'Als je leest beleef je allerlei leuke avonturen' Frustratie over uitstel strafzaken in Middelburg 30 ZEEUWS-VLAANDEREN boldub in ere Jetten neemt 'hart' Mascura in ontvangst Onderhandelingen over de komst van een fruittuin op de plek van de voormalige Euregiotuinen tot nu toe zonder resultaat. OOSTBURC - Eigenaar Carlos Faes van Philips Fruittuin in Eindho ven werkt aan een alternatieve versie voor vestiging van een fruit tuin op de percelen van de voor malige Euregiotuinen bij Oost burg. Faes hoopt dat een kleine wijziging van zijn plan de onder handelingen over de komst van de fruittuin lostrekt. Faes kreeg onlangs een brief van de gemeente Sluis, waarin B en W volgens hem weer 'nieuwe vra gen opwerpen'. De oud-inwoner van Waterlandkerkje vraagt zich af 'wat de gemeente nu eigenlijk wil'. Faes laat doorschemeren niet zomaar tot een akkoord te kun nen komen, omdat de gemeente met andere prijzen en voorwaar den komt dan in een eerder sta dium. Faes vraagt zich af waarom Sluis niet doorpakt en nieuwe hinder nissen opwerpt. Hij begrijpt dat de gemeenteraad zekerheden wil inbouwen om over een paar jaar niet opnieuw met een groot braak liggend terrein te worden opge scheept. Maar hij stelt ook dat Sluis, mede daarom, niet de hoofd prijs kan vragen, omdat Oostburg 'geen Eindhoven' is. De ondernemer vindt dat er ook voor de gemeente een 'mooi ver- dienmodel' in het eerder gepre senteerde plan zit. „De gemeente verkoopt het gebouw en na een huurperiode ook de grond ten zui den van het gebouw. De grond aan de noordkant, tegen Oost burg aan, kan te zijner tijd wor den verkocht om er woningen te bouwen. De gemeente hoeft er dus geen geld op toe te leggen." Veel mensen 'uit alle hoeken en gaten' benaderden Faes. Omdat ze in de toekomstige fruittuin wil len werken, er graag fruit willen kopen, in een trekkershut willen logeren of gewoon omdat ze hem willen laten weten het fantastisch te vinden dat hij het initiatief neemt om iets op het verpauper de terrein te beginnen. „Met de fruittuin scoort de gemeente ook maatschappelijk", concludeert Faes. Hij suggereert dat de ge meente te hoog in de boom zit De streek wacht met smart op de fruittuin, hoor ik. Ik ga er vanuit dat het doorgaat met de prijs voor het ontvangstge bouw. Hoewel Faes af en toe een beetje moedeloos wordt, gaat hij er vanuit dat de fruittuin er komt. „De intentieovereenkomst geldt nog tot het eind van dit jaar." Ook de Sluise wethouder Chris van de Vijver heeft nog goede hoop. „Maar we gaan dit niet ten koste van alles realiseren. Het moet wel haalbaar zijn." Van de Vijver voert de onderhandelingen met Faes in nauw overleg met de gemeenteraad. Die stuurde haar op pad met een minimum vraag prijs en een aantal eisen. Zo wil de gemeente het eerste recht op terugkoop als het onver hoopt misgaat met de fruittuin. Van de Vijver: „Dit is een gevoelig dossier. Het heeft ons al zóveel geld gekost. We gaan absoluut niet nog een keer risico lopen." Doordat de leerlingen Kinderpost zegels hadden verkocht, kwam de school in aanmerking voor een project van Stichting Lezen waar mee ze een eigen bibliotheek kon krijgen. Onder meer Dummie de mummie, Mees Kees en Boer Boris gaat naar zee werden uitgepakt en in de nieuwe boekenkasten gezet. Juf en leescoördinator Esther Ze- gers kon niet genoeg benadruk ken hoe leuk en belangrijk het is om te lezen. „Je beleeft allerlei avonturen. Ik las over Frankrijk en voelde de warmte van de zon", enthousiasmeerde ze de kinde ren. Veel vingertjes gingen dan ook omhoog op de vraag wie er graag leest. „Het geheim van de dievente- kens is mijn lievelingsboek, het is heel spannend", vertelde Jochem Bakker (9). Fiene Coers (9) leest Hier is Lola. „Over een meisje dat een vriendin zoekt." De leerlingen van de groepen drie tot en met zes kregen van Stich ting Lezen ook een boekenbon van 10 euro. Ze konden diezelfde middag nog een boek naar keuze uitzoeken bij het daar aanwezige kraam van boekhandel Van de Sande uit Terneuzen. Esther Ze- gers: „Alle leerlingen houden van lezen, alleen weten ze dat nog niet allemaal." Moeilijk heeft de bolclub het wel. Het clubgebouwtje aan de Achter weg is nauwelijks nog bruikbaar. Vervangende nieuwbouw is no dig. De gemeente Terneuzen heeft een verzoek om een bijdra ge echter afgewezen en raadde de bolclub aan om aansluiting te zoe ken bij