RWS wijst huurders op asbest 'De visie ontbreekt in de Vlissingse politiek' Omvang collectie in mini-biebs valt mee Tholen verklaart bezwaar tegen trouwambtenaren niet-ontvankelijk BEVELANDEN en THOLEN 31 Ford-dealer Auto Adria failliet „Eind 2013 zijn we begonnen met het in kaart brengen van asbest houdende materialen in ons wo ningenbestand", zegt directeur bestuurder Maarten Sas. „De brief is bedoeld om huurders te infor meren op welke plaatsen in de woning mogelijk asbest kan voor komen, zodat mensen niet per on geluk met asbest in aanraking ko men." Zolang de schadelijke asbestve zels vastzitten in het materiaal le veren ze geen gezondheidsrisico's op. Er ontstaat pas een risico als in het asbesthoudend materiaal wordt geboord, gezaagd of als het wordt verwijderd.De corporatie benadrukt dat bewoners nooit zelf het asbest uit hun woning mogen verwijderen. Eind 2013 is een groot asbestpro- ject in Goes-Oost succesvol afge rond. Er werd toen asbest verwij derd bij circa 238 woningen. RWS wil eind dit jaar alle huishoudens met een woning van voor 1994 hebben geïnformeerd. VLISSINGEN - De subsidie voor de Cultuurwerf, waaronder De Piek valt, wordt in vier jaar afgebouwd van een half miljoen per jaar naar nul. Er is straks alleen nog een ac tiviteitenpotje met twee ton, voor iedereen. Directeur Onno Bakker probeert de Vlissingse politiek op andere gedachten te brengen. Helpt het? „Ik heb niet het idee dat men be seft wat deze klap op de lange ter mijn betekent. Ze roepen hier dat ze een festivalstad zijn, een pop- stad, maar de visie ontbreekt. Ze Roseboom denkt nog na of hij in beroep gaat bij de rechtbank. Hij hoopt dat het zover niet hoeft te komen. Hij heeft namelijk bij het Ministerie van Binnenlandse Za ken een verzoek ingediend om het besluit van de gemeente te la ten vernietigen. Roseboom heeft maken geen onderscheid tussen cultuur en evenementen. Het Be vrijdingsfestival kun je niet verge lijken met de Rescue, de zomer- markt of de Color Run." Cultureel ondernemerschap, toch? „Dat is leuk, maar dan moeten be zoekers, die gratis festivals ge wend zijn, wel bijdragen. Geluk kig doet de Vlissingse horeca dat nu al meer dan voorheen, maar misschien brengen we festivals toch naar de rand van de stad, met een hek eromheen, zodat de tapinkomsten voor ons zijn." Er zijn ook gratis straatfestivals die op dat verzoek nog geen inhoude lijke reactie gekregen, maar slechts een ontvangstbevestiging. Verder heeft Roseboom bij de ge meente bezwaar gemaakt tegen het feit dat hij niet alle documen ten over deze kwestie heeft gekre gen die hij in het kader van de Wet Openbaarheid Bestuur had opgevraagd. Gevraagd naar zijn motieven om te ageren tegen het benoemen van ambtenaren die geen homo's willen trouwen, stelt Roseboom dat hij onder meer handelt uit een aversie tegen de SGP. „Deze partij ondermijnt de positie van de vrouw. Hoe ze met homo's om- het redden zonder een cent subsidie. „Dat is knap. Er zijn ook festivals met honderd procent subsidie uit een economisch potje. Waarom gebruiken ze hier niet het toeris tische potje voor grote evenemen ten? Film by the Sea is ontzettend belangrijk voor het imago van de stad, de reikwijdte is enorm." O die Zee lukte toch ook zonder? „Da's een mooie. Prachtige voor stelling hoor, maar het heeft me buitengewoon gestoord dat de ge meente Vlissingen pronkt dat ze daar niet aan heeft bijgedragen, terwijl de provincie betaald heeft. Voor een eenmalig project is het gaan, staat me ook niet aan." Hij vindt dat de gemeente onjuist heeft gehandeld door