Terug in (school)tijd in Zonnemaire Kiek noe! Ford-dealer Auto Adria Zierikzee failliet Prokkelweek voor bedrijven door Parkeeroverlast bij Participatiewet actueler dan ooit vrijlating zeehondjes 66 Omdat dit schip 'n visserijnummer heeft, kunnen we straks educatieve sleepjes maken 30 SCHOUWEN-DUIVELAND OOSTERSCHELDE Audities voor rollen in Passie Omgebouwde kokkelkotter YE-100 brengt toeristen nog dichter bij onderwaterleven Oosterschelde. Klassenfoto 's van Schouwen -Duiveland www.pzc. nl/kicknoe Op deze opname uit 1952 poseren ZIERIKZEE - Ford-dealer Auto Adria heeft faillissement aange vraagd. Het bedrijf heeft vestigin gen in Goes en Zierikzee. Dat meldt Automotive-online op haar website. De informatie wordt bevestigd door importeur Ford Nederland. Bij het bedrijf was gisteravond niemand bereikbaar. Auto Adria is onderdeel van het Belgische Willy van Doorne Inter- leerlingen van - waarschijnlijk - de 4e en 5e klas voor de schoolfo- tograaf De foto komt uit de collec tie van J. Geleijnse uit Zierikzee. „Enkele kinderen van deze foto zijn niet meer onder ons", schrijft Geleijnse in een mailt je aan Kiek- noe. De Zierikzeese weet nog bijna alle namen van de kinderen op de foto. Op de bovenste rij vln.r: Ina Deurloo, Corrie de Vlieger, Nellie Geleijnse, Willie van der Meer, Nellie de Jager, Jakob de Vlieger, Jan Stoel, Adrie de Munnik, Rini Geleijnse, Willie Fondse, Nannie national, waaronder een reeks van automotivebedrijven valt. Ford kent momenteel een zware periode in Nederland. In 2014 liep het marktaandeel terug van 7 naar 5,3 procent, een kwart lager dan de importeur voorafgaand voor afgelopen jaar als doelstel ling had. Mede als gevolg van de inzakkende verkoop gingen eind vorig jaar al twee Ford- dealers failliet. Nuijens en Corrie Fokker. Op de middelste rij vln.r: Jannie van der Meet, Jannie Deurloo, Jan Fon- teine, Juf A. Jongsma, Cor van Ast, Rinus Fokker, Adrie Geel hoed, Martin van Leersum, Kees van Ast. Op de onderste rij v.l.n.r: Mattie van der Meet, Atie Hartog, Jannie Fonteine, Jannie van der Zande, Ina de Jager, Anneke van den Berge, Leo de Munnik, Leen de Munnik, Tonnie de Vlieger, Han Stoel en Adrie vd Berge. KLOETINCE - In de Geerteskerk in Kloetinge worden zondag audi ties gehouden voor de 'Passie van Kloetinge'. De organisatie hoopt dan de hoofdrolspelers te vinden voor de uitvoering van het paas- verhaal dat op 29 maart in het dorp plaatsvindt. Op dit moment wordt nog naarstig gezocht naar mensen die de rollen van Jezus, Petrus, Judas, Maria, Bar Abbas en Pontius Pilatus willen en kunnen spelen. De open audities begin nen om 14.00 uur. YERSEKE - In de zeventien jaar dat Arjan Huissen uit Yerseke kokkel visser was, werd hij regelmatig aangesproken door toeristen op de 'kaaie'. „'Kunnen we hier ook een rondvaart maken?', vroegen ze dan. In die tijd bood niemand dat nog vanuit Yerseke aan." Vijftien jaar geleden stapte hij zélf in dat 'gat in de markt' door rondvaarten te organiseren onder de vlag van Marstrand. „Dat was een paar jaar voordat de overheid een einde maakte aan de mechani sche kokkelvisserij. Arjan zag de bui hangen en heeft op tijd de ba kens verzet", zegt zijn vrouw Mia. Met succes, want met de Adriana zijn de afgelopen jaren duizenden mensen de Oosterschelde op ge weest voor een natuurexcursie, zeehondentocht of een rondvaart die in het teken staat van de mos sel- en oestercultuur. Sinds kort zijn de eigenaren van Marstrand Rondvaarten weer in