Ik denk dat kleinere garages de toekomst zijn' 'Met supermarkt verliest Poortvliet veel meer voorzieningen' BEVELANDEN en THOLEN 25 VLISSINGEN - Opa Sander Dijkwel begon het automobielbedrijf in 1948 in Middelburg. Vader Adri ging verder en zoon Richard staat nu ook al decennia lang op de ga ragevloer. Zij het dat de stand plaats van het familiebedrijf in middels Vlissingen is. Automobielbedrijf Dijkwel ziet de toekomst vol vertrouwen tege moet. Richard Dijkwel (41): „Mo biliteit verdwijnt niet, mensen blijven autorijden. Of dat nu elek trisch of op diesel en benzine is." Ondanks de dalende autoverkoop blijft het bedrijf stabiel en ver toont het zelfs jaarlijks een lichte groei. Richard: „Wij zijn sinds 2007 geen Citroëndealer meer. Dat hebben we aan een ander ver kocht. We blijven wel gespeciali seerd in Franse auto's. Dat hoort historisch gezien bij ons. Mijn grootvader begon met Peugeot. Wij zagen in 2007 al dat een klei ner garagebedrijf op langere ter mijn krachtiger zou zijn." „Er worden bovendien flink wat eisen aan je gesteld als je dealer van een bepaald merk bent. Bij voorbeeld aan de grootte van je ga rage, elke vijf jaar de inrichting van je zaak vernieuwen. Daar moet je veel geld in investeren. Sinds 20t2 zijn we bij PCA (Peu geot en Citroen Association) aan gesloten. Een vereniging van zo'n zesentwintig garagebedrijven in heel Nederland en België. Geza menlijk kopen we originele onder delen in en verzorgen we oplei dingen. Kennis en ervaring wisse len we ook uit. Het is financieel een stuk aantrekkelijker voor ons. Het zijn ook allemaal wat kleine re gespecialiseerde bedrijven." Dijkwel heeft drie monteurs in dienst. Adri (65) en Richard voe ren de leiding en doen de ver koop. Korte lijnen, dat is de kracht van een kleiner (familie)be- drijf. „De mensen kennen ons." Oldtimer-bezitters kunnen er ook terecht voor onderhoud en restauratie of de aankoop van zo'n juweeltje. „Meer een hobby van mij hoor," lacht Richard. Hij rijdt nu zelf een Citroën Mehari. Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113-27 00 00 Bierproeverij in Eric's Bar In Eric's Bar in Goes wordt zondag een bierproeverij ge houden. Bierkenner Jan Pas- sieux van het Zeeuws ama teur bierbrouwersgilde 'De Deltabrouwers' vertelt tij dens de proeverij over de speciaalbieren, het proeven en alle andere zaken die bij het bier horen. Geïnteres seerden vanaf 18 jaar kun nen om 15.00 uur terecht in de bar aan de St. Jacobstraat 48 in Goes. Kennismaking met de iPad In wijkgebouw de Spinne in Goes wordt op 3 en 10 fe bruari een kennismakings cursus voor de iPad gehou den. De belangrijkste func ties van de tablet worden tij dens twee cursussen uitge legd. Er zijn enkele iPads be schikbaar voor wie die zelf niet heeft. De cursus is van 13.30 tot 16.30 uur. Aanmel den kan tot 28 januari via volksuniversiteitzeeland.nl. Regiobijeenkomst ZMf over milieu De Zeeuwse Milieufederatie houdt maandag een regiobij eenkomst in Ravelijn de Groene Jager 5 in Goes. Van af 19.30 uur wil ZMf met in woners van de Bevelanden, Tholen en Sint-Philipsland praten over ontwikkelingen die invloed hebben op na tuur en milieu. Bezoekers kunnen onderwerpen aan dragen via info@zmf.nl. Aan melden kan via zmf.nl, toe gang is gratis. Slager, die zelf in het buitenge bied van Poortvliet woont, wijst op het postagentschap in de su permarkt en het feit dat er brood wordt verkocht van de bakker uit Sint-Maartensdijk. Dat is er vanaf 1 mei allemaal niet meer. „De win kel is bovendien een mooi alterna tief voor de verdwenen pinauto maat", stelt de SP'er. „Veel men sen nemen er geld op." Uitbaatster Coby Jansen wil geen tekst en uitleg geven over haar be sluit per 1 mei te stoppen met de winkel. Tegen Slager, die met eni ge regelmaat in de supermarkt komt, deed ze deze week wel haar verhaal. Volgens hem zit er een hoop frustratie. „Omdat de huidi ge winkel niet meer aan de arbo- eisen voldoet, heeft Coby de afge lopen jaren diverse pogingen on dernomen elders een nieuwe win kel te kunnen beginnen, maar dat lukte steeds niet." Een kleine vier jaar geleden, toen een verhuizing naar locatie De Groen aan de Paasdijkstraat op niets was uitgelopen, deed de on derneemster nog wel haar ver haal. Daar kwam de frustratie al uit naar voren. Toen was net het besluit genomen grote nieuwe su permarkten te bouwen in Tholen en Sint-Annaland. „Alles in die kernen moet groeien, terwijl wij van de gemeente meer tegen- dan medewerking krijgen", stelde Jan sen. Ze zei toen al aan stoppen te denken. Dat ze er nu daadwerke lijk de brui aan geeft, komt voor slager Co Bevelander - die naast de supermarkt zit - dan ook niet als een verrassing. „Gezien de slechte staat van het pand en de leeftijd van de onderneemster zag ik dit aankomen. Maar het is na tuurlijk wel zonde." Hoewel met het verdwijnen van de Attent de loop deels uit de straat verdwijnt, is de slager niet bang dat hij veel klanten verliest. „Tweederde van mijn klanten komt nu al van buiten Poort vliet", zegt hij. Volgens Bevelan der draait zijn winkel bovenge middeld goed. „Dus het verlies van een paar klanten zouden we nog wel kunnen opvangen. Inwo ners hoeven echt niet bang te zijn dat ik ook verdwijn." De SP heeft in de personen van Kees Slager en fractievoorzitter Theo Korevaar schriftelijke vragen gesteld aan burgemeester en wethouders. De socialisten zouden graag zien dat een ultieme poging wordt onder nomen de supermarkt te behou den voor Poortvliet. Ze willen we ten of en, zo ja, op welke manier de onderneemster is geholpen bij haar zoektocht naar een beter on derkomen. „Verder ben ik be nieuwd wat wethouder Hommel heeft gedaan met zijn belofte uit 2012 om met een visie te komen over het behoud van de super markt in Poortvliet", zegt Slager. Wethouder Frank Hommel was gisteren niet in de gelegenheid om op de kwestie in te gaan. DONDERDAG 22 JANUARI 2015 Richard Dijkwel van het gelijknamige autobedrijf in Vlissingen. foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen PLAFONDS GOES GOES GOES door Rob Paardekam POORTVLIET - De aanstaande slui ting van de Attent-supermarkt in Poortvliet is een dramatische ont wikkeling voor het dorp. Dat stelt Kees Slager van de SP. Volgens hem verdwijnen met de winkel veel meer voorzieningen. SP'er Kees Slager

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64