Geen geld voor aanleg spoorverbinding van Axel naar Zelzate Lichaam in zee is van 51-jarige Vlaamse Matchfixing 66 Natuurgebied 22 ZEELAND KADAVERS Aangereden dode herten en reeën zijn niet meer welkom in de speciale containers bij de milieustraat. PZC Baby: meer dan vierhonderd aanmeldingen donderdag Afgelopen weekeinde met argusogen de wed strijd tussen Bal op Dak 6 tegen Knudde 4 in de zesde klasse C van het za- terdagamateurvoetbal gevolgd. Kijkt u even met me mee: - Hé, die lange slungel op rechts maait wel heel gemakkelijk over de bal heen. - En wat doet die rechtsachter daar? Maakt zomaar hands; penalty! - Zie je dat geregenjaste manne tje dat met een mobieltje tegen het oor geperst druk langs de lijn staat te gebaren; is dat de vriendelijke eigenaar van het plaatselijke Loempiapaleis of hebben we hier van doen met een heuse belchinees? - Nu je het zegt, de keeper laat de bal wel erg opzichtig door zijn benen glippen. - En die rooie spits met die afge zakte kousen, niet te geloven - ramt voor open doel de bal kei hard richting cornervlag. Eind uitslag: 7-0 voor Bal op Dak 6. Juichend lopen die van het ver liezende Knudde 4 het veld af en storten zich met grote gretig heid op de twee bakken bier die het geregenjaste meneertje voor hen in de kleedkamer gereed heeft gezet. Duidelijk geval van matchfixing? Nee, dat gebeurt hier niet. Dat doen ze alleen in Afrika, in Span je en Italië. Maar in ons keurig aangeharkt polderlandje komt dat natuurlijk niet voor. Dacht ik. Is mij ooit een oneerbaar voorstel gedaan toen ik jaaaaren geleden in het vierde van de v.v. Wolfaartsdijk voetbalde? Nou dan! Sedert zaterdag weet ik wel beter. 'Willem Il-spelers lieten zich in 2009 omkopen om fors van Ajax en Feyenoord te verlie zen', las ik in de Volkskrant. 'Voor het eerst blijkt dat Neder landse competitiewedstrijden zijn gemanipuleerd. Matchfixers uit Azië betaalden een ton per duel, in ruil voor een ruime ne derlaag'. Dat het in de wielrennerij niet zo nauw werd genomen wisten we inmiddels wel. Maar dat het er ook in de Nederlandse voet ballerij oneerlijk aan toe gaat - ik vertrouw geen enkele sport uitslag meer. Ben benieuwd naar de volgende onthulling. Wedje leggen dat straks zelfs de brave korfballers en korfbalsters door de mand vallen? Kamerlid Albert de Vries (PvdA) vroeg woensdag tijdens een debat over scheepvaart ruimschoots aan dacht voor een aantal Zeeuwse za ken die al lang op de Haagse agen da staan. Vooral de kansen die ont staat door de aanleg van het ka naal Seine-Noord blijven liggen, aldus De Vries. „Frankrijk betaalt de vaarverbinding, België betaalt samen met Europa de sluis bij Ter- neuzen. Zeeland heeft behoefte aan de spoorverbinding van Axel naar Zelzate." De Vries wees erop dat de minis ter in haar visie over de zeeha vens zelf het belang benadrukt van verschillende wijze van ver voer (spoor, water en weg). Ook vroeg De Vries nogmaals aan dacht voor een aftakking van het Zeeuwse spoor naar de Antwerp se haven (VEZA). Het is een kip-ei verhaal erkende Schultz. „Eens per twee a drie we ken rijdt er een trein met LPG van Vlissingen naar België. Je zou het spoorvervoer eerst moeten la ten groeien voor je een motief hebt om te kunnen betalen voor extra infrastructuur. Ik snap ook dat het spoor aantrekkelijk moet zijn. Zeeland Seaports doet er on derzoek naar en kijkt of er moge lijkheden zijn. Dat volg ik." Ook de aftakking naar Antwerpen zal beperkt worden gebruikt, zegt Schultz. „Je kunt voor heel Neder land wel plekken bedenken waar het goed is om extra spoor- of wa terwegen aan te leggen. Het bud get binnen het meerjarenprogram ma infrastructuur (MIRT) is be perkt. Het geld gaat allereerst naar de capaciteitsproblemen in het land. Dat is de reden dat bei de spoorlijnen in de wachtkamer staan. Toch is een verkenning ge start, want misschien kun je wel op andere manieren geld genere ren. Dat is de opening die ik bied." ZIERIKZEE - Doodgereden herten en reeën mogen op Walcheren en Schouwen-Duiveland niet meer bij de milieustraat worden ge