Bij Allévo raken 105 hulpen baan kwijt Parkeeroverlast bij Tholen verklaart bezwaar tegen vrijlating zeehondjes trouwambtenaren niet-ontvankelijk WALCHEREN 31 In november vorig jaar werd al be kend dat de organisatie als gevolg van veranderingen en bezuinigin gen in de zorg vijftig voltijdbanen zou schrappen, maar nu is dus duidelijk geworden om hoeveel mensen het gaat. De betrokken werknemers zijn maandag al per soonlijk ingelicht. Volgens een woordvoerster zijn er goede sociale regelingen. Allévo is actief op de Bevelanden, Schou- wen-Duiveland en Tholen. Met het schrappen van de arbeidsplaat sen voegt Allévo zich in de rij van zorgorganisaties die mensen moe ten laten gaan. Zorgstroom en Stichting WVO Zorg op Walcheren en ZorgSaam in Zeeuws-Vlaanderen brachten eerder deze onheilstijding. In to taal raken in Zeeland honderden zorgmedewerkers hun baan kwijt. De gemeenten in de Oosterschel- deregio hebben met Allévo wel af gesproken dat alle mensen die nu al een indicatie hebben voor huis houdelijke zorg, éérst een gesprek moeten krijgen voordat ze even tueel gekort worden op de huis houdelijke hulp. De zorgaanbie der is hiermee de afgelopen tijd meermalen de fout in gegaan. Klanten kregen op voorhand al te horen dat ze maximaal twee uur zorg konden krijgen, zonder dat er een gesprek geweest was. „Wij gaan er nu van uit dat Allévo alle gemaakte afspraken nakomt", zegt wethouder Cees van den Bos van Schouwen-Duiveland. „Het is een nieuw proces en dat moet nog een beetje uit de verf ko men." De gesprekken mogen wél gevoerd worden door de eigen huishoudelijke hulpen. Allévo is niet de eerste zorg organisatie die mensen ont slaat. In Zeeland treft dat honderden medewerkers. ken, maar dat bleek heel moeilijk te zijn in de praktijk." Op paaszaterdag begint het sei zoen van Marstrand weer. De ko mende maanden staan in het te ken van klussen. Arjan: „De tent wordt breder, zodat mensen tij dens een buitje droog kunnen zit ten." Mia: „Later willen we er een ook een salon op bouwen. Het is de bedoeling dat de YE-ioo, net zoals de Adriana nu, helemaal toe gankelijk wordt voor mindervali- den, inclusief een aangepast toi let." Omdat we al heel veel boe kingen hebben, blijft de Adriana in elk geval dit jaar in de vaart." De YE-ioo moet ook na de ver bouwing nog ogen als een vissers schip. „Dat is wat mensen ook graag willen, op een echte kotter meevaren. Omdat deze boot 38 meter lang en 8,5 meter breed is, past hij ook niet op de oude plek van de Adriana die 25 meter lang is. We hopen dat we aan de ande re kant van de strekdam een vaste plek kunnen krijgen. Dan ligt hij in de visserijhaven, waar zo'n schip ook thuishoort." De gastheren van het Nationaal Park Oosterschelde willen hun diensten in de wintermaanden ook aanbieden aan wetenschap pers. „Het NIOZ heeft zijn boot verkocht. Wij kunnen door de be perkte diepgang op heel veel plek ken in de Oosterschelde, het Veer- se Meer en de Grevelingen ko men", zegt Arjan. VAN BZ-5 VIA TX-20 EN HA-16 NAAR YE-100 Bij de vrijlating afgelopen wee kend van zeven zeehonden ston den de straatjes achter de duinen - ook waar een parkeerverbod geldt - tjokvol. „Ik snap best dat ze graag die zeehondjes willen zien. Dat vinden kinderen natuur lijk geweldig en volwassenen ook. Maar daar moet je dan toch even wat langer over nadenken, vind ik. Je kunt gratis op het Transfe rium parkeren. Dan moet je wel even een stukje lopen, maar als je van de natuur houdt hoeft dat toch geen probleem te zijn?" Kort woont aan de Wilgenmeet en die