Magazine VI is uitspraken in tv-versie zat; samenwerking stopt Fietsvakanties 66 We houden van het voetbal, maar we verafschuwen de manier waarop het wordt geleid 282 299 350 363 395 525 535 969 IN HET NIEUWS 5 Campagne van actiegroep New Fifa Now start vandaag in Brussel. „De wereldvoetbalbond is een lachertje." Kras.nl/fietsvakanties of 0900-9697 BRUSSEL - Kort nadat hij in 2011 aan zijn vierde termijn als voorzit ter was begonnen, kondigde Sepp Blatter hervormingen aan bij de Fifa. Vier jaar later is er weinig veranderd en wordt de wereld voetbalbond nog altijd geassoci eerd met corruptie en vriendjes politiek. „De mensen zijn het zat", zegt Da- mian Collins. Het Britse parle mentslid is vandaag een van de sprekers in Brussel, waar de cam pagne van de actiegroep New Fifa Now van start gaat. Blatter - bijna 79 jaar - wil eind mei voor een vierde keer herko zen worden. Als het aan het actie comité ligt, komt er na bijna ze ventien jaar een einde aan de re geerperiode van de Zwitser. De top in Brussel moet de eerste stap zijn richting een nieuwe Fifa. Britse en andere Europese politi ci, voormalig medewerkers van de Fifa, klokkenluiders en twee mogelijke uitdagers van Blatter ge ven acte de présence in het Euro pees Parlement. „De Fifa is een la chertje geworden", zegt Collins. „We houden allemaal van het voetbal, maar we verafschuwen de manier waarop het wordt ge leid." Het parlementslid is een van de grootste criticasters van de we reldvoetbalbond. „De Fifa heeft de afgelopen jaren laten zien dat ze niet in staat is zichzelf te her vormen. Er moeten bestuurders komen die democratisch en trans parant te werk gaan. In een nieu we organisatiestijl, die past bij het orgaan dat de grootste sport ter wereld bestuurt." Naast Collins zal ook Jéröme Champagne aanwezig zijn in Brussel. De Fransman wil de op volger worden van Blatter. Hij maakt nauwelijks kans, maar bracht gisteren een bezoek aan de KNVB, in de hoop de stem van de Nederlandse voetbalbond te win nen. Champagne werkte tot 2010 bij de Fifa maar sneuvelde na een interne machtsstrijd. New FIFA Now krijgt ook steun van Harold Mayne-Nicholls. De Chileen heeft tot 29 januari de tijd om te beslissen of ook hij een gooi wil doen naar het voorzitter schap van de Fifa. Mayne-Ni- cholls werkte jarenlang als Fifa- ofFicial en maakte deel uit van de inspectiecommissie. Hij bezocht alle kandidaten voor de WK's van 2018 en 2022 en bekeek hun plan nen. De Chileen waarschuwde na drukkelijk voor een WK in het snikhete Qatar, maar loopt nu kans aangeklaagd te worden door de Fifa omdat hij tijdens het hele proces de ethische codes zou heb ben gebroken. De leden van New Fifa Now heb ben mooie plannen en geloven heilig in hun missie, maar Blatter verdrijven is makkelijker gezegd dan gedaan. Ondanks alle kritiek op de Zwitser zal hij eind mei moeilijk te verslaan zijn. Wie voorzitter wil worden, moet mini maal 105 van de 209 landen achter zich krijgen. Veel kleine landen zullen ongetwijfeld weer op Blat ter stemmen, omdat hij ze net zo veel subsidie geeft als de grote voetballanden en hun stem even zwaar laat wegen. Bij de nieuwe actiegroep hebben velen nu hun hoop gevestigd op Jaimie Fuller. De Australische mil jonair, die in Zwitserland woont, richtte in 2012 al Change Cycling Now op. Fuller aasde destijds op hervor mingen bij de internationale wiel- renunie UCI, die door de doping- perikelen rond beroepsleugenaar Lance Armstrong in een kwaad daglicht was komen te staan. Ful ler leidde de