RECTIFICATIE Zorgservicepunt dicht in ziekenhuis Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN 29 JUBILEUM GOEDE HERDERKERK Nieuwe vereniging voor ondernemers Een nieuwe ondernemers vereniging moet meer leven in de brouwerij gaan bren gen in Sas van Gent. In de huidige vereniging Vitaal* zitten nauwelijks winkeliers en horeca-ondernemers. De bedoeling is die er in de nieuwe club wel direct bij te betrekken. „We passen nu vooral op de winkel", aldus Jan Vinke van Vitaal*. De nieuwe vereniging moet er half dit jaar staan. Benefiet in Boskoop voor herbouw kerk De Protestantse gemeente van Hoek ontvangt na de verwoestende kerkbrand op nieuwjaarsdag steun uit het hele land. Zo is zaterdag in de dorpskerk van Boskoop een benefietconcert gehou den dat 1.632,70 euro heeft opgeleverd. Hoeveel de Pro testantse gemeente inmid dels op het speciale bank nummer (NL46 ABNA 043 083 66 78) heeft gekregen, is niet bekend. Popquiz Buysrogge in De Bourgondiër Zanger-gitarist-popkenner Gino Buysrogge uit Klooster- zande strijkt zondag met de 'gezelligste popquiz aller tij den' neer in De Bourgondiër in Absdale. De quiz begint om 15.00 uur en bestaat uit drie spelrondes van elk zo'n 45 minuten, met veel ge- luids- en beeldfragmenten. Deelname is gratis. Poppenshow Lej'o niet gratis te zien De poppenvoorstelling Lejo, komende zondag in de Truf- fïnozaal van de Blauwe Hoe ve, is niet gratis, zoals eer der vermeld. Voor 5 euro kunnen de mensen de voor stelling bijwonen. De poppenshow is geschikt voor kinderen vanaf drie jaar. 'Lejo' is vooral bekend van zijn filmpjes bij Sesam straat. Aanvang 14.30 uur. Voor gebruikers van hulpmidde len, zoals rolstoelen en bedverho- gers, betekent dit nogal wat. Als zij zelf de spullen willen ophalen en weer terugbrengen, moeten ze voortaan naar Welzorg in Axel. Welzorg levert overigens ook hulpmiddelen aan huis en haalt ze ook weer op. Het blijft wel mo gelijk elleboogkrukken bij de fy siotherapie in het ziekenhuis De Honte in Terneuzen aan te schaf fen. Dat kan tijdens kantooruren en ook 's avonds en in het week end via de beveiliging in de hal. Materialen tegen doorliggen, zo als matrassen en kussens, blijven thuis bezorgd en opgehaald wor den door QCare. Dat is een organi satie van de gezamenlijke verzeke raars en thuiszorgorganisaties. Voor vragen rondom hulpmidde len kunnen mensen nog wel te recht op het nummer van het zorgservicepunt, 0115-640350. WOENSDAG 21 JANUARI 2015 Dominee Huub Smeets: „In een tijd dat de kerk implodeert moeten we niet te veel terugkijken, maar juist uitdragen wat wij doen." foto Ronald den Dekker De Goede Herderkerk aan de Ko- ninginnelaan in Terneuzen is in 1965 in gebruik genomen. Architecten G. Pothoven en H. Pot hoven tekenden voor het ontwerp van het godshuis. De van oorsprong hervormde kerk is nu in gebruik bij de Protestant se Gemeente Terneuzen. Het Adema-orgel in de kerk is met recht een historisch instrument, gebouwd in 1858 door de firma Adema uit Leeuwarden voor de pa rochiekerk van Sint Nicolaasga. De Hervormde Gemeente Terneu zen kocht het orgel in 1965. In 1967 en 2005 is het gerestau reerd. De Protestantse Gemeente Terneu zen viert het vijftigjarig bestaan zondag 1 februari met een dienst. Die begint om 10.00 uur. Tijdens de dienst zingt een spe ciaal gelegenheidskoor onder lei ding van Suzie de Vries. Na de dienst zijn er tal van activi teiten. Er is een wandeling, men sen kunnen proberen oude kinder liedjes te herkennen aan de hand van foto's en kinderen kunnen al knutselend hun creatieve ei kwijt. Op 11 februari om 19.00 uur zingt het Watoto-koor, gevormd door weeskinderen uit Oeganda, in de kerk. Op 18 februari vanaf 19.30 uur is er een avond met theoloog Henk Witte. Samen met kerkgangers en andere belangstellenden 'droomt' hij over de kerk van de toekomst. SAS VAN GENT HOEK ABSDALE HULST Rijksoverheid In Dagblad de Limburger-Limburgs Dagblad van dinsdag 13 januari 2015 staat in de Kennisgeving "Terinzagelegging ontwerp Programma Aanpak Stikstof", ten onrechte vermeld dat uitsluitend belanghebbenden zienswijzen in kunnen dienen in de periode van 10 januari 2015 tot en met 20 februari 2015. Dit is niet juist. Een ieder kan een zienswijze indienen. Daarnaast moet worden verduidelijkt dat niet alleen kan worden ingesproken op het ontwerpprogramma, maar ook op de bijbehorende stukken, te weten de plan-MER, inclusief de passende beoordeling en de gebiedsanalyses. Deze stukken zijn te vinden op de website http://pas.natura2000.nl. Op de website zijn ook de achtergronddocumenten te raadplegen. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - ZorgSaam sluit vol gende week vrijdag het zorgservi cepunt in ziekenhuis De Honte in Terneuzen. De uitleen en verkoop van hulpmiddelen zijn door nieuwe regelgeving en financieringsstro men niet meer rendabel, geeft de zorginstelling als verklaring.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64