Studenten presenteren nieuwe gevel Intertoys Prokkelweek voor bedrijven door D66 gaat op tournee Participatiewet actueler dan ooit door Heinkenszand 30 BEVELANDEN en THOLEN POPPODIUM In het Vlissingse poppodium is weer ruimte voor iedereen, met welke muzieksmaak dan ook. Botsing met vier auto's op A58 Het gebeurde twintig studenten van de Hogeschool Zeeland giste ren in het Goese stadskantoor. Zij hebben de afgelopen weken de ontwerpen van een negental voor namelijk Zeeuwse architecten voor een nieuwe gevel van de In tertoys aan de Lange Vorststraat in Goes verder uitgewerkt. Voor de cursus 'de Architect' van de opleiding wordt jaarlijks naar een gevel gezocht die wel een ma ke-over kan gebruiken. De keus viel dit keer op die van Intertoys. De huidige gevel is opgetrokken uit metalen damwandplaten. Het bovenste deel is zelfs nep, er zit niets achter. Gisteren presenteer den de studenten de resultaten aan de Goese welstandscommis sie. Die was, zoals het een wel- ARNEMUIDEN - Op de A58 vond gis terochtend rond acht uur een aan rijding plaats waarbij vier auto's betrokken waren. Het ongeval gebeurde op de snel weg in de richting van Bergen op Zoom iets voorbij de afslag naar standscommissie betaamt, vrij kri tisch over de totaal uiteenlopende ontwerpen en uitwerkingen. Eén ervan had zelfs een zwembad op het dak. Het ging dan wel om een school opdracht, eigenaar Wim Pik van het winkelpand heeft toevallig zelf ook plannen voor een ver nieuwing van het pand. Hij was aanwezig en verrast door de ont werpen. „Er zitten zeker aardige ideeën tussen", zei hij. Toch is de kans klein dat één van de student ontwerpen daadwerkelijk wordt toegepast, al was het maar omdat een groot deel niet aan de voor schriften van het bestemmings plan voldoet. Daarnaast heeft Pik al een eigen schetsontwerp voor zijn pand liggen. De welstandscommissie wees uit eindelijk het ontwerp van de van oorsprong Middelburgse architect Chris Wattel en de daarbij passen de uitwerking van Jesper Priester uit Kats aan als geschiktst voor de Lange Vorststraat. industrieterrein Arnestein in Mid delburg. Het verkeer ondervond in de och tend hinder door het ongeval. Er was sprake van filevorming. Vol gens de politie raakten er geen mensen gewond. VLISSINGEN - De krakende elpee die De Piek de laatste jaren was geworden, is weer een hippe vi- nylplaat. Het Vlissingse poppo dium is opgeknapt, maar niet ten koste van de sfeer. „Een van de belangrijkste dingen die je van een gitaar moet weten, is dat die van hout gemaakt is. En hout krimpt als het koud is en zet uit als het warm is. Dus als jij hem in de auto laat liggen en je legt hem thuis tegen de verwar ming aan, dan doet de hals..." Acht kleine jongetjes met grote gi taren kijken vol verwondering naar gitaarleraar Virgil, die zijn nek buigt. „Dan breekt 'ie." Op het podium van De Piek wordt op maandagmiddag mu ziekles gegeven. En als het aan Cultuurwerfdirecteur Onno Bak- Afgelopen najaar was er zelfs een try-out van een big band. De zaal stond ramvol ker ligt, op dinsdag-, woensdag en donderdag- en vrijdagmiddag ook. „Om geld te verdienen, al vra gen we slechts een habbekrats, maar ook om het pand niet alleen in het weekend te gebruiken. Dat is gewoon zonde. Het is een cen trum waar we met zijn allen huur aan betalen. Heel vroeger gebeur de er van alles in De Piek: er werd gefotografeerd, er werd geoefend, er was zelfs een bioscoop. Ik wil die bedrijvigheid terug." Daarvoor nam Bakker een aantal onorthodoxe maatregelen. Hij liet de Vlissingse 'horecakenner' Ro bert Brunke onderzoeken hoe de bar beter gerund kon worden en nam afscheid van de 'Piek-kliek': de mensen die alles bij het oude wilden houden. „Terwijl we voor uit moeten, om te overleven maar ook omdat het gezond is een orga nisatie te verjongen en te vernieu wen. Stilstand is niet goed. Ik wil dat zoveel mogelijk mensen genie ten van cultuur en dat iedereen zich hier thuis voelt." Daarom is het programma aange pakt. „We hebben nu sing-a-song- muzikanten, soul en jazz op zon dagmiddag, hiphop-workshops en afgelopen najaar stond er zelfs een big band te oefenen met een waanzinnig succesvolle try-out. De zaal stond ramvol." Vrijwilligers