campagne tegen UCI-voorzitter Pat McQuaid en was in 2013 mede verantwoorde lijk voor diens vertrek. De invloed rijke zakenman heeft zijn vizier nu op de voetbalbond gericht. Na McQuaid wil Fuller er nu, sa men met de andere leden van New Fifa Now, voor zorgen dat Sepp Blatter op een zijspoor wordt gezet. HILVERSUM - Het voetbalblad VI en het tv-programma Voetbal In ternational van RTL 7 stoppen hun samenwerking. RTL7 heeft VI laten weten dat de zender na de zomer een andere koers gaat varen, los van het blad. Een woordvoerder van RTL rea geerde gisteren op een bericht op de site van het AD. Daarin stond dat juist de redactie van het voet balmagazine VI elke vorm van sa menwerking verbreekt met het RTL-programma. De krant baseer de zich op een column van VI-hoofdredacteur Tom van Hul- sen die vandaag verschijnt. VI - een afkorting van Voetbal In ternational- zou de kritiek zat zijn die tv-presentatoren Wilfred Genee, René van der Gijp en voor al Johan Derksen op het blad spuien. In zijn column schrijft Van Hulsen: 'Als VI-redactie heb ben wij steeds vaker de behoefte ons te distantiëren van uitlatin gen die in het programma wor den gedaan'. Johan Derksen, oud-hoofdredac teur van het blad VI, zei gisteren dat het tv-programma doorgaat onder de naam Voetbal Insite. Zo heette het tot 2008 ook al. Het wordt ook de naam van een onli ne platform over voetbal, waaraan Derksen gaat meewerken. Langs de Donau Saar, Moezel, Ober Sauer Vlaanderen Belgische kust Bodensee Het Altmühltal Berlijn Potsdam Elfstedentocht Friesland Eilandhoppen Griekenland Actieve vakanties Bestel nu snel, eenvoudig én gratis de nieuwste brochure Fiets- wandelvakanties 2015 op kras.nl/brochures De wereld is Kras Individuele fietsvakanties WOENSDAG 21 JANUARI 2015 Zagen aan poten Blatter door Barry van der Hooft Damian Collins, Brits parlementslid I Johan Derksen zou op tv te kri tisch zijn over VI. foto HH Individuele fietsreizen met verblijf in goede accommodaties, ontbijt, bagagevervoer waar nodig en uitgebreide Nederlandstalige fietsroutes. Klantbeoordeling 8,1. Ontdek de populairste route van Europa: de vlakke Donau Radweg. Fiets naar Wenen of zelfs Boedapest. Zie: Kras.nl/fietsen-donau 6 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,2. Populaire reis waarbij u langs 4 rivieren naar o.a. Trier fietst. Hotel in centrum Saarburg, inclusief diners. Zie: Kras.nl/46057 5 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,0. Geniet van stad, strand en Belgische lekkernijen in o.a. leper, romantisch Brugge, Damme en Knokke. Zie: Kras.nl/46088 6 dagen v.a. Klantbeoordeling 7,6. Laat u aan de Bodensee verrassen door het heerlijke klimaat, sfeervolle stadjes en volop bloemenpracht. Zie: Kras.nl/fietsen-bodensee 7 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,1. Ontdek Duitslands grootste natuurpark met volop natuurschoon, middeleeuwse stadjes en kastelen. Zie: Kras.nl/46064 7 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,2, Beleef vanaf de fiets de talloze highlights van Potsdam en bruisend Berlijn. Goede hotels, inclusief diners. Zie: Kras.nl/46092 8 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,2. Fiets het populairste rondje van Nederland naar o.a. Sneek en Leeuwarden. Goede hotels, inclusief diners. Zie: Kras.nl/46099 7 dagen v.a. Nieuwe fietsvakantie over de Zuid-Ionische eilanden Zakynthos, Kefalonia en Ithaka, een authentiek stukje Griekenland. Zie: Kras.nl/46219 12 dagen v.a. /f^. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5