Justitie wil opname amokmaker Winkelcentrum van alle kanten benaderen RECTIFICATIE SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Anderhalve ton voor toeristische bewegwijzering ZIERIKZEE - Valt het winkelcen trum van Zierikzee van alle kan ten te benaderen? Heeft dat herin gerichte Havenplein vooral voor delen of zijn er ook negatieve as pecten? Het zijn slechts enkele voorbeelden van vragen die foto graaf Dirk-Jan Gjeltema aan de or de wil stellen tijdens het verblijf in het pand Mol 9 in Zierikzee als deelnemer aan het project 'Krot of Kans'. Hij doet dat in nauwe sa menwerking met de PZC-verslag- gevers op Schouwen-Duiveland, die bij toerbeurt enkele uren per ZIERIKZEE - De gemeente heeft 152.500 euro uitgetrokken om de toeristische bewegwijzering in Zierikzee aan te pakken. Er komen nieuwe verwijsborden naar VW, musea, bezienswaar digheden, parkeerterreinen en openbare toiletten. De huidige verwijzingen zijn een rommeltje. De borden zijn niet uniform, ze zijn verouderd en zelfs overbodig. Een bureau gaat in overleg met VW en anderen een bewegwijze ringsplan opstellen. De nieuwe borden moeten voor aanvang van het seizoen in Zierikzee staan. Daarna wordt de bewegwijzering op het hele eiland vernieuwd. dag in het pand aanwezig zijn. „Zelf wil ik elke ochtend rond 9.30 uur de deur openen. Dan be gin ik met de Schouwse pagina's van de PZC te presenteren", zegt Gjeltema. Het publiek is welkom om binnen te stappen en zijn fo to-presentaties te bekijken. Hij maakte een serie kleurrijke foto's van wat hij ervaart als 'de eigen wijze winkeltjes van Zierikzee', evenals een wisselende expositie met foto's van middenstanders in de binnenstad. „Verder heb ik ruim 200 foto's van in en rond het stadscentrum uit mijn archief geselecteerd en daar een digitale presentatie van gemaakt om door lopend te vertonen. Ik hoop zelf steeds zoveel mogelijk in het pand aanwezig te zijn, maar tus sentijds loop ik dus ook door het centrum om foto's te maken voor dit project. Maar ook elders in de regio: foto's voor de krant, want dat werk gaat natuurlijk gewoon door." Zijn schrijvende PZC-collega's willen onder meer praten met winkeliersvereniging OVO, met ouderen over de bereikbaarheid van de binnenstad of over de wens een supermarkt in het cen trum te behouden. Ook schuiven ze aan bij het bezoek dat burge meester Rabelink samen met schoolkinderen woensdag 28 ja nuari aan het pand brengt, nog op uitnodiging van vorige Mol 9-be- woners Mary Remijnse en Leon van der Flier. MIDDELBURG - Als hij gedronken heeft, kan hij heel vervelend zijn, erkende Nicolai G. (26) gisteren tijdens de zitting van de Middel burgse rechtbank. Dat bleek ook in mei vorig jaar, toen de inwoner van Zierikzee op een feestje was bij vrienden in zijn woonplaats. Hij maakte seksuele opmerkingen over een van de anderen, waarna er een worsteling ontstond en G. zich niet onbetuigd liet. Nadat G. in zijn eigen huis in bed was gekropen werd hij gearres teerd. Tijdens het vervoer naar het bureau verzette hij zich, waar bij een agent werd geschopt en een andere agent gewond raakte aan een vinger. De eerste agent vroeg om een schadevergoeding van 150 euro wegens geleden leed. De tweede een bedrag van 1900 euro omdat hij ook zijn pols had gekneusd toen hij G. sloeg op het moment dat deze zich verzet te tegen zijn arrestatie. Officier van justitie kon zich vinden in het eerste bedrag. Maar vond het verzoek van de tweede agent te in gewikkeld om te behandelen tij dens een strafzaak. Hij eiste dat de inwoner van Zierikzee veroor deeld wordt tot een verblijf van twee jaar in een inrichting voor stelselmatige daders. Raadsman Dick Olie pleitte voor een voor waardelijke ISD-opname. Promotie via 'ik heb een band' website Om Schouwen-Duiveland te promoten hebben gemeente en ondernemers de web shop www.ikhebeenband.nl gemaakt. Via deze door de Zierikzeese ondernemers Burom en YourSurprise ont wikkelde shop kunnen ge- personificeerde 'band'-arti- kelen worden besteld, zoals t-shirt, strandtas en mok. Edelsmid bij open atelier Orelio Daniëlle Orelio houdt zater dag 24 en zondag 25 januari open atelier aan de Hoge- weg 34 in Burgh-Haamste- de. Edelsmid Dick Miedema maakt daar een collectie zil veren ringen. Orelio toont sieraden in roestvast staal gecombineerd met brons. Het atelier is open van 11.00 tot 17.00 uur. WOENSDAG 21 JANUARI 2015 Fotograaf Dirk-Jan Gjeltema en de PZC richten zich tien dagen lang in en op het stadshart van Zierikzee. foto Marieke Mandemaker Vandaag is verslaggever Melita Lan- ting vanaf 14.00 uur aanwezig. U bent welkom met uw vragen of tips. ZIERIKZEE BURGH-HAAMSTEDE MARKT Aardappelen droog uit de schuur 40 mm opwFrites geschikt: 2,50 - 5,00; Export: 4,00 - 4,50. Uien droog uit schuurZaaiuien: 7,25 - 8,25. Granen Maaltarwe: 172,00; Voertar- we: 166,00; Prijzen per 1000 kg uit col lecterende opslag. Hooi, stro (per ton) Weidehooi: 80,00 - 100,00; Veldbeemdhooi: 85,00 - 110,00; Engels raaigras: 90,00 - 115,00; Rietzwenkhooi: 90,00 110,00; Tarwestro, grote pakken uit schuur: 75,00 - 95,00. Rijksoverheid SSl In Dagblad de Limburger-Limburgs Dagblad van dinsdag 13 januari 2015 staat in de Kennisgeving "Terinzagelegging ontwerp Programma Aanpak Stikstof", ten onrechte vermeld dat uitsluitend belanghebbenden zienswijzen in kunnen dienen in de periode van 10 januari 2015 tot en met 20 februari 2015. Dit is niet juist. Een ieder kan een zienswijze indienen. Daarnaast moet worden verduidelijkt dat niet alleen kan worden ingesproken op het ontwerpprogramma, maar ook op de bijbehorende stukken, te weten de plan-MER, inclusief de passende beoordeling en de gebiedsanalyses. Deze stukken zijn te vinden op de website http://pas.natura2000.nl. Op de website zijn ook de achtergronddocumenten te raadplegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50