zijn met verfemmers en -kwasten door het pand geslin gerd, de met posters behangen toi letten zijn opgeknapt en rommel hokken zijn opgeruimd. De zaal is voorzien van nieuw - zij het tweedehands - licht en geluid, dat bovendien veel compacter is, met als gevolg dat de zaal veel groter is geworden. Bezoekers kunnen hun kaartjes voortaan via internet kopen en in de bar hangen scher men waarop je in de pauze kunt zien of het optreden alweer is be gonnen of dat je nog een biertje kunt bestellen. In dat verband: Bakker wil een bar in de zaal. En het liefst het mini-pandje rechts van De Piek, dat in feite een hap uit de zaal neemt, erbij hebben. „Maar dat is toekomst." Eerst maar eens het huidige pand helemaal opknappen. Zo zit het oude zeefdrukhok nog vól verf- spetters en zou de grote sfeervolle balkenzoler best geschikt kunnen zijn als kantoor voor de Cultuur- werf, mocht die haar huidige on derkomen in de Willem III-kazer- ne willen verlaten. Alleen van de authentieke artiestenruimte met bestickerde koelkasten en muren vol handtekeningen blijft men af. „Die ruimte is heilig, zelfs bij de grootste artiesten." We betalen er met zijn allen huur aan. Dan is het zonde om het niet vaker te gebruiken Een Prokkel staat voor 'een prikke lende ontmoeting tussen mensen met en zonder verstandelijke be perking'. Dat kan op vele manie ren: tijdens een etentje, wande ling, sportactiviteit, discussie of op de werkvloer. Dat laatste is ac tueel, met de Participatiewet, waarbij een quotum wordt ge steld aan bedrijven om mensen met een beperking aan te nemen. „Heel veel bedrijven zijn zoeken de. Dit is een laagdrempelige ma nier om eens kennis te maken en te kijken wat mogelijkheden zijn", zegt Monique Niezen van de landelijke organisatie. De net werkbijeenkomst in Kamperland is bedoeld voor ondernemers, or ganisaties, scholen, buren en an dere particulieren om inspiratie op te doen en te netwerken, voor afgaand aan de Prokkelweek die jaarlijks in de eerste week van juni wordt gehouden. Er worden verschillende presenta ties gegeven, onder meer door er varingsdeskundigen, zoals een deelnemer die vorig jaar op be zoek ging bij B en W in Goes. De bijeenkomst is van 9 tot 11.00 uur in Delta Kamperland aan het Rip 9. Informatie en aanmelden kan via www.prokkel.nl/aanmelden. D66 doet dat vrijdag met een wan deling door Heinkenszand met het oog op de Provinciale Staten verkiezingen. Op de kieslijst van D66 staan vier leden van de Bor- selse fractie. Dat zijn Chris van Overbeeke, Levien de Putter, As- trid Marchand en Annet van de Ree. D66 Borsele wandelt vanaf 15.30 uur door Heinkenszand. Ac tueel zijn de komst van een twee de supermarkt en de vernieuwing van Clara's Pad. En er verandert veel in de bereikbaarheid door de aanleg van de Sloeweg en nieuwe aansluitingen op de A58. D66 start met een gesprek bij Stel- leplas en Hof van Zeeland in het kader van de recreatienota. Daar na passeert het gezelschap de mo len De Vijf gebroeders en het Sloe- pad met stationsterrein. Bij voor zitter laap Wisse van de winke liersvereniging is een ontmoeting met winkeliers en ondernemers. In De Stenge wordt met de Cultu rele Raad gesproken en het slot stuk is om 17.00 uur met een be zoek aan de locatie van de tweede supermarkt. Vooruit, om te zij n zoals het vroeger was Bouwkundestudent Jordin de Reus tijdens de presentatie van zijn gevelont werp voor Intertoys. foto Marcelle Davidse door Luc Oggel COES - Net aan een studie bouw kunde begonnen en meteen door de mangel worden gehaald door een welstandscommissie. door Wendy Wagenmakers Onno Bakker Onno Bakker door Esme Soesman KAMPERLAND - Vorig jaar waren er kriskras door de provincie zestien activiteiten gaande in de Prokkel week. Ter voorbereiding op de edi tie 2015 kunnen belangstellenden zich woensdag 28 januari laten in spireren tijdens de Prokkel Net werkbijeenkomst Zeeland in Kam perland. De Prokkelweek is bedoeld om mensen met en zonder beperking dichter bij elkaar te brengen. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - In navolging van het CDA zoekt ook de fractie van D66 Borsele vaker de inwoners op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61