RECTIFICATIE BEVELANDEN en THOLEN 29 Audities voor rollen in Passie van Kloetinge ken, maar dat bleek heel moeilijk te zijn in de praktijk." Op paaszaterdag begint het sei zoen van Marstrand weer. De ko mende maanden staan in het te ken van klussen. Arjan: „De tent wordt breder, zodat mensen tij dens een buitje droog kunnen zit ten." Mia: „Later willen we er een ook een salon op bouwen. Het is de bedoeling dat de YE-ioo, net zoals de Adriana nu, helemaal toe gankelijk wordt voor mindervali- den, inclusief een aangepast toi let." Omdat we al heel veel boe kingen hebben, blijft de Adriana in elk geval dit jaar in de vaart." De YE-ioo moet ook na de ver bouwing nog ogen als een vissers schip. „Dat is wat mensen ook graag willen, op een echte kotter meevaren. Omdat deze boot 38 meter lang en 8,5 meter breed is, past hij ook niet op de oude plek van de Adriana die 25 meter lang is. We hopen dat we aan de ande re kant van de strekdam een vaste plek kunnen krijgen. Dan ligt hij in de visserijhaven, waar zo'n schip ook thuishoort." De gastheren van het Nationaal Park Oosterschelde willen hun diensten in de wintermaanden ook aanbieden aan wetenschap pers. „Het NIOZ heeft zijn boot verkocht. Wij kunnen door de be perkte diepgang op heel veel plek ken in de Oosterschelde, het Veer- se Meer en de Grevelingen ko men", zegt Arjan. VAN BZ-5 VIA TX-20 EN HA-16 NAAR YE-100 KLOETINGE - In de Geerteskerk in Kloetinge worden zondag audi ties gehouden voor de 'Passie van Kloetinge'. De organisatie hoopt dan de hoofdrolspelers te vinden voor de uitvoering van het paas- verhaal dat op 29 maart in het dorp plaatsvindt. Op dit moment wordt nog naarstig gezocht naar mensen die de rollen van Jezus, Petrus, Judas, Maria, Bar Abbas en Pontius Pilatus willen en kunnen spelen. De open audities begin nen om 14.00 uur, iedereen mag binnenlopen en meedoen. Ook wordt de 'passiewijn' gepresen teerd en zijn de vrijwilligers wel kom om kennis te maken. Voorlezen in de bibliotheken In de bibliotheken van Goes en Yerseke wordt vanoch tend van 10.00 tot 11.00 uur voorgelezen uit Boer Boris gaat naar zee. De sessies zijn bedoeld voor kinderen die zelf nog niet kunnen lezen. Donderdag wordt tussen 10.00 en 11.00 uur voorgele zen in de bibliotheek van Heinkenszand. Columnist Heinen vertelt over sport Sportcolumnist en auteur Frank Heinen is morgen avond te gast in de Protes tantse kerk in Ossendrecht. Heinen is onder meer be kend van de Volkskrant, Hard Gras en De Avondetap pe. Gespreksleider is Klaas Vos. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Info en aan melden: 0164-673662 Open middag in kerk Ellesdiek Schilderes Ineke de Kok uit Eindewege exposeert aqua rellen in het Kerkje van El lesdiek. Ter gelegenheid hiervan is het kerkje aanstaande zater dag extra open van 13.30 tot 16.00 uur. De kunstenares is zelf aanwezig om een toe lichting te geven op haar werk. Polderfair in Goese Polder Bewoners van de Goese Pol der in Goes presenteren zichzelf komende zaterdag op de Polderfair. Wijkbewo ners kunnen kijken wat er allemaal te doen is in hun buurt en kunnen meedoen met bijvoorbeeld djembe, koersbal of kinderactivitei ten. De fair is van 13.00 tot 17.00 uur in De Spinne. Nieuwe banen voor tennisclub Tennisvereniging De Puye in 's-Heer Hendrikskinde ren opent komende zondag middag de nieuwe buitenba nen. Gelijktijdig wordt van af 13.00 uur de nieuwjaarsbij eenkomst gehouden. De tennisvereniging heeft nu twee all-weatherbanen waarop zomer en winter ge speeld kan worden. WOENSDAG 21 JANUARI 2015 als rondvaartboot Arjan en Mia Huissen zijn de trotse nieuwe eigenaren van rondvaartschip TX-20 die spoedig omgedoopt wordt tot YE-100. foto's Marcelle Davidse De nieuwste aanwinst van Mar strand is in 1979 gebouwd bij Troost Staal in Vlissingen als de BZ-5 Mona Lisa. In die tijd had Ber gen op Zoom ook nog een kleine vloot van kokkelvissers. De kotter is in de jaren negentig verkocht en in Harlingen omge doopt tot HA-16, de naam veran derde in Orion. Zo'n tien jaar gele den is het schip als TX-20 vanuit Oudeschild op Texel gaan varen met droogvaltochten en robben- tochten over de Waddenzee. Arjan en Mia Huissen dopen het schip om tot Adriaan Marinus, ge noemd naar de vader en een oom van Arjan die veel voor hem en zijn bedrijf hebben betekend. Het nieuwe visserijnummer wordt YE-100. Dit was vroeger ook een kokkelkotter. De familie Huissen vindt het verder een 'pakkende naam'; bijkomende bijzonderheid is dat Arjan en Mia dit jaar allebei vijftig worden, samen 100 dus. Zaterdag 4 april gaat de YE-100 voor het eerst de Oosterschelde op voor een rondvaart. Meer info: www.marstrand.nl Rijksoverheid In Dagblad de Limburger-Limburgs Dagblad van dinsdag 13 januari 2015 staat in de Kennisgeving "Terinzagelegging ontwerp Programma Aanpak Stikstof", ten onrechte vermeld dat uitsluitend belanghebbenden zienswijzen in kunnen dienen in de periode van 10 januari 2015 tot en met 20 februari 2015. Dit is niet juist. Een ieder kan een zienswijze indienen. Daarnaast moet worden verduidelijkt dat niet alleen kan worden ingesproken op het ontwerpprogramma, maar ook op de bijbehorende stukken, te weten de plan-MER, inclusief de passende beoordeling en de gebiedsanalyses. Deze stukken zijn te vinden op de website http://pas.natura2000.nl. Op de website zijn ook de achtergronddocumenten te raadplegen. YERSEKE OSSENDRECHT ELLEWOUTSDIJK GOES 'S HEER H-KINDEREN MARKT Aardappelen (droog uit de schuur 40 mm opwFrites geschikt: 2,50 - 5,00; Export: 4,00 - 4,50. Uien (droog uit schuurZaaiuien: 7,25 - 8,25. Granen Maaltarwe: 172,00; Voertar- we: 166,00; Prijzen per 1000 kg uit col lecterende opslag. Hooi, stro (per ton) Weidehooi: 80,00 - 100,00; Veldbeemdhooi: 85,00 - 110,00; Engels raaigras: 90,00 - 115,00; Rietzwenkhooi: 90,00 110,00; Tarwestro, grote pakken uit schuur: 75,00 - 95,00.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60