Zeeland Kliniek: medische behandelingen in huislijke sfeer Kansje kippenfarm Heikant 26 ZEEUWS-VLAANDEREN Zeeland Kliniek Ondernemersplein In Zeeland Kliniek, gevestigd in het voormalige NHI-pand aan de Verlengde van Steenbergenlaan, huist een mix van (para)medisch specialisten. Ze hebben ieder hun eigen praktijk, maar hun discipli nes vullen elkaar aan. Patiënten kunnen in Zeeland Kliniek te recht voor een compleet behandel plan, met als doel zichzelf licha melijk en geestelijk gezonder, be- ter en mooier te maken. Zo kan ie mand met zwaar overgewicht naar de psycholoog, fysiothera peut, homeopaat of de diëtiste en kan in het eind traject zelfs de plastisch chirurg van waarde zijn. Diabetici kunnen baat hebben bij bijvoorbeeld het oogcentrum en de podoloog. Momenteel hebben acht specialisten een praktijk ruimte in Zeeland Kliniek; Huid en Laserkliniek Zeeland (voor on der meer plastische chirurgie, la serbehandelingen, botox en fil lers), Move To Improve (voor alge mene fysiotherapie, podologie, lymfedrainage en oedeemthera pie), Dr. Binkhorst Eye Center (ooglaseren en lensimplantatie met de meest moderne appara tuur en technieken), Logopedie Esther Den Doelder, Specsavers Audiciën, Homeopathie Terneu zen, kPNI Instituut Zeeland (be handeling van allergieën en au- to-immuunziekten) en Mental Be ter (voor psychologische interven ties in de eerste lijn) Roel van Laere (49) treedt op als belangenbehartiger van de specia listen. Van Laere was vele jaren nauw verbonden aan cursuscen trum NHI, maar volgde eerder de studie fysiotherapie. Nu combi neert hij zijn commerciële kennis met de liefde voor de medische wereld. „Medici zijn over het alge meen zo intens met hun beroep bezig dat ze niet heel commer cieel zijn ingesteld. Die rol neem ik op me. Ik zorg voor naamsbe kendheid van de specialisten en van Zeeland Kliniek en leidt alles in goede banen. Het blijkt een zeer vruchtbare samenwerking." Er is binnen de kliniek nog ruim te voor twee specialismen. De nu Een uniek totaalconcept om jezelf lichamelijk en geestelijk te verbeteren gevestigde (para)medici, bepalen samen wie in aanmerking kan ko men voor een praktijkruimte in de Kliniek. Van Laere: „Een osteo- paat bijvoorbeeld, of een specia list in esthetische tandzorg, zou erg goed binnen ons team passen. Voor de specialisten heeft een ves tiging in Terneuzen het voordeel dat ze door de centrale ligging ook de rest van Zeeland kunnen bedienen." Zeeland Kliniek wil ook geregeld diverse themaweekeinden hou den. In het weekeind van 7 en 8 maart staat pijnbestrijding cen traal. Geïnteresseerden kunnen binnenlopen voor demonstraties van de Sinewave therapie, pijnbe strijding die ook geschikt is voor thuistoepassing. REGIOAGENDA Het verslag van dat gesprek wordt volgende week tijdens het college- overleg besproken. Wethouder Jean-Paul Hageman benadrukt dat alle mogelijkheden 'zeer zorg vuldig' worden afgewogen. Maar hij wil geen valse hoop wekken en voegt er daarom direct aan toe dat het college heel sterk hecht aan het huidige Bestemmingsplan Buitengebied. Wijziging van dat bestemmings plan, dat specifiek is 'dichtgetim merd' tegen de vestiging en/of uit breiding van intensieve veehoude rijen, kan precedenten scheppen. En het college zit niet te wachten op kwaadwillende agrariërs, die toch weer mogelijkheden zien voor (nieuw)vestiging van groot schalige varkens- of kippenstallen in het buitengebied van Hulst. „We willen geen nieuwe Rum- mersdijkaffaire." Als Dhollander niet kan uitbrei den op eigen terrein wil hij een tweede bedrijf vestigen in Ste- kene, net over de grens bij Hei kant. Inwoners van Heikant en ook aan Vlaamse zijde verzetten zich. De provincie Oost-Vlaande ren gaf toch een bouw- en milieu vergunning af. De gemeenten Stekene en Hulst zijn in beroep gegaan bij de Raad van State in België. Wethouder Hageman ziet die rechtszaak los van het besluit over uitbreiding in Heikant. „De rechter zal zich over Stekene uit spreken. Wij moeten een zorgvul dige afweging over het uitbrei- dingsverzoek maken en het resul taat duidelijk communiceren met kippenhouder en dorpsraad." Logopedïepraktijk" personal improvement Het team van Zeeland Kliniek: vlnr: Roel van Laere, logopediste Esther den Doelder, psychologe Nathalie Haeck, homeopaat Jerry van den Bosch, huidtherapeut Linda van Rijn, manager Eyecenter Sophie Oosterlee, audicien Sanne Geyssens, Jan den Doelder, klinisch psycho-neuro-immunoloog Christine Veugelers, oogchirurg Dirk Vereist, psychologe Sara Debruyne, fysiotherapeute-podolo- ge Cindy Pauwels, algemeen receptioniste Charilyn Standaert. foto Ronald den Dekker door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Geen witte jassen, geen ongezellig klinische wachtka mers, geen lange wachtlijsten. Bij Zeeland Kliniek in Terneuzen ligt gezellig hoogpolig tapijt in de foyer, lopen de specialisten 'in bur ger' en je kunt er snel terecht voor alle behandelingen op het gebied van personal improvement. Roel van Laere, Zeeland Kliniek www.zeelandkliniek.nl Meer agendanieuws vindt u op onze website. DONDERDAG 22 JANUARI AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaarten,biljarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 13.30 uur: Spaans, solo dansen; CLINCE - Malpertuus, 13.00 uur: KBO bil jarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten (bieden); HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; het 9.30 uur: Biljarten, koersbal; 13.30 uur: Soos met competitie sjoelen en kaar ten HULST - Reynaertcollege aan de Gilden straat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugentraining; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Hand werken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 14.00 uur; zangclub Chor a Muze,19.00 uur: Kaarten; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, pedi cure, vluchtelingenwerk; 10.00 uur: Gym nastiek; 13.00 uur: Handwerken, koers bal, pedicure, biljarten; 19.00 uur: Line dance; 19.30 uur: Kreatieve Vorming; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.30 uur: Weekdienst 14.00 uur: Zan gers van Toen; LAMSWAARDE - Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten;14.30 uur: Ouderensoos; 15.15 uur: Kids club; 19.00 uur: Info bij eenkomst over kerk; 19.30 uur: EHBO; SLUIS - De Kogge kerkzaal, 19.00 uur: Qi gong; 19.45 uur: Taiji; TERNEUZEN - De Veste, 9.30 uur: Wan delgroep Terneuzen; 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwerken, sjoelen, soos; 19.00 uur: Bridge. door René Hoonhorst HEIKANT - B en W van Hulst bekij ken nóg eens of er uitbreidingsmo gelijkheden zijn voor een kippen farm in Heikant. Vertegenwoordi gers van de gemeente, de provin cie en kippenboer Peter Dhollan- der hebben vorige week tijdens een gesprek alle wensen en bezwa ren nogmaals op een rijtje gezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69