'De visie ontbreekt in de Vlissingse politiek' RECTIFICATIE WALCHEREN 29 Audities voor rollen in Passie van Kloetinge VLISSINGEN - De subsidie voor de Cultuurwerf, waaronder De Piek valt, wordt in vier jaar afgebouwd van een half miljoen per jaar naar nul. Er is straks alleen nog een ac tiviteitenpotje met twee ton, voor iedereen. Directeur Onno Bakker probeert de Vlissingse politiek op andere gedachten te brengen. Helpt het? „Ik heb niet het idee dat men be seft wat deze klap op de lange ter mijn betekent. Ze roepen hier dat ze een festivalstad zijn, een pop- stad, maar de visie ontbreekt. Ze maken geen onderscheid tussen cultuur en evenementen. Het Be vrijdingsfestival kun je niet verge lijken met de Rescue, de zomer- markt of de Color Run." Cultureel ondernemerschap, toch? „Dat is leuk, maar dan moeten be zoekers, die gratis festivals ge wend zijn, wel bijdragen. Geluk kig doet de Vlissingse horeca dat nu al meer dan voorheen, maar misschien brengen we festivals toch naar de rand van de stad, met een hek eromheen, zodat de tapinkomsten voor ons zijn." Er zijn ook gratis straatfestivals die het redden zonder een cent subsidie. „Dat is knap. Er zijn ook festivals met honderd procent subsidie uit een economisch potje. Waarom gebruiken ze hier niet het toeris tische potje voor grote evenemen ten? Film by the Sea is ontzettend belangrijk voor het imago van de stad, de reikwijdte is enorm." O die Zee lukte toch ook zonder? „Da's een mooie. Prachtige voor stelling hoor, maar het heeft me buitengewoon gestoord dat de ge meente Vlissingen pronkt dat ze daar niet heeft bijgedragen, ter wijl de provincie betaald heeft. Voor een eenmalig project is het niet moeilijk geld te krijgen, an ders is het als je voor iets komt wat volgend jaar weer is. Boven dien had O die Zee ook heel an ders kunnen uitpakken." En de Timmerfabriek dan, daar vin den toch commerciële culturele evene menten plaats? „Die fabriek, daar zitten miljoe nen aan Rijksgeld in. Voor de ge meente is het een enorme kosten post. Sowieso zijn dat heel andere culturele evenementen. Er moet ook subsidie zijn voor zaken die nog niet zelfstandig overeind kun nen staan. Naar talent. Blof is ook ergens begonnen." KLOETINGE - In de Geerteskerk in Kloetinge worden zondag audi ties gehouden voor de 'Passie van Kloetinge'. De organisatie hoopt dan de hoofdrolspelers te vinden voor de uitvoering van het paas- verhaal dat op 29 maart in het dorp plaatsvindt. Op dit moment wordt nog naarstig gezocht naar mensen die de rollen van Jezus, Petrus, Judas, Maria, Bar Abbas en Pontius Pilatus willen en kunnen spelen. De open audities begin nen om 14.00 uur, iedereen mag binnenlopen en meedoen. Ook wordt de 'passiewijn' gepresen teerd en zijn de vrijwilligers wel kom om kennis te maken. Night of Hope in de Zuidpoort David Vos spreekt vrijdag 23 januari tijdens de campagne avond Night of Hope. Vos vertelt over de verhalen van Jezus. De Night of Hope- avond in Vlissingen vindt plaats in de Zuidpoort aan de Voltaweg 3. De inloop is om 19.30 uur, het program ma duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Scheldeloodsenkoor naar Ter Reede Het Scheldeloodsenkoor treedt komende zaterdag op in het Atrium van woon zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Het koor zingt seasongs en shanties en biedt een middagvullend programma met muziek en dans. De toegang is gratis, het optreden begint om 14.30 uur. Jurbena jazzband naar Middelburg De Jurbena Jazzband treedt zondag 25 januari op in hotel Arneville in Middelburg. De achtkoppige band speelt muziek in de San Francisco stijl, die rond 1940 is ont staan. Het optreden begint om 14.30 uur. Entree voor donateurs JASZ is 7,50 en voor niet-donateurs 15 euro. Edelsmid bij open atelier Orelio Daniëlle Orelio houdt zater dag 24 en zondag 25 januari open atelier aan de Hoge- weg 34 in Burgh-Haamste- de. Edelsmid Dick Miedema maakt daar een collectie zil veren ringen. Orelio toont onder meer sie raden in roestvast staal ge combineerd met brons. Het atelier is open van 11.00 tot 17.00 uur. Open middag in kerk Ellesdiek Schilderes Ineke de Kok uit Eindewege exposeert aqua rellen in het Kerkje van El lesdiek. Ter gelegenheid hiervan is het kerkje aanstaande zater dag extra open van 13.30 tot 16.00 uur. De kunstenares is zelf aanwezig om een toe lichting te geven op haar werk. WOENSDAG 21 JANUARI 2015 Muziekles in De Piek. Als het aan de Cultuurwerf ligt, wordt het Vlissingse poppodium door iedereen en altijd gebruikt, foto Lex de Meester door Wendy Wagenmakers Rijksoverheid In Dagblad de Limburger-Limburgs Dagblad van dinsdag 13 januari 2015 staat in de Kennisgeving "Terinzagelegging ontwerp Programma Aanpak Stikstof", ten onrechte vermeld dat uitsluitend belanghebbenden zienswijzen in kunnen dienen in de periode van 10 januari 2015 tot en met 20 februari 2015. Dit is niet juist. Een ieder kan een zienswijze indienen. Daarnaast moet worden verduidelijkt dat niet alleen kan worden ingesproken op het ontwerpprogramma, maar ook op de bijbehorende stukken, te weten de plan-MER, inclusief de passende beoordeling en de gebiedsanalyses. Deze stukken zijn te vinden op de website http://pas.natura2000.nl. Op de website zijn ook de achtergronddocumenten te raadplegen. VLISSINGEN VLISSINGEN MIDDELBURG BURGH-HAAMSTEDE ELLEWOUTSDIJK MARKT Aardappelen (droog uit de schuur 40 mm opw.) Frites geschikt: 2,50 - 5,00; Export: 4,00 - 4,50. Uien (droog uit schuurZaaiuien: 7,25 - 8,25. Granen Maaltarwe: 172,00; Voertar- we: 166,00; Prijzen per 1000 kg uit col lecterende opslag. Hooi, stro (per ton) Weidehooi: 80,00 - 100,00; Veldbeemdhooi: 85,00 - 110,00; Engels raaigras: 90,00 - 115,00; Rietzwenkhooi: 90,00 110,00; Tarwestro, grote pakken uit schuur: 75,00 - 95,00.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29