buurt is daar, zeker zo mers, best wat gewend. „Maar dit leek wel een overval. Het was een beetje te gek. Een buurvrouw van me kon haar hek niet meer uit. Brutaal gedrag eigenlijk. Dat zou je van natuurliefhebbers niet ver wachten." Betere verwijsborden bieden wellicht uitkomst. „Dat is niet zo'n gek idee. Mensen vragen ook vaak de weg naar het strand." Roseboom denkt nog na of hij in beroep gaat bij de rechtbank. Hij hoopt dat het zover niet hoeft te komen. Hij heeft namelijk bij het Ministerie van Binnenlandse Za ken een verzoek ingediend om het besluit van de gemeente te la ten vernietigen. Roseboom heeft op dat verzoek nog geen inhoude lijke reactie gekregen, maar slechts een ontvangstbevestiging. Verder heeft Roseboom bij de ge meente bezwaar gemaakt tegen het feit dat hij niet alle documen ten over deze kwestie heeft gekre gen die hij in het kader van de Wet Openbaarheid Bestuur had opgevraagd. Gevraagd naar zijn motieven om te ageren tegen het benoemen van ambtenaren die geen homo's willen trouwen, stelt Roseboom dat hij onder meer handelt uit een aversie tegen de SGP. „Deze partij ondermijnt de positie van de vrouw. Hoe ze met homo's om gaan, staat me ook niet aan." Hij vindt dat de gemeente onjuist heeft gehandeld door nog net voor dat bij wet verboden werd drie ambtenaren te benoemen die geen paren van gelijk geslacht in de echt willen verbinden. De PvdA in Bergen op Zoom heeft besloten de kwestie rond om de Thoolse weigerambtena- ren verder te laten rusten. Vorige maand diende de fractie een mo tie in met als doel, weigerambte- naren uit Tholen buiten de deur te houden. De stemmen staakten echter. De PvdA ziet ervan af om de motie deze maand opnieuw in stemming te brengen. WOENSDAG 21 JANUARI 2015 door Luc Oggel en Melita Lanting GOES - Zorgorganisatie Allévo in Goes ontslaat 105 mensen. Het gaat om huishoudelijke hulpen. als rondvaartboot Arjan en Mia Huissen zijn de trotse nieuwe eigenaren van rondvaartschip TX-20 die spoedig omgedoopt wordt tot YE-100. foto's Marcelle Davidse De nieuwste aanwinst van Mar strand is in 1979 gebouwd bij Troost Staal in Vlissingen als de BZ-5 Mona Lisa. In die tijd had Ber gen op Zoom ook nog een kleine vloot van kokkelvissers. De kotter is in de jaren negentig verkocht en in Harlingen omge doopt tot HA-16, de naam veran derde in Orion. Zo'n tien jaar gele den is het schip als TX-20 vanuit Oudeschild op Texel gaan varen met droogvaltochten en robben- tochten over de Waddenzee. Arjan en Mia Huissen dopen het schip om tot Adriaan Marinus, ge noemd naar de vader en een oom van Arjan die veel voor hem en zijn bedrijf hebben betekend. Het nieuwe visserijnummer wordt YE-100. Dit was vroeger ook een kokkelkotter. De familie Huissen vindt het verder een 'pakkende naam'; bijkomende bijzonderheid is dat Arjan en Mia dit jaar allebei vijftig worden, samen 100 dus. Zaterdag 4 april gaat de YE-100 voor het eerst de Oosterschelde op voor een rondvaart. Meer info: www.marstrand.nl RENESSE - Dat mensen massaal af komen op de vrijlating van zee hondjes op het Renesser strand kan Harry Kort uit Renesse goed begrijpen. Dat al die mensen even massaal hun auto zo dicht mogelijk bij strand willen parkeren, snapt hij echter niet. door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen heeft het bezwaar van Jan Rose- boom uit het Utrechtse Vleuten te gen de benoeming van drie weiger- ambtenaren niet-ontvankelijk ver klaard. Volgens de gemeente is hij geen belanghebbende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31