Reparatie van loswal kan toch beginnen Overleg Huifbedrijden met gemeente mislukt AVA 66 Je zou in deze markt eigenlijk met een kleiner aantal dealers moeten werken 24 WALCHEREN FAILLISSEMENTEN AUTOBRANCHE 1 11 i J Voorzitter van Merkendealers Midden-Zeeland wijt problemen onder meer aan kabinetsbeleid. Recherche zoekt camerabeelden overval Yerseke OP ZATERDAG 24 JANUARI GEVEN WIJ HETGEHELE BTW BEDRAG TERUG! /M\keukens X_* Gaslek Souburg snel gerepareerd Wmulimm Dat transport, een ketelconstruc tie van 106 ton, kan gekraand wor den aan de Piet Heinkade. De ge meente wilde daar al een nieuwe losplaats voor zwaar transport in richten; dat moet nu voor 1 janua ri gebeurd zijn. Vlissingen wil de loswal naast de Koningbrug gestabiliseerd heb ben voordat het waterpeil in het Kanaal door Walcheren en de ha vens begin februari daalt naar het onderhoudspeil. Als de waterdruk wegvalt, kan de grond achter de verroeste damwand gaan schui ven. Dat moet voorkomen wor den door een twaalf meter brede sleuf te graven achter de kade langs. Daarvoor moet de zware beton- „Na toezeggingen van wethouder Melse in de gemeenteraad had den we de hoop dat het goed zou komen. Maar we hebben de wet houder niet gezien. In plaats daar van was er een gesprek met amb tenaren. Dat verliep zeer teleur stellend. We hebben het ervaren als een koude douche", zegt stich tingsvoorzitter Ria van Elswijk- de Groot. Uit een gespreksverslag, opgesteld door de stichting zelf, blijkt dat de gemeente een 'absurde' moge lijkheid aanreikte: afbreken en ver plaatsen van het oplaadgebouwtje naar een stuk grond van Staatsbos beheer bij een voorziening voor gehandicaptenzorg van Arduin aan de Landschuurweg. Volgens nen losplaat op de kade verwij derd worden. Aannemer Van der Straten uit Hansweert voert dat werk uit voor 60.000 euro. Het be drijf is gewaarschuwd voor obsta kels; er ligt in elk geval een gaslei ding en mogelijk de oude kade muur, maar het voormalige Schel- deterrein staat bekend als uiterst onvoorspelbaar waar het leidin gen, betonresten en zo betreft. De rekening voor het slaan van de nieuwe damwand wordt vele ma len hoger, verwacht wethouder John de Jonge. Hij laat de conditie van alle gemeentelijke havenka des onderzoeken, ook om voor de artikel 12-status van de gemeente te weten wat Vlissingen aan die voorzieningen aan onderhoud te wachten staat. Voor de Piet Hein- kade als vaste zware losplaats kan dienen, moet die in elk geval wor den verstevigd. Vlissingen onderzoekt wat de stad de komende jaren aan onderhoud aan de ha venkades te wachten staat. Van Elswijk-de Groot is dit finan cieel volstrekt onhaalbaar ('het be tekent ons faillissement') en ook praktisch onmogelijk (geen stal ling, geen weide, geen nutsvoor zieningen, geen toezicht, en onvei lig vanwege de ligging aan een doorgaande weg). Een tweede suggestie van de ge meente is al even 'absurd': de Hek senketel zou de agrarisch-recrea- tieve bestemming van de grond moeten laat wijzigen in een woon bestemming, wat zou kunnen be tekenen dat de campingvergun ning vervalt. De stichting heeft zich ten einde raad opnieuw tot de gemeente raad gewend: de huidige bestem ming zou weldegelijk een moge lijkheid bieden het gebouwtje te legaliseren. Zoniet, aldus de stich ting, 'dan is het einde verhaal'. GOES - In de Zeeuwse autobran che vallen de laatste tijd harde klappen. Na Honda Goes in okto ber vorig jaar en Renault- en Da- cia-delaer Auto Centrum Groep Goes/Vlissingen in december, heeft deze week Ford-dealer Auto Adria met vestigingen in Goes en Zierikzee faillissement aange vraagd. Negentien werknemers, 14 in Goes en vijf in Zierikzee, staan op straat. Bij Auto Adria zelf was gisteren niemand bereikbaar, maar vol gens curator Benne van Leeuwen wordt een doorstart onderzocht. „Volgende week hoop ik meer dui delijkheid te hebben." Auto Adria heeft zware tijden gehad, zegt Van Leeuwen. Importeur Ford Ne derland heeft het dealerschap per 1 januari 2016 opgezegd. Klanten hoeven zich volgens de curator geen zorgen te maken over bij voorbeeld hun opgeslagen zomer- banden. „Dat is een kwestie van een ophaaldag organiseren." Het lijkt er op dat met name auto bedrijven met een dealerschap het moeilijk hebben. Dat beves tigt Rob Strating, voorzitter van Merkendealers Midden-Zeeland. Wat hem betreft zijn de