CuUfcCM/ Snuitje van de varken De Gespleten Arent houdt wijnspijsavond Detectie schimmels, bacteriën en virussen UIT 5 Grote supermarkten zien kansen in Speciaalbier 80 Snelle Superfoodsmoothies in nieuw boek van Van der Velde en De Kroon Als er een dier wordt ge slacht of gevangen voor consumptie dan probeer je om zoveel mogelijk van het ge slachte of gevangen dier te eten. Dat heeft alles met respect voor het dier in het bijzonder en voor eten in het algemeen te maken. Ook al lijkt op het eerste gezicht dat je van een dier alleen de bief stuk of de fdet kan eten, 'de meest tot de verbeelding spreken de delen zijn juist het lekkerst', al dus Edwin Vinke, sterrenkok uit Slijkplaat. En hij kan het weten. Bij restau rant De Kromme Watergang wordt van het varken bijna alles gebruikt. „De smaak zit niet in de fdet maar juist in alles wat daar om heen zit", vertelt Vinke. De varkensstaart is een delicatesse. Die wordt eerst in een pekelbad gelegd en gaat daarna een tijdje op een lage temperatuur in de oven. De staart wordt vervolgens overdwars doorgesneden en kro kant gebakken. Vakenspootjes on dergaan hetzelfde lot. De varkens kop wordt na een pekelbad ge kookt en op de barbecue geroos terd. Vervolgens wordt er poste- kop van gemaakt dat een rookach- tige smaak heeft. De wangen van het varken gaan urenlang de oven in, op een lage temperatuur, wat zacht stoofvlees oplevert. Elet snuitje is overigens het allerlek kerst. Dat is heerlijk smeuïg. Edwin Vinke bewaart het vaak voor zichzelf. Voor Vinke is het gebruiken van zoveel mogelijk onderdelen van het dier een sport. „Natuurlijk is de smaak het belangrijkste, maar werken met alle onderdelen van een dier maakt koken juist zo leuk. Het is spelen met eten. Bij ons staat er nu kop, staart en poot van het varken op het menu, in combinatie met inktvis. Het vet van het varken gaat goed samen met de inktvis." Ook van bijvoorbeeld een kabel jauw gebruikt Vinke zoveel moge lijk; de tong, de wangen, de lever en zelfs de kinnebak. „Daar zit smaak in", zegt hij. „De graten en de kop gaan in de pan voor bouil lon. Mensen vergeten dat vis meer is dan een wat smakeloze fi let, zoals zalm en tilapia, die van ver moet komen. De oorsprong van het product raakt in de verge telheid. Dat heeft alles te maken met de kennis die mensen van eten hebben. Probeer eens een poon of een schol uit de buurt, die zijn veel smakelijker. Verspilling van eten gebeurt juist door mensen die er te weinig verstand van heb ben. En dan laat je een hoop lek kers liggen. MIDDELBURG - Restaurant De Ge spleten Arent aan de Vlasmarkt in Middelburg houdt op 23 janua ri een wijnspijsavond. Ze doen dat vanaf oktober telkens op de derde vrijdag van de maand. De eerste ervaringen zijn goed. Gasten krijgen een viergangen diner voorgeschoteld, waarbij de sommelier bijpassende wijn kiest. Tijdens deze avonden zal Sjoerd Dooge uitleg geven over de ge schonken wijnen. Hij zal ook vertellen waarom de wijnen bij gerechten passen en hij zal de algemene wijnkennis met de gasten delen. De Gesple ten Arent meldt op haar site dat het géén cursus is met huiswerk en er hoeven ook geen aanteke ningen gemaakt te worden. Het is gewoon genieten tijdens een in formatief diner. Na het diner geeft chefkok Paul Melis zijn recepten prijs, die de gast mee naar huis mag nemen. Voor de wijnspijsavond geldt een maximum aantal deelnemers van 30 personen. De totale wijnspijsavond kost 75 euro, inclusief een aperitief en een aangeklede koffie. Aanmelden voor het diner kan te lefonisch of via de mail: 0118 - 636122 en info@degespletenarent.nl ft'5 m sèoo«oWS'tt lort MIDDELBURG - De Stichting Food Micro houdt in Hotel De Biltsche Hoek in De Bilt op 5 februari het Food Diagnostica Event: een sym posium met lezingen van gere nommeerde sprekers en een inter actieve Diagnostica Kennismarkt 'Meet the Expert' waar diverse in stellingen en bedrijven mi ni-workshops geven en open staan voor vragen. Een unieke kans om experts te spreken en ad vies te ontvangen! Op dit Event worden de laatste ontwikkelingen op het gebied van detectie van micro-organis men (bederfflora en pathogenen) en hun toxische metabolieten (o.a. mycotoxinen) gepresenteerd. Naast moderne technieken wor den ook klassieke methoden zoals selectiemedia behandeld. Het symposium is bedoeld voor iedereen die betrokken is bij mi crobiologische veiligheid en detec tie van micro-organismen /toxines in de voedingsmiddelen industrie zoals QA managers, we tenschappers laboranten, func tionarissen kwaliteitszorg en risi comanagers alsmede managers, beleidsmedewerkers, toezichthou ders en docenten die zich richten op microbiologische veiligheid. DONDERDAG 22 JANUARI 2015 De trend is er al jaren. Pils maakt plaats voor Speciaalbier in de supermarkten. Ook de Zeeuwse brouwerij Emelisse met Tom ter Horst aan het roer heeft zich daarop toegelegd. Eme lisse is er trots op dat drie van haar speciaalbieren, de Emelis se Dubbel, Emelisse Blond en Emelisse Saison in de schappen zullen verschijnen. Er verschijnt binnenkort naar de al bestaan de Veerse Witte ook een Emelisse Black Berry op de markt. In het segment bijzondere speciaalbieren komen dit jaar weer en kele houtgelagerde bieren. Deze worden gelagerd op diverse whiskyvaten. Het resultaat is een smaakexplosie Na het succes van hun bestseller Superfoodrecepten (2013) hebben Jesse van der Velde en Annemieke de Kroon opnieuw de handen ineen geslagen. Ze schreven een boek over super foodsmoothies '80 Superfood Smoothies'. Er is meer bewezen over de positieve werking van superfoods dan in het alge meen bekend is. Dit boek geeft daar informatie over. Die ken nis kan in de praktijk worden gebracht met heerlijke, gemak kelijke recepten. Ditmaal niet alleen met de exotische super foods als gojibessen, macapoeder en chlorella. Ook gewone in grediënten. Het boek kost 22,50 euro. is eeuwig zonde door Margot Verhaagen Oud brood weggooien? Dat hoeft niet. Er zijn heerlijke wentelteefjes van te maken, foto Hollandse Hoogte ï\\fc g, www.foodmicro.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45