U en uw STORM 8 BUITEN De loodsensteiger in Vlissingen compleet ondergelopen tijdens een storm. foto Kees Dingemanse, Middelburg Het waren stormachtige dagen. Hoe hard het waaide, merk je pas goed nu we in rustiger atmosferen terecht zijn gekomen. Het is bijna onrustbarend stil als je 's nachts niet langer de pannen hoort klepperen. In Zeeland laat storm zich goed in beeld brengen. Zie de trap bij strandpaviljoen de Zeester. Of het kunstwerk Eruption voor de boulevard in Vlissingen. 'Ze spuiten', roepen voorbijgangers te gen de wind in. Alsof we een school walvissen in zicht hebben. Er kwamen ook beelden van schade na zomerstormen - gezien de bebladerde staat van de tak ken moet het wel zomer zijn. Een ondergelopen steiger vertelt veel over het op gezweepte water. Bij een van pannen ontdaan dak denk je ook al gauw: even kij ken of mijn huis geen stormschade heeft opgelopen. Volgende week woensdag 28 januari plaatsen we foto's van U en Uw TUINVO- GELS. Het is de tijd van pindaslingers en vetbollen voor pimpelmezen en rood- borsten. En ander gevogelte. Stuur uw foto('s) voor maandag 26 januari naar buiten@pzc.nl (1 MB, 200 dpi). Graag met vermelding van naam en woonplaats en een korte toelichting. „Ik zal vast een beschermengel hebben gehad, net vijf minuten uitge stapt toen deze grote tak van de boom afbrak en op mijn auto viel." foto J.L. Siegers V jr Het kunstwerk 'Eruption' voor de boulevard in Vlissingen. foto Tim Adriaanse De trap, bij strandpaviljoen de Zeester, is door de storm één gewor den met het duinlandschap, foto Anne-Marie van lersel, Dishoek Brandweer in actie bij stormschade op het dak van een woning, Westwal Arnemuiden. foto Kees Marijs, Arnemuiden Net voor het ondergaan van de zon zaterdagnamiddag piept ze nog even door de wolken bij Domburg. foto Simon Janse, Oostkapelle De vee-drinkplas achter op het erf. Bij iedere storm worden de wilgen op natuurlijke wijze getopt. foto E. Dellaert, Oranje Hoeve, IJzendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48