nog net voor dat bij wet verboden werd drie ambtenaren te benoemen die geen paren van gelijk geslacht in de echt willen verbinden. De PvdA in Bergen op Zoom heeft besloten de kwestie rond om de Thoolse weigerambtena- ren verder te laten rusten. Vorige maand diende de fractie een mo tie in met als doel, weigerambte- naren uit Tholen buiten de deur te houden. De stemmen staakten echter. De PvdA ziet ervan af om de motie deze maand opnieuw in stemming te brengen. niet moeilijk geld te krijgen, an ders is het als je voor iets komt wat volgend jaar weer is. Boven dien had O die Zee ook heel an ders kunnen uitpakken." En de Timmerfabriek dan, daar vin den toch commerciële culturele evene menten plaats? „Die fabriek, daar zitten miljoe nen aan rijksgeld in. Voor de ge meente is liet een enorme kosten post. Sowieso zijn dat heel andere culturele evenementen. Er moet ook subsidie zijn voor zaken die nog niet zelfstandig overeind kun nen staan. Naar talent. Blof is ook ergens begonnen." ZIERIKZEE - Ford-dealer Auto Adria heeft faillissement aange vraagd. Het bedrijf heeft vestigin gen in Goes en Zierikzee. Dat meldt Automotive-online op haar website. De informatie wordt be vestigd door importeur Ford Ne derland. Bij het bedrijf was gister avond niemand bereikbaar. Auto Adria is onderdeel van het Belgische Willy van Doorne Inter national, waaronder een reeks van automotivebedrijven valt. Ford kent momenteel een zware periode in Nederland. In 2014 liep het marktaandeel terug van 7 naar 5,3 procent, een kwart lager dan de importeur voorafgaand voor afgelopen jaar als doelstel ling had. Dat blijkt uit een aanvullend me mo dat op verzoek van de raad is opgesteld. Vogelaar sprak eerder over 200 a 250 boeken per service punt. Onder meer actievoerders uit Yerseke en de dorpsraad Krab bendijke lieten vorige week we ten dat dit ontoereikend is. Bibliotheek Oosterschelde gaat het aantal titels per kern variëren, waarbij wordt gelet op het aantal abonnees dat niet gemakkelijk naar de toekomstige centrale vesti ging in Kruiningen kan komen. De verdeling is als volgt: Yerseke 2500, Krabbendijke 2000, Rilland 1000 en Hansweert 600 boeken. De boek-je-boekpunten in Waar de en Oostdijk tellen 100 titels. De collecties worden regelmatig gewisseld door te putten uit de collectie in Kruiningen, waar straks in totaal 38.000 titels te vin den zijn, overigens deels in depot. Alle servicepunten komen in zorg centra van Ter Weel. Het college heeft, een week voordat de raad over het plan stemt, ook de huur prijs bekendgemaakt: 20.750 euro. WOENSDAG 21 JANUARI 2015 Muziekles in De Piek. Als het aan de Cultuurwerf ligt, wordt het Vlissingse poppodium door iedereen en altijd gebruikt, foto Lex de Meester GOES - Woningcorporatie RWS stuurt deze week aan ruim twee honderd huishoudens een brief met informatie of er een kans be staat dat er in de woning asbest aanwezig is. De corporatie doet dit naar aanleiding van een grootschali ge asbestinventarisatie. door Wendy Wagenmakers door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen heeft het bezwaar van Jan Rose- boom uit het Utrechtse Vleuten te gen de benoeming van drie weiger- ambtenaren niet-ontvankelijk ver klaard. Volgens de gemeente is hij geen belanghebbende. door Joeri Wisse KRUININGEN - De vier servicepun ten die Reimerswaal wil inrichten na de sluiting van de bibliotheken in Yerseke, Krabbendijke, Rilland en Hansweert zijn uitgebreider dan wethouder Izak Vogelaar vorige week de gemeenteraad voorhield.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62