PZC Ze wil van haar twintigste lino iets speciaals maken. Kunstenaar Jorien Brugmans roept de hulp van de Zeeuwse bevolking in om een foto van een Zeeuw(se) in boerengoed op te sturen. Die foto wordt de basis van een nieuw kunstwerk. En als ze bepaald heeft welke foto het uitgangspunt wordt voor 'nummer twintig' uit haar serie Zeeuwse portretten met een knip oog, dan krijgt de winnaar het por tret cadeau én gunt ze hem of haar een kijk je in haar atelier. Brugmans heeft in haar se rie Zeeuwen in boerengoed inmiddels 19 portretten gemaakt. De variatie van de prints valt op. Drie vrouwen praten met el kaar, twee vrouwen kijken uit over water, de ene lino is abstracter dan de ander. „Ik heb nog geen man in boerengoed in deze serie gemaakt. Dat zou nu ook weieens leuk zijn." Ze hoopt nummer 20 op tijd af gerond te hebben voor de speciale exposi tie voor het 20-jarige bestaan van de Kunst uitleen Terneuzen in mei en juni. Brugmans kan nog een tijd vooruit met de serie, die gebaseerd is op Zeeland en haar traditie. „Toen ik met deze serie begon in 2000, dacht ik dat ik met 20 beelden wel klaar zou zijn." Ze begon met een oplage van vier prints. „Maar het wordt alleen maar meer. Mijn laatste print, nummer 19, heeft een oplage van 25 stuks." Werk van haar hangt in Californië, Houston en op veel plaatsen in Nederland. „Vaak hebben de kopers wel iets met Zeeland. Die willen een Zeeuws vleugje in huis hebben." donderdag 22 januari tot en met woensdag 28 januari 2015 UitGids De Thuishaven in Terneuzen, goedgekeurd PAGINA 6 en 7 'Blackhat' een stijlvolle hackerfilm PAGINA 8 EN 9 door Edith Ramakers Jorien Brugmans over haar nummer 19: Zuid-Beveland protestant, krachtig, stoer, en een beeld oproepend dat er niet om liegt: Zeeland leeft (nog)! De beeldmaat is (altijd) 40 x 40 centimeter, met lijst 53 x 53 cm in aluminium, foto Martin van Thiel Vleugje Zeeland Voor meer informatie: www.jorienbrugmans.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41