bolclub Ons Genoegen in Sas van Gent. „Dat gaan we niet doen", reageert Ploegaert. „Ons oudste lid is 84 jaar, ik ben als 67-jarige de jong ste. We zien het niet zitten om 's avonds naar Sas van Gent te rij den. We willen hier in Philippine de traditie in ere houden." Volgens Ploegaert gaat dat ook lukken. Mensen van andere vere nigingen - 'de tennis, de voetbal en het carnaval' - willen meehel pen om iets nieuws neer te zetten aan de Achterweg. Ook hoopt hij op financiële steun van het Stimu leringsfonds van de Rabobank. „Een aantal jongeren, vijftigers, wil ook mee gaan spelen." Nooit- gedacht telt 35 leden, van wie er tien actief zijn. De Jager stelde verbaasd vast dat ze daar niet van op de hoogte was. Uitstel is nodig omdat raads man Rinus Wouters videobanden van het verhoor van onder ande ren haar kleindochter (6) wil be kijken. G. wordt verdacht van seksueel misbruik van drie heel jonge meisjes. De man zou ze hebben misbruikt in 2011, toen de klein dochter van Hexspoor 3 jaar, en een buurmeisje enkele jaren ouder was. Ook wordt hij ver dacht van misbruik van een meis je van één jaar. De man heeft in voorarrest geze ten, maar is al weer geruime tijd op vrije voeten. Dat vindt Hexspoor vreselijk. „Want hij heeft nu nog geen strafblad en kan dus alles doen." Ze vreest dat de man veel meer gedaan heeft dan waarvan hij officieel verdacht wordt. „Hij was altijd bezig met kinderen, ook bij sportclubs. Ook bij Zeelandia, de Middelburgse voetbalvereniging, trainde hij de jongste kinderen. Van hem moes ten ze ook altijd douchen." Ze snapt niet dat de raadsman nu nog videobanden moet bekijken. „Dat verzoek heeft hij ook tijdens de vorige zitting gedaan, op 6 mei 2013." Haar kleindochter verblijft bij haar omdat de moeder de verzor ging niet meer aankan. Hexspoor: „Het meisje heeft nog elke nacht nachtmerries. We hoopten dat we het zonder therapie voor haar kon den redden. Dat is niet mogelijk." Ze zwijgt even en zegt dan: „Dat meisje heeft levenslang en hij, de ex-vriend van mijn dochter, kan momenteel alles doen en laten omdat het zolang duurt tot hij wordt berecht." Gistermiddag moest ook een tweede zedenzaak, tegen de 62-ja- rige Jean B. uit Breskens worden aangehouden. Hij wordt verdacht van ontucht in 2012 met onder an deren zijn kleindochter. In dit ge val is uitstel nodig omdat de recht bank niet over een compleet dos sier beschikte. De officier van jus titie en de raadsman hebben het wel. Rechtbankvoorzitter Nomes zei tegen alle aanwezigen, waaron der ook een mogelijk slachtoffer, dat uitstel nodig is, omdat de rechtbank zich goed wil voorbe reiden. BRESKENS - Burgemeester Anne- miek Jetten van Sluis neemt mor gen in Beachhouse 25 in Breskens een 'hart' van stichting Mascura in ontvangst. Het hart dient als een estafettestokje en wordt de ko mende maanden doorgegeven aan ondernemers in de gemeente. Met het doel dat de ondernemers sponsor worden van het benefiet dat Mascura in oktober in Beachhouse 25 houdt. Ook zal de burgemeester de Facebookpagina van Mascura Sluis onthullen. Mascura verrast (ernstig) zieke mensen in heel Zeeuws-Vlaande ren op een bijzondere manier. De plechtigheid begint om 16.15 uur. Komst fruittuin nog niet zeker door René Hoonhorst en Martijn de Koning Carlos Faes Ia I I Ia Leerlingen van basisschool De Parel pakken enthousiast de gloednieuwe boeken uit voor in hun nieuwe biblio theek en laten medeleerlingen zien wat voor moois er allemaal tussen zit. foto Ronald den Dekker door Sophie Stockman TERNEUZEN - „Wil je soms een draakje worden met een lange staart? Als je leest dan kun je al les", werd er gisteren uit volle borst gezongen. De leerlingen van basisschool De Parel in Terneuzen vierden groots de opening van hun eigen bibliotheek. PHILIPPINE - Boldub Nooigedacht in Philippine blijft. „We gaan er sa men de schouders onder zetten", zegt actief lid Emile Ploegaert. door Emile Calon MIDDELBURG - Silvia Hexspoor (54) verliet gisteren zwaar gefrustreerd de rechtbank. De Middelburgse had gehoopt dat eindelijk de straf zaak tegen Pedro G. (38) zou die nen, maar bij aanvang van de zit ting hoorde ze van rechtbankvoor zitter De Jager dat de zaak weer werd aangehouden. Ook zedenzaak tegen inwo ner van Breskens aangehou den, omdat rechtbank geen volledig dossier had.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65