het bezit een kokkelkotter, de TX20 is afgelopen weekend van Oudeschild naar de nieuwe thuis haven gevaren. „Het is de bedoe ling dat dit schip op termijn de Adriana vervangt", vertelt Mia. De ondernemers waren al een tijdje op zoek naar een nieuw schip. „De Adriana steekt onge veer 1,50 meter diep. Dit nieuwe schip heeft aan de voorkant een diepgang van zo'n veertig centi meter, dat oploopt tot zestig centi- Een Prokkel staat voor 'een prikke lende ontmoeting tussen mensen met en zonder verstandelijke be perking'. Dat kan op vele manieren: tijdens een etentje, wandeling, sportacti viteit, discussie of op de werk vloer. Dat laatste is actueel, met de Participatiewet, waarbij een quotum wordt gesteld aan bedrij ven om mensen met een beper king aan te nemen. „Heel veel be drijven zijn zoekende. Dit is een laagdrempelige manier om een keer kennis te maken en te kijken wat mogelijkheden zijn", zegt Mo nique Niezen van de landelijke or- ganisatie. De netwerkbijeen komst in Kamperland is bedoeld voor ondernemers, organisaties, scholen, buren en andere particu lieren om inspiratie op te doen en te netwerken, voorafgaand aan de Prokkelweek die jaarlijks in de eer ste week van juni wordt gehou den. Er zijn verschillende presentaties, onder meer door ervaringsdeskun digen, zoals een deelnemer die vo rig jaar op bezoek ging bij B en W in Goes. De bijeenkomst is van 9.00 tot 11.00 uur in Delta Kam perland aan het Rip 9. Informatie en aanmelden kan via www.prokkel.nl/aanmelden. Bij de vrijlating afgelopen week end van zeven zeehonden ston den de straatjes achter de duinen - ook waar een parkeerverbod geldt - tjokvol. „Ik snap best dat ze graag die zeehondjes willen zien. Dat vinden kinderen natuur lijk geweldig en volwassenen ook. Maar daar moet je dan toch even wat langer over nadenken, vind ik. Je kunt gratis op het Transfe rium parkeren. Dan moet je wel even een stukje lopen, maar als je van de natuur houdt hoeft dat toch geen probleem te zijn?" Kort woont aan de Wilgenmeet en die buurt is daar, zeker zo mers, best wat gewend. „Maar dit leek wel een overval. Het was een beetje te gek. Een buurvrouw van me kon haar hek niet meer uit. Brutaal gedrag eigenlijk. Dat zou je van natuurliefhebbers niet ver wachten." Betere verwijsborden bieden wellicht uitkomst. „Dat is niet zo'n gek idee. Mensen vragen ook vaak de weg naar het strand." Leerlingen van de lagere school in Zonnemaire, 1952. foto collectie J. Cleijnse, Zierikzee door Piet Kleemans ZONNEMAIRE - Een enkele keer ko men ze voorbij, schoolfoto's uit Zonnemaire. Meer schoolfoto's: www.pzc.nl/kieknoe Kotter is door Joeri Wisse Arjan Huisssen Het dek van de voormalige kokkelkotter. Het schip is door de vorige eige naren al uitgerust met een loopplank die zowel omhoog als omlaag kan. door Esme Soesman KAMPERLAND - Vorig jaar waren er kriskras door de provincie zestien activiteiten in de Prokkelweek. Ter voorbereiding op de editie 2015 kunnen belangstellenden zich woensdag 28 januari laten inspire ren tijdens de Prokkel Netwerkbij eenkomst Zeeland in Kamperland. De Prokkelweek is bedoeld om mensen met en zonder een beperking dichter bij elkaar te brengen. RENESSE - Dat mensen massaal af komen op de vrijlating van zee hondjes op het Renesser strand kan Harry Kort uit Renesse goed begrijpen. Dat al die mensen even massaal hun auto zo dicht mogelijk bij strand willen parkeren, snapt hij echter niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51