wel de middelen krijgen", ver zucht de locatiedirecteur. „We hebben gelukkig wat geld binnen gehaald waarmee we een compu tergestuurde draaibank van 33.000 euro hebben gekocht. Want niets is zo pijnlijk als een vader die tijdens een open dag zegt: 'kijk, daar heb ik ook nog mee gewerkt'." VMBO-PROFIELEN Erbudak moet 1,7 miljoen terugbetalen Ex-bestuursvoorzitter Aysel Er budak van het Amsterdamse Slotervaartziekenhuis moet ruim 1,7 miljoen euro terugbe talen. Het gaat om geld dat zij onrechtmatig aan het zieken huis heeft onttrokken. Dat heeft de rechtbank gisteren be paald. Erbudak werd in 2013 wegens conflicten ontslagen, volgens haar om valse redenen. Nadat Erbudak was geschorst, kwamen er 'ernstige zaken' bo ven water die haar ontslag vol gens de rechtbank rechtvaardi gen: „Ze heeft ten onrechte aan zienlijke bedragen aan het zie kenhuis onttrokken ten gunste van haarzelf, haar vennoot schappen en kinderen." Edward Snowden: AIVD aan leiband VS De Amerikanen waarderen de Nederlandse inlichtingendien sten AIVD en MIVD niet van wege hun capaciteiten, maar vanwege hun altijd soepele me dewerking. Dat zegt de Ameri kaanse klokkenluider en oud medewerker van de Ameri kaanse veiligheidsdienst NSA, Edward Snowden. Hij zei dat gisteren in het actualiteitenpro gramma Nieuwsuur. „De relatie met vrijwel alle Europese dien sten is goed. De Amerikanen vrezen er maar enkele, bijvoor beeld de Franse geheime dienst." Advocaat Meindert Stelling is voor een maand geschorst. Het Hof van Discipline van de Or de van Advocaten legde hem die straf op omdat hij zich on nodig grievend heeft uitgela ten over rechters. Stelling maakte in een brief aan de rechtbank in Den Bosch rechters onder meer uit voor leugenaars. Leden van de Hoge Raad, de hoogste Nederlandse rechtbank, bestempelde hij als 'moreel volstrekt corrupt'. Stelling werd bekend als advo caat van vredesactivisten. Hij verdedigt onder meer de acti visten die de vliegbasis Volkel op slopen om daar te protesteren tegen de aanwezigheid van kern wapens. Hij wijst er in zijn lange pleidooien steeds weer op dat Ne derland door het tolereren van kernwapens op zijn grondgebied meewerkt aan 'een systeemmis daad' en schending van mensen rechten. De rechtbank in Den Bosch dien de een klacht in bij de Orde van Advocaten. Die schorste Stelling. De advocaat maakte bezwaar om dat hij vond dat zijn uitingen on der zijn vrijheid van meningsui ting vallen. Volgens het Hof van Discipline is die vrijheid niet on beperkt en de schorsing terecht. Staatssecretaris Fred Teeven (VVD, Asielzaken) heeft met zijn bijzondere (discretionaire) bevoegdheid 290 schrijnende gevallen een verblijfsvergun ning gegeven sinds hij vreem delingenzaken in portefeuille heeft. Dat is sinds november 2012. Er zitten in die groep van 290 mensen zeker tientallen kinde ren die net buiten de boot vie len bij het kinderpardon. Vooral vorig jaar slokte Tee- vens discretionaire bevoegd heid veel tijd op: de staatssecreta ris kreeg toen 830 verzoeken op zijn bureau, tegenover bijvoor beeld 210 in 2013. Overigens kan het zijn dat meerdere mensen een verzoek indienden voor één asielzoeker. Uitgeprocedeerde asielzoekers kunnen via deze weg alsnog een verblijfsvergunning krijgen, bij voorbeeld als ze erg ziek zijn. Een speciale commissie adviseert Teeven in deze zaken, de staatsse cretaris velt uiteindelijk zelf het eindoordeel. zOovuej/u ua, uua) v/ejCt/buozOde o/A^ev/u Ja, stuur mij de gratis brochure overtrapliften Naam Mevr. Dhr. Gratis Adviesgesprek thuis? DONDERDAG 22 JANUARI 2015 Zeer eenvoudig te bedienen Veilig de trap op en af Opvouwbaar, bespaart ruimte op vmbo Op de afdeling Groen van de vm- bo-locatie van het Twents Carmel College in Oldenzaal zijn leerlin gen in de weer met een hond en een konijn, foto Cees Elzenga/HH Economie en Ondernemen Horeca, Bakkerij en Recreatie Zorg en Welzijn Groen Maritiem en Techniek Bouwen, Wonen en Interieur Produceren, Installeren en Energie Mobiliteit en Transport Media, Vormgeving en ICT Dienstverlening en Producten DEN BOSCH DEN HAAG AMSTERDAM HILVERSUM Niets is fijner dan zo lang mogelijk in uw eigen huis blijven wonen, ook al is de slaapkamer of badkamer boven. Dat kan met een traplift van Molenaar. Begin 2014 heeft onze overheid het belastingvoordeel op trap liften stop gezet, daarom geven wij als enige Ieverancier21% BTW korting* bij aanschaf van de Modul traplift. Bel 0800 - 27 40 400 voor meer informatie of de gratis brochure ofkijkopwww.molenaar.nl Onafhankelijk advies Levering vanaf 1 dag mogelijk Altijd een passende oplossing voor uw trap Tijdelijk 21% BTW korting* *Alleen geldig bij aanschaf van de Modul traplift, niet geldig i.c.m. andere acties E-mail Wkp4_M4_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Adres Postcode Plaats Telefoon Bel direct 0800 - 27 40 400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9