Einde van een bloot Engels instituut breidt uit naar Nederland Eis vijf jaar wegens moord op echtgenote IN HET NIEUWS 3 Duurzaam botst vaker met toezichthouders Wel explosieven, geen terroristen Beeld dPD DEN HAAG - De kipkwestie is niet de eerste waarin verduurzaming met mede dingingswetgeving botst. In 2013 hield de ACM de sluiting van vijf kolencen trales tegen. Energiebedrij ven hadden daarover met milieuorganisaties en de overheid afspraken ge maakt. De centrales zou den in 2016 sluiten. Die af spraak maakte deel uit van het breed gedragen Ener gieakkoord, met maatrege len om energie te bespa ren en over te stappen op schonere technologieën. De ACM oordeelde echter dat sluiting van de centra les meer nadelen voor de consument zou opleveren - in de vorm van een hoge re energierekening - dan voordeel voor het milieu. Niet alleen de natuur- en milieuorganisaties be schuldigden de ACM daar op van tunnelvisie. Ook de energieleveranciers ver baasden zich over het oor deel. „Het prijseffect van de sluiting van kolencen trales is zeer beperkt (voor een huishouden zo'n 2 euro op jaarbasis), maar levert behoorlijke maatschappelijke voorde len", stelde brancheorgani satie Energie Nederland. De partijen achter het Energieakkoord bedach ten uiteindelijk een om weg, waardoor de centra les toch in 2016 sluiten. In een andere zaak, over zogenoemde bloedkolen, oordeelde de ACM in no vember dat energiebedrij ven niet verplicht mogen worden om te melden waar de steenkolen voor hun centrales vandaan ko men. Dat zou volgens de ACM een overtreding zijn van de mededingingswet. De Tweede Kamer had de minister om die informa tie gevraagd, omdat in sommige kolenmijnen mensenrechten worden geschonden. Mededingingswetgeving kan ook botsen met ge zondheidsbelangen. Om al coholmisbruik onder jon geren tegen te gaan, wilde de Britse supermarkt Tes- co een aantal jaar terug mi nimumprijzen invoeren voor alcohol. Mededin gingswetgeving verbood het bedrijf echter daar af spraken over te maken met andere supermarkten. LONDEN - Lissy Cunningham uit Manchester lacht de lezers wulps toe. Met één hand duwt ze haar blonde haren omhoog. Deze pose biedt de fotograaf de kans haar ontblote bovenlijf in vol ornaat te tonen. Sinds 1970 vormden zulke plaat jes de vaste invulling van pagina drie van The Sun. Naar het zich laat aanzien was Lissy in de editie van afgelopen vrijdag het laatste topless model in de populaire ta bloid. Feministische organisaties en poli tici kraaiden van vreugde, toen maandag ineens een vrouw mét beha op page 3 stond. Gisteren stond er helemaal geen schaars ge klede dame afgedrukt. The Sun koos voor een verhaal over de overleden Coronation Street-actri- ce Anne Kirkbride. De krant, ei gendom van mediamagnaat Ru pert Murdoch, lijkt gezwicht voor de kritiek uit de samenleving. De laatste Page 3 girl Lissy vertelt in een begeleidend filmpje vol trots over haar party trick. Ze kon met haar tong een tepel aanraken. Veel van de glamour models ver dienden tonnen, sommigen mil joenen, alleen door in de krant hun borsten te tonen. Katie Price verzamelde na haar debuut in 1996 een vermogen van ruim 60 miljoen euro. 17-jarige Achraf uit Amsterdam en de 27-jarige Soufian el J. uit Huizen omkwamen in Raqqa, de hoofdstad van het door IS uitge roepen kalifaat. Zij zijn vermoede lijk zaterdagavond gestorven bij hetzelfde bombardement dat zou zijn uitgevoerd door een Ameri kaanse drone. Van Soufian el J. was al bekend dat hij in Syrië was. Zijn paspoort was ingetrok ken en zijn banktegoeden bevro ren. Zijn broer Rachid kwam vo rig jaar in het nieuws toen hij werd opgepakt omdat hij zich met zijn hele gezin in de Islamiti sche Staat wilde gaan vestigen. De Franse politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag vijf Russen van Tsje tsjeense komaf bij Montpellier en in Béziers aangehouden. Aanvankelijk vrees den de autoriteiten voor een nieuwe ter reurcel, maar de open baar aanklager in de Zuid-Franse gemeen te Béziers verklaarde gisteravond dat met de arrestaties een cri minele operatie is ver ijdeld. Openbaar aanklager Yvon Calvet zei dat er wel een hoeveel heid explosieven en wapens was gevon den bij huiszoekin gen. „Maar de vijf ar restanten zijn onbe kend bij de antiter- reurpolitie. Deze mannen lijken geen religieuze motivatie te hebben", aldus Cal vet. Een van de man nen werd al geruime tijd door de Franse politie in de gaten ge houden. In Frankrijk leidde het nieuws tot groot alarm omdat maan dag nog massaal in de Tsjetsjeense hoofd stad Grozny was gede monstreerd tegen de Mohammedcartoons in Charlie Hebdo. ARNHEM - Tegen een 84-jarige man is gisteren in hoger beroep een celstraf van vijfjaar geëist we gens moord op zijn 86-jarige echt genote. De man wilde zijn zieke vrouw uit haar lijden verlossen, maar volgens het Openbaar Minis terie (OM) wilde de vrouw niet dood en had de man een andere oplossing moeten kiezen. De man wurgde zijn vrouw in hun wo ning in Doorn, op 19 oktober 2013. De advocaat-generaal in Arnhem meent dat er sprake is geweest van moord. De rechtbank in Utrecht legde de man vorig jaar 1,5 jaar cel op wegens doodslag. De rechter ging ervan uit dat hij zijn vrouw in een opwelling heeft gewurgd, niet als finale van een vooropgezet plan. Ook voor de rechtbank kwam het OM met een eis van vijf jaar. Het ging in be roep tegen het vonnis. De vrouw leed aan Parkinson en in de maanden voor haar dood ook aan Alzheimer. Het OM toon de begrip voor de zware last die dit voor de oude man betekende. Die werd te zwaar, aldus de aan klager. Dat neemt niet weg dat er alternatieven waren, zoals het zoe ken van hulp of het in huis ne men van iemand, vindt het OM. Het gerechtshof in Arnhem doet uitspraak op 3 februari. WOENSDAG 21 JANUARI 2015 PANTS FOR BARE GRYL1S I Lissy Cunningham, de laatste blote dame op pagina 3 foto HH door onze correspondent Geert Langendorff Zie ook Verdieping

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3