bracht. De dieren moeten nu in de natuurgebieden worden ge dumpt. De Faunabeheereenheid (FBE) heeft bij de provincie Zee land aangedrongen op een oplos sing, maar een woordvoerder laat weten dat de provincie hier niet over gaat. Jaarlijks komen tientallen reeën en damherten om in het verkeer in Zeeland. In 2013 zijn 64 reeën en 10 damherten op Walcheren en Schouwen-Duiveland doodge reden. De cijfers voor 2014 zijn nog niet bekend, maar volgens de FBE gaat het ongeveer om dezelf de aantallen. De doodgereden die ren worden opgeraapt door leden van de bijstandsteams valwild, De Manteling is vrij klein, moet je daar dan tien damherten neerleggen die ook genadeschoten geven. Tot voor kort werden de dieren naar de milieustraat gereden en in spe ciale containers gestopt. Dat mag niet meer, maar wie uiteindelijk dit besluit heeft genomen is on duidelijk. Volgens de FBE wil de Zeeuwse Reinigingsdienst het niet meer hebben. De provincie verwijst naar gemeentelijk beleid waardoor het niet meer kan en omgekeerd wordt juist verwezen naar de provincie. Voorzitter Jan Ramondt van de FBE vindt dat er hoe dan ook een oplossing moet komen en heeft aan de bel getrokken bij de provin cie Zeeland (verantwoordelijk voor het Faunabeheer). „Hier moe ten echt afspraken over worden gemaakt. Het kan niet zo zijn dat ieder afzonderlijk lid van een bij standsteam zelf de duinen in moet rijden om een dier weg te brengen." De leden zijn vrijwilli gers, die zonder enige vorm van vergoeding bij nacht en ontij aan gereden dieren uit hun lijden ver lossen of opruimen. De FBE heeft twijfels over het beleid de dieren te dumpen in de natuurgebieden, zeker gezien de grote aantallen. „Natuurgebied De Manteling is vrij klein, moet je daar dan tien damherten neerleggen?" Als dit wel beleid blijft, wil de FBE af spraken met de terreinbeheerders zodat zij de kadavers het gebied inbrengen. Het gaat om een 51-jarige vrouw uit de Vlaamse kustplaats Nieuw- poort. Volgens de politie is ze om het leven gekomen door 'een per soonlijk drama' en kan een mis drijf of een ongeval met zeker heid worden uitgesloten. De vrouw werd op 16 december door haar familie als vermist opgege ven. Haar lichaam werd gisteren opge pikt door een vissersschip en op zee overgedragen aan het kust wachtvaartuig Zeearend. De vrouw is in Vlissingen aan wal ge bracht. Volgens politiewoordvoer der Esther Boot kon de identiteit van het slachtoffer zo snel wor den achterhaald dankzij 'bepaalde lichamelijke kenmerken'. „Daar door was er via het Bureau Ver miste Personen vrij snel een mo gelijke match." Vervolgens zijn haar gebitsgegevens opgevraagd, op basis waarvan is vast komen te staan dat het om de 51-jarige Nieuwpoortse gaat. De familie is gisteren ingelicht. Willem van Dam Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Melanie Schultz (Infrastructuur) is voorals nog niet van plan om geld te stop pen in de aanleg van een spoorlijn van Axel naar Zelzate en in een af takking van het Zeeuwse spoor naar de Antwerpse haven. Wel staat ze open voor suggesties om de projecten mogelijk te maken. Kadavers moeten natuur in door Melita Lanting Jan Ramondt, FBE Chiel Jacobusse Albert de Vries VLISSINGEN - Al meer dan vierhon derd baby's zijn aangemeld voor PZC Baby 2015. Zo ontstaat langzamer hand een mooi overzicht van de kin deren die vorig jaar in de provincie zijn geboren. Trotse ouders, grootouders, ooms, tantes en andere familieleden kunnen nog tot en met zondag 25 januari een foto van een vorig jaar in Zeeland ge boren kindje inzenden. Alle foto's van de in 2014 geboren baby's krijgen een plaatsje in de bijlage, die op 31 ja nuari bij deze krant verschijnt. U kunt een kindje aanmelden via pzc.nl/baby, waar ook een overzicht te zien is van de reeds aangemelde kinderen. door Marcel Modde VLISSINGEN - De politie heeft het lichaam geïdentificeerd dat dins dag op 22 kilometer uit de kust van Westkapelle in zee werd gevon den. Kadaver van een hert ligt te ver gaan. foto Sabine Joosten/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22