oorzaken klip en klaar. „In de omliggende landen zijn het afgelopen jaar meer auto's verkocht, in Neder- YERSEKE - De Zeeuwse politie vraagt bedrijven en particulieren uit Yerseke om beelden gemaakt met bewakingscamera's van de openbare weg met hen te delen. De recherche wil deze beelden ge bruiken in de zoektocht naar de daders van de gewelddadige wo- ningoverval die vorige week dins dag in de Steeweg werd gepleegd. Dat blijkt uit een oproep die het overvalteam van de politie deze week in het lokale Advertentie blad heeft geplaatst. Tot nu toe is alleen bekend dat de twee lichtge- tinte mannen rond half acht 's ochtends de woning binnen drongen. land juist minder. Dat heeft te ma ken met de auto-onvriendelijke maatregelen van de regering. Men rommelt maar wat aan met het verhogen van bij tellingen en be lastingen en daar wordt de consu ment onzeker van." Hij begrijpt niet waarom er binnen Europa geen eenduidige afspraken kun nen worden gemaakt. Maar behal ve het kabinetsbeleid, waarmee de automobilist volgens Strating wordt 'gepakt', zijn ook de impor teurs nog steeds 'koningen op ho ge tronen'. „Zij eisen van dealers onbegrijpelijke en vervelende maatregelen." Volgens woordvoerder Sebastiaan van de Pol van Ford Nederland klopt het dat met een dealerschap 'veel investeringen gepaard gaan'. „Maar anderzijds staan de marges gigantisch onder druk door onder meer concurrentie. In een teruglo pende markt voor nieuwe auto's zou je eigenlijk met een kleiner aantal dealers moeten werken." Desondanks wil Ford snel weer een dealer in de regio om klanten te kunnen bedienen. Geruchten dat een andere Ford-dealer (naar verluidt Van Putten uit Zeeuws- Vlaanderen) een nieuw pand wil laten bouwen op bedrijventerrein De Poel, naast PostNL, kan Van de Pol 'op dit moment' nog niet bevestigen. „Maar zodra daar meer duidelijkheid over is, treden we daar mee naar buiten." Overigens was de importeur zelf ook verrast door het faillissement van Auto Adria. „Op een gegeven moment kregen we geen gehoor meer en hoorden we dat de deur op slot was", aldus Van de Pol. De Goese wethouder Jo-Annes de Bat (economische zaken) wil niet al te snel een 'algemeen oordeel' vellen over de recente faillisse menten in de autobranche. „Elk faillissement is vervelend en er één te veel, in eerste instantie voor de betrokkenen. Vanuit die optiek hebben wij als gemeente een rol, want je krijgt die mensen hier aan de deur. Maar als over heid moeten we het niet direct willen oplossen als ergens iets aan de hand is, want elk failisse- ment heeft een andere oorzaak. En kijk bijvoorbeeld naar de res taurants in Goes: er zijn er drie dicht, maar er staan ook weer drie nieuwe op." Op de internetsite van deze krant wordt gisteren overwegend mede levend gereageerd op het faillisse ment van Ford Auto Adria. De meeste klanten hadden positieve ervaringen met het bedrijf. X OOST-SOUBURG - Bij graafwerk zaamheden in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg is gisterochtend een gasbuis lek gestoten. Volgens de Veiligheids regio liep de omgeving geen ge vaar. Wel kwamen zes woningen een tijdje zonder gas te zitten. De brandweer rukte uit, maar kon volstaan met het informeren van omwonenden. Het netwerkbe drijf van Delta had het lek, dat om half negen ontstond, binnen anderhalf uur gerepareerd. Merkendealers In Vlissingen zijn de herstelwerkzaamheden aan de kade naast het Dokje van Perry begonnen, foto Lex de Meester door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Vlissingen kan alsnog het werk aan de gammele loswal in de Dokhaven beginnen. De rechter heeft in kort geding de eis van Ko ninklijke Schelde Groep, dat de los wal in februari voor Exotech be schikbaar zou zijn voor het lossen van een zwaar transport, afgewe zen. door Henk Postma veere - De Stichting Huifbedrijden Walcheren vreest de activiteiten voor gehandicapten te moeten sta ken, omdat het niet mogelijk lijkt het 'oplaadgebouwtje' bij camping De Heksenketel te legaliseren. Re cent overleg met de gemeente Veere bood geen oplossing. in zwaar weer door Luc Oggel 'Absurde' oplossing van gemeente zoud einde van stichting of van camping De Heksenketel betekenen. Sebastiaan van de Pol, Ford NL O.A. WITGOED, INBOUWAPPARATUUR, BEELD GELUID KWALITEIT SERVICE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24