Mountainbikers naar Hans van Breukelen bij Beachrace Renesse sportcafé Zierikzee SPORT 33 maakte hij de overstap van judo naar karate. Vorig jaar werd de zestienjarige Terneuzenaar in het Belgische Edegem Europees kampioen WJKA (World Japan Karate Asso ciation) op het onderdeel Kata in de categorie tot achttien jaar. Hij klopte tegenstanders uit Rusland, België, Frankrijk, Engeland en Ne derland. Ook werd hij gekroond tot kam pioen van de Benelux. Verder grossierde het toptalent in eerste plaatsen op grote karatetoer- nooien in Rotterdam, Waalwijk en Eindhoven. „De vechtsport is meer mijn ding dan judo. Ik vind het spannender en spectaculair der om te doen", vertelt hij stoï cijns. Zijn sterkste wapens zijn snelheid en techniek. „Ik moet het niet van kracht hebben, want daarvoor ben ik te tenger ge bouwd." Soetmulder heeft het ver mogen om zestien kata-oefenvor- men in zijn hoofd te prenten. Hij is ontzettend leergierig, kijkt naar andere goede karateka's en is voor al een trainingsbeest. „Ik train elke dag thuis op de ka mer met een bokszak,die tegen de muur hangt." Daarnaast is hij blij met de goede samenwerking tus sen de Zeeuwse karateclubs. Zo volgt hij lessen bij Zeeuwse kara- tetrainers Johnny Malawauw, Ro nald Willems, Wouter Vreeden- dorp, Richard Pluygers, Rob Ro- hrey en Jan Rijnhout om extra kennis op te doen. Hij traint twee keer per maand met de Neder landse WJK-selectie bij Jan Kno bel en volgt de nodige trainings stages. „Ik wil nog beter worden." Hij is zijn ouders Ronald en Cori- ne Soetmulder dankbaar voor het rijden naar de trainingen en de wedstrijden. Zijn vader zocht zelfs vorig jaar op vakantie in Tu nesië een karateschool op, zodat hij daar kon trainen. Soetmulder hoopt in mei in Utrecht zijn eer ste dan te halen. Zijn grootste uit daging is dit jaar het wereldkampi oenschap karate, dat in de derde week van juni in Vlissingen wordt gehouden. „Ik zou graag wereldkampioen op het onder deel kata worden." Meer dan vijftien jaar geleden re den mountainbikers daar ook wedstrijden. Toen was het wieier- comité Zierikzee de organisator, nu heeft een bedrijf uit Noord- wijk de regie. De Strandrace heeft z'n start en finish aan de zuid kant van de Brouwersdam, bij be- achclub Perry's. Na een lusje over verharde wegen gaat het via Per ry's over het strand naar het keer punt aan de Stormvloedkering. De renners rijden 41 kilometer. De Strandrace is de vierde van ze ven wedstrijden die meetellen voor de KNWU Lotto strandrace- competitie, waaraan tal van ren ners van naam aan deelnemen. Bij de mannen gaat wielerjourna- list Thijs Zonneveld aan kop. De start is zondag om 9.30 uur. Naast tal van semiprofs doen ook vele amateurs en liefhebbers mee. De oud-international is te gast bij de uitreiking van de sportprijzen in de kantine van het nieuwe sportcentrum - Sportboulevard Sportblok - aan de Lange Blok- weg in Zierikzee. Naast Van Breu kelen is ook Peter Ouwerkerk van de partij. Hij was als wieier journa list vele jaren actief in de Tour de France. Tijdens de bijeenkomst worden de sportprijzen uitgereikt. Voor de sportploeg van het jaar zijn Bruse Boys, MZC'11 (beide voet bal) en volleybalvereniging Forza Schouwen-Duiveland genomi neerd. De kandidaten voor de titel spor ter van het jaar zijn Davy Schef- fers (freestyle surfen) Annelous Lammerts (kitesurfen), Esmee van Drielen (zeilen), Jolanda Be velander (paardensport) en Noah Heijnen (atletiek). Ook dit jaar worden andere prij zen uitgereikt, zoals de organisa- tieprijs, de penning van verdien ste en de aanmoedigingsprijs. De bijeenkomt begint om 16.30 uur. Naam Light Kustrun blijft behouden De organisatie van de Kust- marathon heeft besloten om de de naam Light Kustrun te blijven gebruiken. De jong ste telg van de Kustmara- thonfamilie werd vorig jaar voor het eerst gelopen en droeg toen de tijdelijke naam Light Kustrun. Spon sor Delta schreef een prijs vraag uit voor een nieuwe, originele naam. Die prijs vraag heeft geen beter alter natief opgeleverd, waardoor- dit jaar op vrijdagavond 2 ok tober weer onder de noe mer Light Kustrun door het donker gelopen zal worden. Inschrijven kan nog steeds: www.marathonzeeland.nl. Bekersucces voor Stekelenburg Doelman Maarten Stekelen burg heeft met AS Monaco de laatste zestien bereikt van het toernooi om de Cou pe de France. Voor eigen pu bliek won Monaco met 2-0 van Evian Thonon Gaillard, dankzij treffers van Lucas Ocampos en Anthony Mar tial. Stekelenburg krijgt in de twee Franse bekertoer nooien de voorkeur boven keeper Danijel Subasic. Seizoen van PSV'er Jozefzoon al voorbij PSV kan de rest van het sei zoen niet meer beschikken over Florian Jozefzoon. De aanvaller heeft zaterdag in de gewonnen competitie wedstrijd tegen Vitesse (0-1) een zware knieblessu re opgelopen. In eerste in stantie leek de tik die inval ler Jozefzoon kreeg niet al te ernstig, maar uit aanvullend onderzoek bleek dat de kruisband beschadigd is. Berlusconi wil niet af van AC Milan Silvio Berlusconi wil on danks de sportieve crisis niet af van AC Milan. De 78-jarige mediatycoon en po liticus, via zijn investerings maatschappij Fininvest al bijna dertig jaar eigenaar van de befaamde Italiaanse voetbalclub, wees de nieu we verkoopgeruchten van de hand. „Die missen elke grond. Ze slaan nergens op." Topmoyennes Vasseur en Huighe Tijdens het duel in de twee de klasse driebanden tussen Hof van Eede en ABC uit Breskens leverden Aart Vas seur van Hof van Eede en Hohan Huigh van de bezoe kers een topprestatie. In de door Hof van Eede (30-26) gewonnen wedstrijd noteer de Aart Vasseur 1.200 gemid deld maar dat was nog niet genoeg, want Huigh liet 1.533 aantekenen. Unieke prestaties in deze klasse. DONDERDAG 22 JANUARI 2015 Mare de Reus en toptalent Nick Soetmulder in actie tijdens de training, foto Peter Nicolai door Koen de Vries VLISSINGEN - De Strandrace met start en finish op de Brouwersdam bij Ouddorp was eind november vo rig jaar een voorproefje. Zondag keert de mountainbikewedstrijd over het strand na vele jaren daad werkelijk terug op Zeeuwse bo dem. Op de Kop van Schouwen wordt dan de Koga Mountainbike Beachrace Zeeland gehouden. ZIERIKZEE - Voormalig doelman Hans van Breukelen van onder meer PSV en het Nederlands elftal luistert vrijdag 6 februari het sport café van Schouwen-Duiveland op. VLISSINGEN MONACO EINDHOVEN MILAAN EEDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33